Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції (фото)

 

/data/blog/126975/a4fa9537fdc273171691e655d0a7c6f7.jpg

 

Грецію щороку відвідує 16,5 мільйонів туристів, що більше за кількість місцевого населення. Нинішня Греція – це досконале поєднання античної, візантійської та османської культур.

 

Радіо 24 зібрало найцікавіші місця, які варто відвідати в Греції.

 

Афіни

Афіни – одне з найдревніших міст Європи, де нині проживає більше третини греків – близько 4 млн осіб. Афіни великі за площею, бо житлові будівлі тут переважно не вищі 5-го поверху. Зазвичай вони білого чи бежевого кольору з просторими балконами. Саме їм греки присвячують особливу увагу, прикрашаючи вазонами й миловидними столиками. Вони досі традиційно проводять вечори з сім’єю на балконі чи під лимонним деревом у внутрішньому дворику.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148099

Вузькими вулицями ганяють малогабаритні автомобілі, особливо популярні Smart і мопеди. Дорогі та великі машини – тут велика рідкість, адже за них треба платити високі податки. Керують греки емоційно і можуть розкричатись із вікна до іншого водія. Авто на ніч спокійно залишають на тротуарах під будинком. Так само припарковують свої мопеди під кафе без замків і ланцюгів навколо дерева. І можна бути певним – ніхто їх не вкраде.

Громадський транспорт в Афінах зручний і доступний. За один квиток можна проїхатися усіма його видами. Тут платять не за кількість проїздів, а за час. Квиток у кіосках коштує 1,20 євро на 70 хв. Також існує вигідна система проїзних. Наприклад, за 10 євро можна їздити 5 діб. Квиток треба закомпостувати на зупинці трамвая, у метро чи в самому автобусі. Ніхто у транспорті за цим не стежить, а контролери не часто навідуються до перевізників, хоча штраф за недійсний квиток – 72 євро.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148145

Навіть в афінському метро нема ніяких парапетів і кабінок із суворими працівницями, які стежать, чи кинув ти жетон до автомату. Першу його лінію відкрили ще 1869 року, яке є другим у світі після лондонського. Під час будівництва метро знайшли багато археологічних експонатів. У переходах кількох станцій діє експозиція з античних амфор, колон, статуй та навіть фрагменти древнього водопроводу.

Акрополь

Навіть у не туристичний сезон і в дощ на скелястому Акропольському пагорбі – завжди великий натовп туристів усіх рас і національностей. Вхід сюди коштує 12 євро. У кілька днів на рік та в кожну неділю з листопада по квітень – безкоштовно.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148251

Посеред Акрополю височіє головний храм – Парфенон, присвячений богині Афіні. Він стоїть тут уже більше, ніж 2,5 тисячі років. Проте у 17 столітті Парфенон розгромили гарматами під час війни венеціанців із турками.

Навколо пагорбу розмістився маленький історичний район Анафіотика, який звели у 19 столітті переселенці з острова Анафі. Його крихітні побілені вулички звиваються зверху-вниз, утворюючи нехитрі лабіринти. У них щоразу натрапляєш на чиїсь кольорові двері чи великі вазони і амфори з квітами.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148147

Спускаючись із Анафіотики, непомітно переходиш у ще один історичний квартал Плаку. Він зберіг своє старе планування вулиць, а багато будинків стоять на античних руїнах ще від 17-18 століть. Тут майже скрізь таверни та кафе із терасами. Саме у Плаці найкраще перепочити на обід, сховавшись від спеки і гамору.

Варто скуштувати національну страву сувлакі: шашлик із курятини чи свинини, яку смажать на грилі разом із овочами. На тарілці до нього додають картоплю фрі, овочі, місцевий хліб піту та соус тцацикі з йогурту, часнику та огірка. Коштують сувлакі від 7 – 10 євро. А до страви можна замовити графин (500 мл) домашнього грецького вина за 3-4 євро.

Сувлакі - фото 148146

Синтагма

На площі Синтагма перед Парламентом щогодини відбувається зміна варти грецьких гвардійців евзонів. Цей ритуал символізує кілька століть окупації країни Османською імперією.

