Сесія Івано-Франківської облради: Депутати виступили проти секс-меншин

Івано-Франківська облрада спрямує звернення щодо захисту інституту сім’ї в Україні Президенту, Прем'єр-міністру, Кабміну, Верховній раді, нардепам, а також Раді нацбезпеки та оборони.

Таке рішення прийняли сьогодні на сесійному засіданні обласної ради, пише Фіртка.

Зокрема, у зверненні йдеться про те, що влада досі не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім’ї.

Згідно з текстом звернення, ця стратегія повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і природному розумінні сім’ї, як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей.

«Сьогодні є безліч викликів, які впливають на стан людей і сімей в Україні: сирітство, діти-інваліди та діти з особливими потребами, одинокі матері, неповні сім’ї, неможливість повноцінно реалізувати свої конституційні права на лікування, навчання, житло, соціальний захист, гідний життєвий рівень. Разом з тим, з незрозумілих причин держава надає пріоритетну увагу лише штучно створеній проблемі так званої дискримінації людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, наприклад: 1. У проекті анонсованих змін до Конституції України Робоча група Конституційної Комісії з прав, свобод і обов’язків людини та громадянина підготувала змінену редакцію статті 51, яка визначає поняття шлюбу та сім’ї. У чинній Конституції зазначено: “Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”, а у запропонованих змінах: “Право на шлюб, створення сім’ї гарантується законом. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі і сім’ї”. Робоча група пропонує вилучити слова “жінка” і “чоловік”. У такий спосіб здійснюється спроба закласти конституційну основу для легалізації одностатевих цивільних партнерств і так званих “шлюбів”», - йдеться у проекті рішення.

У зверненні проситимуть:

- зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, в якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки;

- вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність” з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;

- не допустити ухвалення Закону України “Про цивільне партнерство”, що передбачено п.6 статті 105 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року;

- виключити з проектів регулятивних правових актів в освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету “подолання гендерних стереотипів”;

- припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції);

- заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, в тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “гей-парадів”, “фестивалів квір-культури” тощо та ухвалити Закон України “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”;

- створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві;

- зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.

З повним текстом проекту звернення можна ознайомитись за посиланням.

За словами Михайла Іваночка, на Прикарпатті дане звернення уже проголосоване у 15 місцевих радах, а також у близько 30 радах в Київській області.

Депутат облради Ольга Галабала поцікавилась у депутата Михайла Іваночка, яка відмінність між гендерним стереотипом та гендерною ідентичністю.

«Я вже сказав, моя позиція така. Це провокативне питання і я на нього відповідати не буду», - сказав М.Іваночко.

За словами депутата облради Михайла Королика, на сьогодні уже 10 обласних рад прийняли відповідне звернення. Депутат наголосив, сьогодні мова йде про посягання на Конституцію України.

Як відмітила депутат облради Ольга Галабала, є два питання, які неправильно трактуються. Зокрема щодо насилля над жінками:

«Я наприклад, категорично проти того, щоб ми молодих дівчат виховували у стилі - от ти піддана свого чоловіка, будь ласка, його обслуговуй. Цього не має бути у підручниках. Тому я пропоную виключити цей пункт з проекту рішення. Крім того, щодо пункту про Стамбульську конвенцію. Ми не можемо застосовувати насилля до людей, незважаючи на їхню орієнтацію. Так, ми не маємо це пропагувати, але не захищати людей через їхню орієнтацію також не можемо», - зазначила Ольга Галабала.

За словами Ігоря Дебенка, усі розуміють, що мова у зверненні йде не про насилля.

«Ми всі дорослі люди і розуміємо, про що мова», - додав І.Дебенко.

«Колеги, не показуйте свою мудрість там, де її непотрібно показувати. Ви сидите у мобільних і шукаєте визначення. Я розумію, що кожна людина народилась така, яка народилась. Але те, що протилюдське не треба дуже пропагувати», - звернувся депутат облради Манолій Піцуряк та закликав підтримати звернення.

Депутат облради Ольга Галабала запропонувала виключити зі звернення пункт 4. Поправку підтримали.

Загалом за рішення проголосували 56 депутатів.


07.12.2018 1439 3
Коментарі (3)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

564
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11073 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1852
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1755
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2752
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4608

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

353

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1051

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1464

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1334
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1712
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1522
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1237
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

607
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

683
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1876
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2123 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20377
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

353
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

705 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

741
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1087