Сім ознак старіння, які повинні вас насторожити

Здоровий раціон, відсутність поганих звичок, фізична активність та турбота про здоров’я допоможуть старіти повільно. Втім, іноді процеси старіння починаються передчасно, що не є втішним явищем. Які ознаки організму повинні насторожити, розповіли фахівці.

Поки нам не доступна вічна молодість, ми повинні слідкувати за своїм здоров'ям та не допускати передчасного старіння. Про сім ознак старіння, які повинні насторожити вас, розповіло видання  Anywell.

Вісцеральний жир та зайва вага

Вважають, що система індексу маси тіла недосконала, адже вона не враховує додаткову масу м’язів у співвідношенні з жиром. Втім, заперечень не виникає щодо наявності зайвого жиру навколо талії. Такий жир називають вісцеральним, він є ознакою нездоров'я та може свідчити про наявність певних захворювань. Зокрема, його пов'язують із підвищеним ризиком ішемічної хвороби серця, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань.

Суха, тьмяна шкіра

Шкіра – наш найбільший орган, це показник стану внутрішнього здоров'я організму. Стрес, наявність поганих звичок, неправильний раціон, екологія, сонце можуть генерувати велику кількість вільних радикалів. А вони, як відомо, є причиною окислювального стресу, який старить клітини шкіри та тіла загалом.

Сидячий спосіб життя

Тривале сидіння обов’язково негативно впливає на стан вашого здоров'я, навіть якщо, ви не помічаєте жодних негативних ознак. Фахівці зазначають, що якщо сидіти 13 годин щодень, то навіть тренування не здатні нівелювати наслідки.

Найкращим рішенням, окрім регулярних занять спортом, буде активність кожного дня: підіймайтеся сходами, а не ліфтом, робіть розминку впродовж дня, менше користуйтеся транспортом, а ходіть пішки!

Проблеми з пам'яттю

Забудькуватість – ознака старіння, якщо ви помітили, що вам складно пригадати ті чи інші події, ймовірно, ви не дбаєте про себе та зокрема, свій мозок належним чином. Уникайте стресових ситуацій, недосипання та неправильного харчування – це негативно впливає на ваше здоров'я та прискорює процеси старіння.

Відчуття постійної втоми

До відчуття втоми зазвичай призводить неякісний сон. Нестача сну призводить до того, що організм не здатний контролювати рівень цукру належним чином. До того ж, організм не встигає здійснити детоксикацію. Аби не відчувати втому постійно, спробуйте спати мінімум 7 годин на добу.

Проблеми з травленням

Стан кишківника часто пов'язаний з хронічним запаленням всього організму, що відповідно призводить до старіння. Аби налагодити процеси травлення, додайте в раціон продукти багаті на клітковину, позбавтеся оброблених продуктів та попіклуйтеся про те, аби в раціоні була достатня кількість пробіотиків.


20.01.2020 6718
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2004
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5569 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1040

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3699
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26170
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10208 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7736
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

251
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

280
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1303
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902