Чоловіки одягнені у білі панчохи, бежевий костюм зі спідницею та дерев’яні сабо на ногах із бомбонами. На голові у них головний убір імперії – червона феска, що символізує кров, яку пролили борці за незалежність Греції. 400 складок на спідниці – це стільки ж років турецького тут панування. А таке взуття носили грецькі партизани.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148249

Ритуал відбувається за чітко визначеними правилами. Перед скульптурою Невідомого солдата гвардійці повільно прямують один одному назустріч, високо піднімаючи ногу, потім опускаючи її на землю, стукають носком своїх сабо об мармур. Рухаються вони повільно і симетрично, тримаючи на лівому плечі масивний карабін.

Острів Егіна

За 1,5 год на поромі з афінського порту Піреас можна добратися до острова Егіна. Загалом у Греції більше 2 тисяч островів, лише 170 з яких заселені.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148144

На Егіну відпочивати приїжджають, власне, самі афіняни, які тримають там, так би мовити, дачі. Щороку у вересні тут проходить фестиваль фісташок, де кілограм коштує від 10 євро. Фісташкові дерева ростуть у приватних садибах, як в українців яблуні. Тут ідеальний мікроклімат для цих рослин, тому егінські фісташки є одним з основних національних продуктів Греції, і особливо цінуються на європейських ринках.

Найпопулярніший пляж тут у місті Агіа Маріна. Він розташований на іншому кінці острова від порту. Проте до нього можна дібратися на автобусі менше, ніж за годину. Тут особливо варто скуштувати страви з риби, наприклад, смажену на грилі дораду.

За кілька кілометрів від міста розташовані руїни храму Афайї, збудованого 500 року до н. е. Вхід до нього коштує 5 євро, і тут зовсім мало відвідувачів, порівняно з Афінським акрополем. Крім того, храм стоїть на пагорбі, з якого чудовий краєвид на море.

Метеора

80% Греції займають гори. За 355 км на північ від Афін розташований геологічний феномен – низка скель Фессалії. Зі столиці сюди краще добиратися на потязі, який їде 6 годин до міста Кастракі. Квиток коштує 18 євро.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148250

Ще 60 млн років тому тут було дно моря. Але з часом під дією різних геологічних процесів із нього постали кам’яні стовпи. З 11 століття перші аскети почали облаштовувати тут для себе печери між скелями. Згодом, коли під час Османської окупації тут ставало все більш небезпечно, ченці поступово підіймалися вище й вище. Так, вони осіли на вершинах скель і з часом перетворили їх на могутню общину із цілим комплексом православних монастирів.

У той час саме в Метеорі намагалися зберегти залишки традицій. Вона стала не лише релігійним, але й творчим і науковим центром країни. Дослідники вважають, що без цієї роботи у монастирях еллінська культура могла лишити лише тьмяний слід у сучасній Греції, бо її затьмарила б турецька.

Із понад 20 монастирів сьогодні відновили лише 6. Тільки один із них жіночий. 1988 року Метеору занесли до Каталогу пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Нині між монастирями курсують вщент заповнені автобуси іноземних туристів чи паломників. Вони відкриті для відвідувачів щодня у визначені години. Але чоловіків не пустять туди у шортах, а жінці варто одягнути спідницю нижче колін та прикрити плечі.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148135

Також до кожного з них ведуть піші стежки і трекінгові маршрути. Ними можна натрапити на невеликі закинуті храми чи каплиці. У лісах між скелями існує свій мікроклімат, де значно вологіше, ніж у долині. Стежками впевнено курсують черепахи, як їжаки в Україні. А поміж дерев бігають чорні білки. Скелі розміщені поряд одна біля одної, тому відвідати усі монастирі реально за день-два.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148248

Зі скель відкривається чудовий краєвид на простору долину і гори удалині. Біля самого їхнього підніжжя видніється червона черепиця дахів будинків Кастракі. Навіть у не туристичний сезон тут більше мандрівників, ніж місцевих. У місті безліч таверн і ресторанів із виглядом на скелі. Ціни на їжу та сувеніри такі ж, як у Афінах. Значно дешевше зупинятися тут у кемпінгах. Можна зі своїм наметом або ж зручніше орендувати трейлер за 20 євро на добу. У вартість проживання входить також душ та кухня із газовими балонами.

 

radio24.ua


05.03.2017 3839 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10661 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1772
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1667
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2685
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4516
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3172

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

244

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

982

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1390

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1279
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1650
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1440
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1174
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

537
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

613
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1814
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1919 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20307
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

287
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

641 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

678
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1018