Що їсти влітку, аби не було спекотно: найкращі охолоджувальні продукти

У спеку багатьом з нас хочеться їсти значно менше, ніж завжди, або навіть не хочеться взагалі. Однак, поживу тілу давати все ж треба.

Тому влітку важливо віддавати перевагу легким, але багатим на поживні речовини стравам та продуктам, які не навантажуватимуть травну систему, але при цьому забезпечать тіло всіма необхідними речовинами.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на  Obozrevatel.

Для цього потрібно ввести у свій раціон деякі продукти, які допоможуть відчувати свіжість. OBOZREVATEL зібрав список таких продуктів. Морозива серед них нема – воно занадто калорійне і важко перетравлюється. Втім, є прекрасна і не менш смачна альтернатива.


Огірок


Огірки на понад 90% складаються з води, тому допоможуть підтримати високий рівень гідратації, що дуже важливо у спеку. Але на додачу до вологи вони містять цілий перелік корисних речовин – харчові волокна у шкірці, калій, марганець, цинк, мідь, залізо, магній, натрій, вітаміни К, В1 та В2, тощо.


Диня


Солодкий фрукт є справжнім джерелом всілякої користі для тіла. Разом з динями ми споживаємо велику кількість мінеральних солей: калію, кальцію, магнію, фосфору, заліза, а також вітаміни групи В, каротин, токоферол. До того ж ці плоди містять багато легкозасвоюваних вуглеводів, які дадуть тілу потрібну йому енергію і при цьому не потребуватимуть зайвих зусиль на засвоєння.


Листова зелень


Будь-які листові овочі є прекрасним джерелом вітамінів, мінералів та клітковини. При цьому вони низькокалорійні і легко засвоюються. І їх не потрібно готувати перед тим, як спожити. Покладіть капусту, шпинат, руколу чи бадилля буряку у зелений салат, потримайте його у холодильнику і насолоджуйтесь прохолодною і при цьому корисною стравою.


Ягоди


Хочете з’їсти морозиво, але не бажаєте споживати зайвий цукор? Приготуйте собі коктейль зі свіжих ягід – полуниць, чорниць, черешні, тощо. Насипте ті, які полюбляєте найбільше, у мисочку і охолодіть їх. Корисна холодна страва готова. Разом із нею ви отримаєте чимало вологи, заряд вітамінів та мінералів, залежно від обраних ягід, а ще чимало клітковини.


Лимон


Ви, мабуть, помічали, що у спеку хочеться чогось кислуватого. Підкислена вода, наприклад, в таким умовах втамовує спрагу краще, ніж чиста. Тому приготуйте собі натуральний лимонад – покладіть у графин з водою нарізаний скибками лимон і ложечку меду. Також можна експериментувати зі смаками, додаючи у напій ароматичні трави. Ідеальним вибором стане м'ята. 


Риба


Хай там як, а повноцінний раціон неможливий без споживання білка. І у літню спеку його найкраще отримувати з риби. Вона легко перетравлюється, містить небагато калорій і насичує тіло корисними жирними кислотами. До того ж чимало рибних страв добре смакують навіть холодними.


Пекучий перець


Ця порада може здатись парадоксальною, але гострі види перцю змушують наше тіло пітніти сильніше і таким чином поліпшують терморегуляцію організму. Втім, тут важливо знати міру і не вживати гостре, якщо воно протипоказане вам за станом здоров’я.


Кокос


Кокосова вода та кокосове молоко дуже багаті на різноманітні електроліти, а їх ми швидко втрачаємо, коли пітніємо. Тому такий напій не тільки втамує спрагу, але й вирівняє баланс організму.


Суп


На відміну від "сухих" страв, як каші чи страви на основі тіста, супи не обтяжують організм в спеку і можуть стати прекрасною поживою, яка містить усе, що необхідно тілу. Додатковий плюс – високий вміст у супах рідини. Віддавати краще перевагу рідким овочевим, а не м’ясним супам, крем-супам та поживним бульйонам. До того ж існують холодні варіанти, як холодник чи гаспачо, які буде особливо приємно їсти у спекотний полудень.


Авокадо


Тропічний плід легко засвоюється, не викликає тяжкості при перетравлюванні та при цьому містить велику кількість мононасичених жирних кислот. При цьому, на відміну від багатьох інших жирних продуктів, авокадо не виводить з організму воду. До того ж це прекрасне джерело клітковини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


03.07.2023 5995
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

786
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11323 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1956
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1844
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2843
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4728

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

485

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1135

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1647

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1398
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1788
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1605
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8850
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

692
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

768
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1956
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

926
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

437
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

330 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

777 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

816