Спальний мішок для квартири — чи є сенс?

Спальний мішок — неодмінний супутник туриста у походах. Але у зв’язку з настанням зими, яка, за багатьма прогнозами, буде дуже важкою, чимало громадян замислюються над покупкою спальника для використання у власних квартирах. І дійсно, при відключенні опалення й електроенергії теплі речі залишаються єдиним варіантом не замерзнути у своїй оселі. Звичайно, досвідчені туристи добре знають, як вибрати спальний мішок, та й, скоріш за все, вже мають його. Наші ж поради спрямовані тим, хто ніколи раніше не користувався спальниками.

Зимовий, демісезонний, літній?

Спальні мішки умовно поділяють на три категорії (наприклад, такий поділ можна побачити на макретплейсі https://m.ua/):  

  • літо;

  • весна-осінь;

  • зима.

Моделі, заявлені як літні, ми можемо одразу відкинути, бо їхнє призначення — тепла ніч десь на березі річки чи моря. Що ж стосується демісезонних та зимових, то різниця між ними часто доволі умовна. Тут потрібно звертати увагу на конкретні показники, які зазначає кожен виробник.

  • Комфорт — це та температура повітря, при якій можна буде спокійно провести ніч у легкій термобілизні.

  • Ліміт — це крайня температура, при якій можна провести ніч у спальнику, але вже не зовсім розслаблено.

  • Екстрім — ні про який комфорт, вочевидь, тут вже не йдеться. Це температура, при якій у спальнику можна так-сяк спати без ризику переохолодження.

Звичайно, чим нижчі ці показники, тим більш пристосованим для холодів буде спальник. Тільки слід враховувати, що невідомі бренди можуть відверто занижувати температурний діапазон. Тому не дивуйтеся, якщо у дорогого спальника відомого бренду ви побачите доволі скромні показники, тоді як легенький і дешевий мішок на папері розрахований ледь не на арктичні морози.

Форма і вага

У походах вага спальника має принципове значення, і, як правило, легкий та теплий мішок коштує дорого. Для домашнього використання мала вага не важлива, тому можна сміливо обирати модель серед більш важких, але теплих спальників.

Саме з цих міркувань при виборі форми мішка можна орієнтуватися виключно на комфорт використання. Тут є два варіанти.

  • Кокон — такі спальники краще зберігають тепло та мають менший розмір, саме тому їх часто обирають для походів. Але спати в такій моделі доволі тісно.

  • Ковдра або конверт — більш просторий і важкий спальник, через що вважається, скоріш, кемпінговим варіантом. Водночас спати в ньому зручніше, варто лише обирати ті моделі, у яких є капюшон.

Тип наповнювача

Від наповнювача напряму залежить, наскільки теплим є спальник. Найкращим утеплювачем вважається качиний або гусячий пух. Один з двох його недоліків — чутливість до вологи — в умовах квартири перестає мати значення. Інший недолік — висока ціна — звичайно ж, нікуди не дівається.

Синтетичний утеплювач повністю програє натуральному пуху, але спальники з таким наповнювачем значно дешевші.

Додаткові функції

Багато важливих для походу функцій спальника не мають особливого значення при домашньому використанні. Наприклад, на наявність москітної сітки, кишеньок для дрібних речей чи компресійного мішка можна не звертати уваги. А от можливість з’єднати два чи три мішки в один багатомісний може знадобитися.

Спальник час від часу потрібно прати, а при кожному пранні втрачаються теплоізоляційні якості. Тому не зайвим буде використовувати такий аксесуар, як спеціальний вкладиш до спальника, який набагато простіше прати.

І, нарешті, спальний мішок неодмінно потрібно підбирати під свій зріст і ширину в плечах. У занадто маленькому мішку спати буде незручно і холодно.

Партнерський матеріал


06.12.2022 6390
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

810
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11347 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1968
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1856
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2856
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4748

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

502

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1147

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1660

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1408
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1801
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1623
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8861
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

703
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

783
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1969
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

947
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

447
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

357 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

788 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

830