Про січневі передчуття та окремі напрацювання

 

Сказати, що в людей похмурі передчуття, це все одно що нічого не сказати. Не просто похмурі, а темні до чорноти. Більшість відчуває, що насувається розплата за чуже осатаніння. А також за власне потурання тому осатанінню. Що, погодимося, є не менш повчальним. Адже байдужість та громадські лінощі ще нікому не відкривали світлої перспективи.

Щоправда, на людях про це не кажуть. Бо ж звичка загортати у папір нікуди не ділася. Натомість кажуть, що якось то буде. Хоча думають не так. Думають лише про те, що в той день, коли все накриється мідним тазом, сусідові буде гірше.

Подейкують, це така традиція. Думати одне, казати друге, робити третє. Думати, що дурість і крадіжки рано чи пізно доведуть до глухого кута. При всіх казати, що ми козаки і всіх порвемо. І робити те, що робили завжди. Красти, красти, красти. Ну й ще заздрити тим, кому вдалося більше запхати до кишень, та шукати винних. Хоча з останніми все просто. Подивіться у дзеркало.

Новий рік починається з ворожбитства на кавовій густині, спілкувань з духами та з експертних прогнозів, котрі ще смішніші за кавове ворожбитство. Найбільш боязкі взагалі ні про що не хочуть думати, відмахуються від зловісних пророцтв, п’ють і дивляться гумор у зомбоящику. Ті, кому ближчий провінційний цвинтар естради, вмикають «дизель-шоу», виховані на КВК — «квартал», а ті, хто звик до сільської гульні — «вар’ятів».

Гумор триває годину, третю, шосту. Й чим далі дивишся, тим ясніше: як би ті шоу не називалися, але всі вони настояні на бульйоні з радянських комедій та «старих пєсєн о главном». А відтак проступає наступна ясність — кількість смикань не переросла у якість відриву. Навколо все ще минуле століття ледь приправлене карнавальним соусом «ікс-факторів».

Тому пропоную дивитися казки. Як різдвяні, так і всі інші. Й не лише дивитися, а і пірнати в їхню прозору простоту. Там злі орки потворні, а добрі ельфи вродливі. Там перемагають герої, а зрадників очікує розплата. Кому не подобаються казки з ельфами, може поспівчувати супергероям на суперкарах, або ж детективам у довгих пальтах.

А в нашому світі перемога добрих ельфів, як виглядає, відкладається. Не надовго, можливо, навіть не на півстоліття. Це зовсім не означає, що завтра переможуть орки. Переможуть, судячи з усього, злі ельфи та підземні гноми. Нині вони стали союзниками. В них спільні кредитні історії, спільні клоуни і спільний шлях до найближчої фінансової кризи. Тобто, союз не буде довгим. Але часу вистачить на те, щоби кілька країн-невдах встигнули випаруватися з політичної карти світу.

При такому розкладі казки стають ще більш актуальними. Схована в них мудрість допомагає окремим особам вижити під час колективної параної. Зберегти себе серед неозорого натовпу «зважених і щасливих». Також пропонується не надто шкодувати за спільнотами, а працювати для майбутніх часів.

Іноді окремі напрацювання виявляються більш стійкими та стратегічними, аніж надбання посполитих рушень й тих, хто вірить у безплатний сир. Окремі напрацювання не залежать від великої брехні, яку всі ми мусимо толерувати заради непорушності родинних цінностей та стабільності світових валют.

 


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

644
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2247
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1993
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2017
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6034 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2296 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

174

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

987

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

988

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

471
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1925
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3825
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26340
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

420
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10334 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

426
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

265
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

426
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

509
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1437