В Росії поховали вчених, які загинули внаслідок вибуху ядерного реактора

Невдале випробування ракет минулого тижня у Білому морі призвело до вибуху, в якому загинули п'ять вчених.

Вчені тестували малий ядерний реактор.

Інститут працює над маломасштабними джерелами електроенергії, які використовують "радіоактивні та радіоізотопні матеріали" для Міністерства оборони. Про це розповів науковий керівник інституту В'ячеслав Соловйов.

"Вчені, яких будуть ховати сьогодні, були національними героями та елітою Російського Федерального ядерного центру", - заявив директор інституту Валентин Костюков.

Вибух стався к четвер, 8 серпня під час випробування ракети, яка використовувала «ізотопні джерела енергії» на платформі в Архангельській області, близько до Полярного кола, повідомила російська державна ядерна компанія "Росатом" на вихідні. 

Міністерство оборони спочатку повідомляло про те, що внаслідок аварії загинули двоє вчених. Ядерний вибух спровокував викид радіації у сусідньому портовому місті Сєвєродвінську.

Повідомлення на веб-сайті місцевої адміністрації спочатку оприлюднили, а потім видалили з сайту. У свою чергу, російські військові повідомили, що рівень радіації є нормальним та безпечним і не розкрили всіх подробиць інциденту.

Новини про вибух розповсюдились у сусідніх містах та містечках. У свою чергу населення почало активно скуповувати йод, який, як вважають, допомагає абсорбувати щитоподібною залозою радіацію.

Норвегія заявила, що активізувала радіаційний моніторинг після інциденту, але не виявила нічого незвичайного.

"Південний вітер та велика відстань від вибуху до кордону ймовірно не дасть виявити вченим Фінляндії сліди будь-якої радіації", - повідомила Піа Вестербацька, директор Міністерства радіаційної та ядерної безпеки Фінляндії у понеділок 12 серпня 2019 р. 

Влада не перевіряла свої повітряні фільтри з часу інциденту, але очікує, що матиме точні результати до кінця цього тижня, додала вона. "Росатом" відмовився коментувати цей інцидент у понеділок, і речницею інституту зв’язатись не вдалось.

Російські ЗМІ припускають, що зброя, яка випробовувалась, була ракетою класу SSC-X-9 Skyfall, відома в Росії як «Буревісник». Це ядерна крилата ракета, яку президент Володимир Путін представив світові у короткому анімаційному відео під час свого виступу до нації минулого року.

Інцидент стався після серії масових вибухів, що відбулись на початку минулого тижня в сибірській військовій частині, де загинув один та було поранено 13 військових, також влада була змушена евакуювати 16 500 людей зі своїх будинків.

Російський флот протягом багатьох років зазнавав численних гучних аварій. 

У липні 14 моряків загинули в пожежі на борту ядерного підводного човна в Баренцевому морі, що чиновники РФ спочатку відмовлялись визнавати. Пізніше військово-морські високопосадовці заявили, що моряки віддали свої життя, запобігаючи "планетарній катастрофі".

Нагадаємо, що найстрашніша пострадянська морська катастрофа в Росії також сталася в Баренцевому морі, коли на атомному підводному човні "Курськ", після вибуху в серпні 2000 року, загинули 118 осіб екіпажу.

 

за матеріалами Bloomberg


12.08.2019 5956 3
Коментарі (3)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1035
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2426
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6383 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2392 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

543
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7944
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

572
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1517