Скляні перегородки в офісі – функціональне та практичне рішення

Скляні перегородки – це не тільки спосіб зонування простору, але й елемент декору. Вони можуть візуально розширити приміщення та збільшити потік світла. Проте наскільки таке дизайн-рішення практичне та безпечне на робочому місці?

Принципи планування офісу відрізняються від принципів розподілу місця у квартирі чи будинку. В першу чергу, це пов’язано з функціями, які виконує приміщення.

Проте, незважаючи на принципові відмінності в призначенні, в житлових та офісних приміщеннях є схожі зони:

  • зона для прийому гостей (клієнтів) – це стійка для рецепції та/чи місця для очікування, облаштована стільцями чи диваном. Вона немає яскраво виражених меж в вигляді стін. Якщо є перегородка для її відмежування від робочої зони, найчастіше це прозора площина чи скляна розсувна перегородка в вигляді дверей;
  • робоча зона – це безпосередньо місця для персоналу. При її плануванні використовують різноманітні принципи, які залежать від трьох факторів: специфіки роботи, системи розподілу робочих місць та вираженості ієрархії посад;
  • зона відпочинку – це окрема кухня чи місце, де персонал може випити чаю або ж залишити свої речі. Вона облаштовується лише за наявності достатньої кількості місця. Апріорі повинна бути непрозорою.

Часто ці зони мають досить умовні межі, які можуть бути взагалі непомітними сторонній людині. Перший Віконний Завод  має практику зонування приміщення скляними перегородками  навіть в офісі з невеликою площею.

Принципи планування офісних приміщень

За останні 30 років можна виділити три способи зонування офісного простору: азіатський, радянський та американський.

  • Азіатське планування – це велика площа, на якій одночасно можуть працювати від десяти до декількох сотень офісних працівників. У кожного є своє робоче місце. Всі один в одного на виду, а стіл керівника може знаходитись поряд з столом підлеглого. На заході таку систему планування офісних площ назвали open space. Це доступність кожного співробітника та можливість безперешкодного обговорення робочих питань. Проте з часом межі місць окреслили за допомогою невисоких прозорих перегородок через високу психологічну напругу в колективі.
  • Радянська система зонування в Україні зустрічається ще доволі часто. Це коридорний принцип: окремий кабінет для кожного відділу на 2-4 людини та індивідуальні для керівництва. Співробітники працюють ізольовано. В якості перегородок використовують стіни, іноді – непрозорі перегородки з звукоізоляцією. Особливість такого зонування у нераціональному використанні площі будівлі, системи опалення та денного світла.
  • В США використали комбінацію двох вищезазначених систем: вони розсадили співробітників в одному великому приміщенні, але дали можливість індивідуалізувати робоче місце керівникам відділів. У менеджерів теж були перегородки, але їх висота не підіймалась більш ніж на 1-1,2 м. Водночас кабінет керівника був зібраний з прозорого чи напівпрозорого матеріалу з можливістю частково закрити його за допомогою жалюзі. В результаті саме американська система зонування почала поширюватись по всьому світу, оскільки вона не порушувала принципів територіальної відокремленості, але при цьому залишала можливість взаємного контролю в робочій обстановці. Вона виявилась найбільш ефективною, як з позиції менеджменту, так і з позиції раціонального розподілу офісних площ.

Якщо вам потрібно спланувати чи перепланувати офісний простір, кращим матеріалом для цього є скло.

Технічні характеристики скляних перегородок

Для виготовлення скляних конструкцій використовується спеціальне загартоване скло товщиною від 8 мм. Воно:

  • ударостійке (до 7 раз міцніше звичайного скла на згині);
  • безпечне (при руйнуванні розсипається на дрібні шматки з тупими краями);
  • стійке до вологості та дуже низьких чи високих температур (від 1500С- до +3000С);
  • зручне у догляді та користуванні.

В стандартній кольоровій гаммі стартового профілю використовується колір нержавіючої сталі.

Переваги використання:

  • безліч варіантів дизайну. Компанія Перший Віконний Завод може виготовити для вас конструкції з повністю прозорим, матовим чи тонованим склом. Можна замовити нанесення логотипу, доповнити конструкцію декоративними вставками;
  • простота монтажу. Встановлення таких конструкцій не потребує виконання складних будівельних робіт. Таким чином, змонтувати конструкції можна не лише швидко, але й взагалі без припинення поточної роботи в офісному приміщенні;
  • прозорість перегородок, що використовуються для поділу приміщення на окремі робочі зони, надає керівництву офісу можливість контролювати роботу підлеглих;
  • високі світло пропускні характеристики скла дають змогу економити на освітленні. Завдяки цьому немає потреби встановлювати окреме джерело світла для кожної робочої зони;
  • чудові показники звукоізоляції. Монтаж таких перегородок забезпечує комфортні умови роботи співробітників, навіть якщо вони працюють зовсім поруч;
  • висока міцність та надійність. Сучасні технології виготовлення скла забезпечують його стійкість до механічних пошкоджень. Окрім того, у випадку утворення осколків, вони не будуть мати небезпечних гострих країв.
партнерський матеріал


05.03.2020 6891 1
Коментарі (1)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

602
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1790 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1103 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11333 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1044

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

252
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1057
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

824
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

704
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

283
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743