Тарас Масляк про День відкритих дверей у Івано-Франківській міській лікарні, нове обладнання та навіщо закладу вертолітний майданчик

Цьогоріч до Дня медичного працівника у міській клінічні лікарні відбувся День відкритих дверей. Відвідувачам розповіли про розвиток медзакладу та його потреби.

Про те, чому цей захід важливий у інтерв’ю для Фіртки розповів головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.



Нещодавно у вас відбувся «День відкритих дверей». Це незвичний захід для лікарні. Розкажіть, чому вирішили його провести?

Ми провели цю акцію для того, щоб показати нашій громаді, куди пішли їхні податки та благодійні внески, які вони дають. Наголошую, вони їх не платять, а дають. Хто 20 гривень, хто 200, хто 1000 – і все це йде на розвиток цього закладу.

Тому я запрошував мешканців нашого міста, щоб вони подивились, на що ми спрямовуємо кошти.

Загалом такі акції плануємо проводити двічі на рік, щоб люди розуміли як утримується лікарня, щоб не говорили, що вони прийшли в лікарню і від них щось вимагають. Ні, ми не вимагаємо. Це добровільно. Людина, яка прийшла в лікарню, може нічого не давати. Поки у нашій державі лікування є безкоштовним. Але це віртуально. Коли я це говорю, то сміюсь сам над собою. Проте так воно і є.

І не ми, лікарі, у цьому винні. Винна держава у тому, що на сьогодні загальне фінансування, яке ми отримуємо це лише 40% від потреби. Тому нам доводиться шукати можливість залучати кошти для розвитку лікарні.

Ми зібрали мешканців Івано-Франківська: забудівельників, бізнесменів, пекарів, директорів заводів, провідних людей нашого міста, яким провели екскурсію лікарнею, показали, які у нас операційні, який маємо рентгенапарат, в яких умовах лежать пацієнти, в якому стані палати. Люди поспілкувались з пацієнтами, дізнались, чи вони задоволені лікувальним закладом.

Крім того, що їм показали все це, ми просили фінансової допомоги. Для цього створений спецрахунок, куди ми збираємо кошти на закупівлю ангіографа. Міський голова пообіцяв дати частину з міського бюджету, а іншу частину має зібрати громада.

Другий напрям, на що потрібні кошти - це побудова нового корпусу. Наразі працюємо над цим та згодом розповімо, що хочемо створити.

Також на «День відкритих дверей» запросили меценатів: пана Юрія Кузича з Америки, також був провідник з Румунії, який з’єднав нас румунськими колегами, лікарнями та управлінцям.

читайте також: Американський хірург Юрій Кузич про українську медицину та грандіозну можливість для Івано-Франківської міської лікарні



 Розкажіть, чим живе Івано-Франківська міська лікарня? 

Лікарня живе інтенсивним життям в напрямку покращення якості медичної допомоги пацієнтам.

Для цього найперше дуже важливо мати якісного, висококваліфікованого лікаря, медичну сестру, нянечку або санітарку, а також технічного працівника, водія, двірника.

Другий напрям – матеріально-технічна база. Це ремонти, комфортне перебування в лікарні, приємне ліжко, на якому може лежати пацієнт, чиста білизна, яка має бути у хворого. А також смачна їжа, хоч за ті кошти, які виділяє субвенція чи державний бюджет можна купити хіба якісну буханку хліба. А ми за них намагаємось нагодувати нашого пацієнта чотири рази на день. Ми даємо йому м'ясо, кашу, борщ, ввечері молочко і тому, хто перебуває на певних дієтах – даємо кефір. Над цим ми працюємо. Тому що, коли держава мені дає 12 гривень, то я даю хворому їжі на 60-70 гривень.

Третій напрям – підготовка спеціалістів. Ми шукаємо можливості направляти наших працівників, лікарів, медсестер на навчання. Особливо мене, як керівника, цікавить навчання у провідних клініках України і за кордоном. Бо Україна – це кльово, але за кордоном це - навчання. Люди бачать, які там вимоги і як потрібно працювати.

Цього року ми направили уже шість працівників у Прибалтику та Польщу. Їздили навчатись завідувачі відділенням, ЛОРи. Зараз домовились про навчання  для 30 представників приймального покою, медсестр і лікарів, які поїдуть в Румунію до наших клінік-партнерів. Вони навчатимуться три місяці.

Четвертий напрям – знаходження фінансування для утримання лікарні.



Як оновлення плануються в лікарні?

Ми очікуємо поставку обладнання з Румунії. Мої добрі румунські товариші, наприклад Міністр охорони здоров’я Румунії Соріна Пинтя, зараз нам подають руку допомоги.

Нещодавно ми провели зустріч у Румунії з Міністром з надзвичайних ситуацій, який за рахунок коштів Євросоюзу пообіцяв для нашої лікарні допомогти з машинами екстреної допомоги, а також з обладнанням.

