У гонитві за премією: ініціатива Марцінківа закінчилася для чоловіка розбірками з поліцією

До редакції АН "Фіртка" звернувся прикарпатець зі скаргою на те, що його побили патрульні, коли він намагався зберегти комунальне майно. У поліції ж запевняють, що чоловік здійснив спробу крадіжки каналізаційного люка.

Інцидент трапився 14 листопада на вулиці Стуса в Івано-Франківську.

"Приблизно о 10 год 30 хв по вул. Cтуса, працівниками УПП в Івано-Франківській області були нанесені тілесні ушкодження у вигляді забійної рани обличчя та двох губ, забійних ран грудної клітки та правої кисті при застосуванні кайданок", - говорить потерпілий Богдан.

Чоловік, за його словами, є власником міжміського маршруту "Івано-Франківськ - Городенка". Близько 10:00 год він прибув з рейсу і висадив пасажирів на залізничному вокзалі, ще декількох підвіз на вулицю Стуса.

Пан Богдан каже, що, побачивши на смітнику металевий каналізаційний люк, вирішив повідомити про це у КП "Івано-Франківськводоекотехпром", бо чув, "що мер дає премію". Щоправда, за його словами, подзвонив не на гарячу лінію, а родичу Ярославу, який працює на підприємстві.

"Між водіями на вокзалі була розмова, що мер міста пообіцяв премію за виявлення тих, хто краде люки. Під'їжджаю на Каскад, дивлюся люк стоїть припертий до паркана. Адреса Стуса,15. Там, до речі, є камера вуличного спостереження. На ній мало б бути видно, як я зупинився і ми пішли попити кави ще з одним чоловіком. Дивлюся люк. Кажу, до того чоловіка, що був зі мною - допоможи, кинемо у багажник, буде якась премія чи могорич. Підносимо до багажника, кладемо, набираю родича, який працює у водоканалі. Кажу: хресний з тебе могорич і в цю ж мить мені починають заламувати руки. Дивлюся - п'ятеро чоловік. Це було 14-го числа десь о 10.20", - розповідає Богдан.

Між чоловіком та інспекторами Муніципальної варти виник конфлікт. Обидві сторони викликали поліцейських.

"Вони до мене, давай питати, звідки я вкрав люк і куди везу. Я їм: куди везу - премію заробляю! Почалася шарпанина, тягання. Почали викликати поліцію. Правда, я з ними трохи перегарячкував. Приїхали два екіпажі поліції. Я показав техпаспорт, посвідчення водія. Все подивилися, занотували, дані переписали. Сказали, що чекають слідчо-оперативну групу. Почали мене допитувати за люк. Так, я люк грузив у багажник, але ви подивіться все відео - звідки я взяв той люк. Звернув їхню увагу на камеру відеоспостереження, а не на той уривок відео, яке зняла Муніципальна варта. Почали мене заломлювати, коліном раз у голову, раз у груди. Почалася перепалка. Протримали вони мене у наручниках десь від 10.30 до 12.00, поки не приїхала слідча. З мене зняли наручники, я відкрив автобус - слідча все оглянула", - пояснює Богдан.

Пан Богдан каже, що ще поки перебував у наручниках, то поліцейські оглянули його кишені і без його згоди "фотографували на свої телефони дані з водійських прав".

"Я ще в наручниках був, то поліцейські перевірили мої кишені, я переживав, щоб мені ще щось не підкинули. Витягнули моє посвідчення водія і сфотографували на свої мобільні телефони. Я почав казати, що вони такого не мають права робити. Кажуть, ми мусимо вас відвезти на освідчення, бо ви себе неадекватно ведете. А як я себе можу адекватно вести, коли їх п'ятеро навалилося на мене одного? Вони мене силою запхали у поліцейську машину. Є протокол, що алкогольного сп'яніння не виявлено. Після того кажу їм, якщо нічого не виявили, то відвезіть мене до автобуса і я їду на роботу. У відповідь: "Ні, ми вас не відвеземо, ми вас веземо у відділок". Привезли у відділок, приставили до мене опера. Протримали мене до 14.30.  Нічого на мене не складали, не писали, не опитували. Просто видворили з участка", - продовжує пояснювати ситуацію чоловік.

У патрульній поліції підтверджують факт виклику екіпажу на місце інциденту і не заперечують, що до чоловіка було застосовано силу, оскільки той поводився агресивно і чинив супротив поліцейським.

"Було затримано чоловіка, який здійснив крадіжку комунального майна, а саме люка. Муніципали показали відео, на якому вони знімають як двоє чоловіків несуть люк і вантажать його у рейсовий автобус. Водій рейсового автобуса повідомив, що він знайшов каналізаційний люк біля смітника і погрузив його в автобус, щоб відвезти на Водоекотехпром. Чоловік поводився агресивно, на зауваження працівників поліції не реагував, перешкоджав роботі, не давав змоги виконувати їхні законні обов'язки, внаслідок чого патрульні прийняли рішення застосувати до нього кайданки. При затриманні він чинив опір - його затримували троє поліцейських", - коментує ситуацію речник Патрульної поліції Івано-Франківської області Микола Гурак.

Поліцейський додає, що було викликано слідчо-оперативну групу, яка зняла кайданки і направила чоловіка на огляд до медзакладу.

"Ми це розглядаємо як дії, спрямовані на уникнення відповідальності. Чоловік сказав, що якщо ми зараз його відпустимо і він ще встигне на роботу, то нічого не буде казати, але якщо не встигне, то будуть проблеми. Патрульні доставили його у міський відділ поліції, де передали слідчому", - додав М.Гурак.

Наразі, за даним фактом триває слідство.

Чоловік написав заяву в обласну прокуратуру, а також на ім'я начальника Управління патрульної поліції області. Він просить провести службову перевірку щодо дій поліцейських.

До слова, нещодавно міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків сказав, що готовий дати премію тому, хто затримає крадіїв комунального майна, а саме – люків та дощівок. Мова йшла не тільки про поліцейських, чи працівників муніципальної варти, але й пересічних франківців. І, схоже, що у даному випадку премію хотіли усі.

Фотогалерея


16.11.2018 5064 4
Коментарі (4)

Віталій 2018.11.19, 11:25

Зі слів речника УПП в Івано-Франківській області кожного разу випливає, що працівники УПП праві,скільки було випадків побиття працівниками УПП людей і всі факти не на користь потерпілих,таке враження, що працівники УПП БЕЗНАКАРАННІ і можуть робити,бити кого хзотять і коли хотять тому,що вони працівники поліції, керівники УПП прикривають своїх "чотирьох"місячних працівників мотивуючи ценехваткою кадрів, прокуратура спускає все на тормозах, щоб не роздувати обурення серед збідованого населення і потерпілий залишається сам на сам зі своїми проблемами.Ось вам і рекформа

Сергей 2018.11.28, 16:45

Короче, мало мужику вломили.... Не бикував би, було б все спокiйно... 

Вы все, обратите внимание, как относятся к полиции, где хоть капля уважения к представителям власти?  

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1632
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1711
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1700
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5021 40
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2010 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1396

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

368

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

591

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

769

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

881
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3518
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10088
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

724
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25977
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7590
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

781
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

946
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1279
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

236
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1114
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

723
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

958