У прикарпатському селі батьки не пускають дітей до садочка через грибок і аварійну підлогу та вимагають звільнення директорки закладу (фото)

Батьки, діти яких навчаються у садочку Кривецького НВК, що в Богородчанському районі, б’ють на сполох через поширення в закладі грибка та наскрізь прогнилу підлогу.

Кажуть, попри те, що садочок відкрив свої двері в лютому цього року, зараз там перебувати дітям небезпечно. Тож вимагають негайної заміни підлоги, знищення грибкової інфекції та звільнення керівництва НВК, яке допустило до такої ситуації.

Поширення грибка батьки помітили лише на початку грудня, коли під ногами у гардеробній молодшої групи провалилася підлога. Тоді почали вимагати у керівництва закладу пояснень і взялися зривати підлогу самотужки. Виявилося, під ламінатом були вистелені дошки, які повністю покрилися грибком та струхлявіли. Подібна ситуація була і в спальній кімнаті, там грибок почав поширюватися і на стіни.

«З кожного кута лізе пліснява, страшенний запах, жовтий пилок від грибка осідає по меблях, іграшках. Це страшне», - розповідає голова батьківського комітету Світлана.

Однак ще страшніше, каже жінка, що директор НВК Ірина Кузишин знала про таку ситуацію ще в серпні і ніяк не відреагувала, не повідомила ані батьків, ані управління освіти.

«Наші діти дихали тим кожного дня, почали хворіти. Це постійні підняття температури, розлади шлунку, сильні задухи, незрозуміло від чого кашляють. Горло,

легені чисті, а діти хворіють. І все через те, що директор приховувала цю страшну ситуацію. Вона знала , що кинувся грибок, адже коли ми зривали підлогу, то побачили свіжі дошки, які, за словами завгоспа, клали в серпні цього року. А грибок зі стін у садку постійно змивали оцтом», - каже пані Ірина.

Коли батьки зірвали підлогу, то побачили, що вона була поставлена безпосередньо на глину. Все сміття, яке тоді було в закладі, робітники покидали під підлогу, не зробили вентиляції.

Наразі трухлява підлога і досі стоїть в приміщенні садочка, управління освіти і райадміністрація спромоглися лише створити комісії, а директор НВК навіть не написала пояснювальної, чому не розповіла про поширення грибка, кажуть батьки.

«Підлога робилася за рахунок обласного проекту «Щасливі діти – майбутнє громади с. Кривець (реконструкція допоміжних приміщень Кривецької ЗОШ І-ІІ ст. під дитячий садок – І етап)", який громада виграла у 2014 році , - розповідає депутат Івано-Франківської облради від фракції «ВОЛЯ» Марія Рудик, - відтак у 2015 році було виділено кошти з обласного бюджету, залучено співфінансування з районного та сільського бюджетів. Розпорядником цих коштів було Управління освіти, молоді та спорту Богородчанської районної державної адміністрації, яке згодом й приймало виконані роботи та підписувало відповідні документи».

Відтак, каже депутат, дивує, чому за такий короткий термін приміщення опинилося в аварійному стані. Марія Рудик звернулася до голів Богородчанської райради, адміністрації та вимагає негайно з'ясувати чому виникла проблема, чому директор допустила до такого стану приміщення і мовчала про грибок та за які кошти буде вирішуватися проблема.

За словами голови Богородчанської райради Михайла Головчука, підприємця, який встановлював підлогу вже знайшли і він визнав вину. Однак коли саме розпочнуть роботи керівник райради не знає.

«Він приїздив до мене, визнав вину. Робити нову підлогу будуть за кошти підприємця. Тоді це вартувало 40 тисяч гривень. Вимагаємо якнайшвидше усунути проблему, бо грибок там серйозний. Я особисто буду наполягати на тому, аби директор була наказана, адже це не сталося за тиждень. Як саме, то вже вирішить управління освіти», - каже Головчук.

«Замість того, щоб вирішити питання, керівництво району намагається всіляко тиснути на батьків та наполягає не розголошувати проблеми. Начальник управління освіти Оксана Савчук замість того, щоб відповідно відреагувати, переконує батьків, що були листи від дирекції НВК. Однак так і не змогла їх показати, кажуть батьки. Але якщо листи були, то чому управління освіти так і не відреагувало. Незрозуміло, чому директорка і досі не написала пояснюючу, чому приховувала проблему і наражала дітей на небезпеку. Наразі немає протоколу рішення так званої комісії, яка виїжджала оглядати садочок, а директорку закладу навіть не викликали до управління освіти. Якщо б ми разом із батьками не відреагували, то діти продовжували б навчатися в такому жахливому приміщенні», – обурюється Марія Рудик.

Відтак обіцяє і надалі підтримувати батьківську громаду та стежити за розв'язанням проблеми.

Фотогалерея


30.12.2018 2426
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1630
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1710
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1698
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5015 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2008 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1393

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

366

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

589

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

761

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

878
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3516
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10085
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

723
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25975
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7588
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

779
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

235
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1113
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

721
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

955