Крім того, цього року разом з лікарнею міста Сігет ми виграли один із великих грантів Євросоюзу на 12 мільйонів гривень, які підуть на закупівлі обладнання для реанімації, відділення екстреної медичної допомоги, офтальмологічного та лабораторного обладнання. Ми оновимо його для якісних медичних послуг.

Також ми пройшли ще один рівень гранту – будівництво нового корпусу. Крім того виграли грант з Японським урядом на поставку комп’ютерного обладнання. Зараз залучаємось у транскордонні гранти. У нас є активна команда людей, які працюють суто над грантами.



Які відділення отримають це нове обладнання?

Зокрема плануємо оновити Офтальмологічне відділення дороговартісним мікроскопом, декількома апаратами лазерної техніки. Для лабораторії – багатогранний, функціональний апарат, який робитиме аналізи від біохімії до гормонів. Ми беремо декілька апаратів та будемо конкурувати на рівні з приватними лабораторіями. Для реанімаційного відділення – беремо дихальні, анестезіологічні апарати.

Тобто шукаємо варіанти, щоб не втягувати державні бюджетні кошти. І робимо це для того, щоб бути незалежними. Ми знаходимо гранти, знаходимо меценатів для розвитку структури. Дайте нам можливість, ми собі знайдемо, заробимо, лиш не ставте палки в колеса. Контролюйте нас, але не заважайте.

Наразі ми залучились в програму, за якою до лікарні мають приїхати інспектори, які проведуть аналіз лікарні, дадуть пропозиції, що ще тут потрібно з обладнання і вони ж поставлять це обладнання на суму від 500 тисяч до мільйона доларів.

Я за те, щоб лікарню оснастити найкращим обладнанням.

Дуже велику допомогу нам надала Італійська громада українців - отримали від них мамограф, який зараз запускаємо.

Ми хочемо бути незалежною структурою від державних коштів. Я хочу, щоб мої працівники заробляли достойну зарплату, щоб у мене не було плинності кадрів.



Наскільки відомо зараз гостро стоїть питання доставки цього обладнання. Як вирішуватимете його?

Це моя головна біль. Але ми розуміємо, що в бюджетній сфері на це немає коштів. Ми показали меценатам те, що уже зробили і попросили допомоги на те, що ще можемо отримати безкоштовно.



Якими здобутками може похвалитися міська лікарня Івано-Франківська?

Насамперед зараз ми оперуємо на відкритому серці. Почали операції при інсультах - це стентування, малоінвазивні операції на головному мозку.

З погодження міського голови плануємо відкрити відділення планової травматології. У нас є провідні спеціалісти - травматологи, які згідні працювати тут.

Крім того, плануємо робити пересадки нирки, трансплантування. Знаємо, що в державі є чотири центри. Але вже ведуться переговори, і я сподіваюсь, якщо ми забезпечимо належні умови, що нам дозволять робити це у нашій лікарні.



Зазвичай літо це пора ремонтів, які відділення лікарні плануєте оновити цього року?

Ми завершуємо ремонти двох відділень, дякуючи міському голові й депутатам. Це відділення ревматології та відділення урології. Вони будуть з комфортними палатами, з сучасною операційною. На це пішли кошти міського бюджету і частково залучили благодійні.

Крім того, у нас в планах є будівництво нового п’ятиповерхового операційного корпусу і двоярусної стоянки з вертолітним майданчиком.

Хоч за неї мене дуже критикують, кажуть, що це недоречно, але аналітики з Євросоюзу по екстреній медичній допомозі та гірській допомозі наполягають, що це просто необхідно. Бо це дасть можливість розгрузити територію лікарні від транспорту. А по-друге вертоліт швидко доставлятиме з Карпатського регіону людей, наприклад з інфарктом Міокарда, з інсультом, тобто в тих станах де відлік йде на хвилини.

Щоб швидко надати допомогу при інсульті треба, щоб за годину хворого доставили у лікарню. Машиною ми цього не зробимо. Тому, думаю, що ми дійдемо до того рівня, що вертоліт буде актуальним і у нас.

Ми працюємо так, щоб пригорнути до нас пацієнтів. Нещодавно підписали договір з приміськими селами та навколишніми територіальними громадами.

Громади надали нам кошти на обслуговування їхніх мешканців.

У нас є консультативно-поліклінічне відділення, яке ми робимо поліклінічним, де за планом працюватимуть два сімейні лікарі. Тому що наш лікар уже залучив 1500 людей і крім того є люди, мешканці сіл, які хочуть бути на обслуговуванні. Це можливо згідно чинного законодавства, але в перехідному періоді дуже важливою є змога надати мешканцям села якісну медичну допомогу. І вони всі хочуть лікуватися у нас в стаціонарі.

 Розмовляла Олена Британська

 


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

715
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2280
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2005
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2031
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6104 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2313 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

189

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1002

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

998

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1258
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

100
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

486
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1946
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26373
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

432
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10346 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7890
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

438
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

286
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

446
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

517
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1451