У Франківську відзначили річницю обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ (ФОТО)

У суботу, 17 жовтня, у костелі Христа Царя Всесвіту, що в Івано-Франківську, по вулиці Вовчинецька, відбулася чергова подія, в рамках відзначення 42-річниці обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ та 100-річчя Його народження.

Для всіх охочих відбулося відкриття виставки «Кароль Войтила. Народження», яка представляє переломні моменти життя Папи Римського, а також концерт християнської музики, пише Фіртка з посиланням на УГКЦ.

«Для всіх присутніх, для представників громади міста, незалежно від віросповідання, ми відкрили виставку „Кароль Войтила. Народження”. Ми також мали урочисту Святу Месу, а завершився сьогоднішній вечір концертом християнської музики. Ця зустріч, як на мене, була дуже зворушливою, і дуже потрібною усім нам, бо – як говорилося в проповіді, ми шануємо Йоана Павла ІІ, однак насправді то Він вказує нам шлях до Христа, тобто до Того, кого ми маємо шанувати найбільше», – сказала Мар’я Осідач, директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Виставка „Кароль Войтила. Народження”, яку підготував Центр думки Йоана Павла ІІ у Варшаві, показує найважливіші моменти з життя Кароля Войтили, Його підготовку до виконання різних життєвих і громадських ролей: студента, робітника, капелана, душпастиря, науковця, і врешті Папи. Понтифікат Йоана Павла ІІ показано з особистої перспективи, а також і в контексті Його впливу на сьогодення Церкви, Польщі та світу.

«Йоан Павло ІІ – це справді феноменальна постать. Я гадаю, він є одним із символів ХХ століття. Це був приклад людини, яка жила правильно, надихала інших. Людина, яка показала світу найвищі духовні якості і цінності. Якщо говорити про світових лідерів, я вважаю, що Йоан Павло ІІ є прикладом, на який будуть рівнятися наші сучасники, а також наступні покоління», – сказав перший заступник голови Івано-Франківська Микола Вітенко.

Від імені Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина до присутніх звернувся прессекретар Архієпархії о. Володимир Лукашевський. Він у своєму слові подякував організаторам за запрошення та зроблену працю, а також поділився своїми думками про святого Папу.

«Безумовно св. Іван Павло ІІ велика особистість у світовій історії. Однак, гадаю, ключовим в його особі завжди був Христос, завдяки якому ми сьогодні вшановуємо саме святу людину. Бажаю, щоби кожен із нас також прагнув тієї святості, яка, як бачимо на прикладі життя святого Папи, здобувається щоденним вірним виконанням своїх обов’язків та великою любов’ю до Бога і ближнього», - побажав о. Володимир.

Після подячної Служби Божої відбувся концерт християнської музики, де молодь, яка приходить до Центру польської культури та гуртується довкола римо-католицької і греко-католицької парафій, під диригуванням Катерини Перекліти із Одеси виконала важливі і яскраві релігійні пісні. Участь у концерті взяли також студенти Івано-Франківської Духовної семінарії.

«На завершення ми заспівали улюблену пісню Папи „Барка”. Ми також виконали твір „Aprite le porte a Cristo”, який написано спеціально до процесу беатифікації Йоана Павла ІІ. Цікава також пісня „Фатімська Пані”. Йоан Павло ІІ любив Марію. Його часто можна було зустріти з вервицею в руках, а особливо він шанував Матір Божу Фатімську. Я дуже вдячна організаторам за можливість взяти участь в цій події. Це великий плюс для української культури і для розвитку діалогу між польською і українською культурами», – сказала п. Катерина Перекліта.

Під час концерту у супроводі ансамблю Quattro Corde пролунали також улюблені твори Йоана Павла ІІ, заспівані різними мовами.

«На концерті ми заспівали пісні, які безпосередньо пов’язані із життям Папи. Пісні англійською, італійською, українською та польською мовами. Так ми хотіли підкреслити єдність між християнами», – каже музична координаторка проєкту п. Тетяна Камінська, органістка місцевої римо-католицької парафії.

На концерті слухачів познайомили із найважливішими етапами життя святого, а також його інтересами і захопленнями, що дало змогу краще пізнати водночас таку далеку і таку близьку, відому і людську постать Святішого Отця.

«Концерт переплетено відомостями про різні події з життя Йоана Павла ІІ. Що, безумовно, допомогло людям краще пізнати особу Папи, а через музику відкрити свої серця назустріч тому, чого навчав Йоан Павло ІІ, що він говорив, чим жив», – сказав о. Владислав Іващак, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту.

В урочистостях взяла також участь генеральна консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонєвіч.

«Я дуже зворушена, бо це був такий чудовий концерт, так чудесно всі тут співали. Зазвучала та велика любов, яку Йоан Павло ІІ нам тут залишив. Обличчя всіх, хто сьогодні тут виступав, були такі ясні, що давали нам те тепло, ту велику радість. Так ми дякуємо за великий дар понтифікату, за всю ту мудрість, за все те, що кожен з нас особисто отримав», – сказала п. Еліза Дзвонкєвіч.

Через обмеження, пов’язані із пандемією Covid-19 в заходах могла взяти участь обмежена кількість осіб. Тому організатори забезпечили онлайн-трансляцію концерту, завдяки чому кожен міг доєднатися до події, не виходячи з дому. А ті, хто був присутній в костелі Христа Царя Всесвіту, відзначали особливу атмосферу урочистостей. Для парафіянина Михайла Дейнеги участь в концерті стала сентиментальною подорожжю спогадами.

«Колись на своєму шляху я зустрів Святого Йоана Павла ІІ. Ми здійснювали прощу із тодішнім настоятелем парафії о. Казимиром Галімуркою і разом з Папою молилися у Його приватній каплиці. Сьогодні я також молився і дякував Богу за те, що зустрів цю людину на своєму шляху. Я плакав і тоді, і сьогодні також був зворушений. Плакав, бо концерт у нашій святині пробудив у мені ці чудові спогади», – сказав п. Михайло Дейнега.

Нагадаємо, раніше Фіртка повідомляла, що в Івано-Франківську відбудуться заходи на згадку про Святого Йоана Павла II.

Фотогалерея


22.10.2020 34456
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

825
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11386 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1977
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1868
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2864
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4762

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

512

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1155

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1669

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1415
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1809
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1634
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8872
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

711
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

790
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1975
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

958
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

456
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

382 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

795 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

838