Українські науковці сказали, чого чекати від коронавірусу найближчими тижнями

За прогнозними сценаріями, в Україні відбуватиметься повільне згасання епідемії коронавірусу COVID-19, але існують ризики другої хвилі епідемії при форсованому збільшенні соціальної активності населення.

Про це йдеться в оприлюдненому прогнозі розвитку епідемії COVID-19 в Україні, підготовленому робочою групою з математичного моделювання проблем, пов'язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні, на базі Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, інформує Фіртка з посиланням на Укрінформ.

"Динаміка поширення епідемії в Україні розвивається за сценарієм із невиразним піком і повільним згасанням внаслідок вчасного впровадження карантину, що підтверджує статистичне порівняння з даними сусідніх країн. Прогноз на наступні тижні передбачає повільне згасання епідемії, але існують ризики другої хвилі епідемії при форсованому збільшенні соціальної активності населення", - йдеться у висновках робочої групи.

Прогноз був оприлюднений на пресконференції "Прогнозування поширення коронавірусу в Україні методами математичного моделювання: результати робочої групи НАН України" за участю віцепрезидента НАН України Анатолія Загороднього, академіка-секретаря Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України Сергія Комісаренка, директора Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Анатолія Морозова, координатора робочої групи з математичного моделювання поширення коронавірусу в Україні Ігоря Бровченка.

Під час заходу здійснено огляд проведеної обробки статистичних даних розвитку епідемії в Україні у порівнянні з іншими країнами, висвітлено результати попереднього прогнозування динаміки епідемії та представлено нові прогнози з урахуванням сценаріїв виходу з карантину.

Як зазначалося під час пресконференції, це вже п`ятий прогноз, зроблений робочою групою. У новому прогнозі було здійснено аналіз останніх статистичних даних розвитку епідемії в Україні та кількох європейських країнах та проведено порівняльний аналіз результатів попередніх прогнозів.

Останні три тижні епідемія в Україні перебуває у фазі плато з помітними коливаннями з тижневим періодом. Абсолютний максимум захворювання на коронавірус, за різними методиками, відбувався 24 квітня - 2 травня та 2-8 травня.

Дослідження показало підвищення соціальної активності населення з кінця квітня в цілому по Україні. Водночас, дослідження показало меншу контактність населення Києва в період карантину у порівнянні з середньою по обласних містах України.

Дані щодо швидкості розповсюдження епідемії демонструють зниження. Для м. Києва період подвоєння захворюваності на момент дослідження становив близько 20 днів, для Івано-Франківської області – 21 день, для Чернівецької та Тернопільської – близько 17-18 днів, для Дніпропетровської – 11 днів, для Київської – 15 днів, для Львівської – 12 днів.

Графік кількості нових випадків за день демонструє, що в м. Києві продовжується незначне зниження кількості нових випадків, Івано-Франківська, Київська, Дніпропетровська та Тернопільська області мають впевнене зниження, у Львівській області крива зростає протягом останнього тижня, а найбільш уражена Чернівецька область ще перебуває на стадії плато.

На поточний момент триває вихід із фази плато, який сповільнюється через поступове збільшення соціальної активності населення. Чернівецька область стадію плато наразі не пройшла.

Наразі, кількість тих, хто одужав, стабільно зростає.

Очікується, що кількість нових випадків поступово зменшуватиметься до медіанного значення 380 випадків на початок червня – за умови, що не буде різких спалахів, пов’язаних із виявленням нових осередків інфекції або збільшенням соціальної активності населення.

Прогноз розглядає також сценарій розвитку захворюваності у випадку суттєвого посилення соціальної активності населення з 20 травня. При форсованому виході з карантину прогнозуються утворення нової хвилі підвищення інфікованих в Україні.

Водночас, при дотриманні належних заходів безпеки додаткові соціальні контакти можуть не призвести до передачі інфекції.

За прогнозом, при збереженні поточного рівня контактності, в Україні буде нараховуватися 29 тисяч інфікованих, 950 - померлих, 17 тисяч - тих, хто одужав, 12 тисяч - активних інфікованих.

Згідно з прогнозом, станом на 25 червня щодня буде фіксуватися близько 200 інфікованих, близько 8 - померлих, близько 300 тих, хто одужав.

При цьому, за регіонами така динаміка суттєво відрізнятиметься. Найбільш благополучна ситуація може бути в Полтавській, Миколаївській, Кіровоградській, Одеській областях. Найменш благополучна - в м.Києві та Київській, Чернівецькій, Рівненській та Львівській областях.

Найбільше смертельних випадків може статися в Чернівецькій області та м.Києві. А також - в Івано-Франківській, Київській та Львівській областях. Найменше - в Миколаївській та Одеській областях.


29.05.2020 14588
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

827
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11389 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1977
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1868
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2864
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4764

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

513

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1155

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1669

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1415
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1809
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1634
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8872
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

711
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

790
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1975
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

958
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

456
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

385 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

795 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

838