Про післявиборчий синдром або Чому я зараз не займаюся журналістикою

 

Здається, все успішно пройшло. Вибори відбулися, відсвяткувалися. Преса кинула ще одну бомбову дозу політичних новин. Заспокоїлася. Почалося обговорення кінця світу, який так і не наступив. А от мене не покидає чи то відчуття втоми, чи то особливої форми апатії до всього, що відбувається.

 

Мій оптимізм нікуди не зник, лише я перестала дивуватися будь-яким речам. Вибори —  досить хороша школа, справді. Головне — віддатися цілком і повністю, не залишаючи часу на особисте життя. Я від цього отримувала насолоду. Навіть дратувалася чи то почувалася незреалізованою, якщо не було ніяких поїздок, заходів, дискусій, цікавих новин.

 

А зараз... Мені подобається мій мовчазний телефон. З новим списком контактів. Подобається прокидатися об 11 ранку і проводити свої вихідні з тим, хто претендує на звання найособливішої людини мого життя. Подобається нікуди не поспішати і нарешті присвячувати час собі.  Із насолодою переглядати по декілька фільмів на день, які не мала можливості глянути останні півроку. Я не почала дивитися на світ в рожевих окурярах. Лише більш виразними для мене стали багато деталей.

 

/data/blog/200442/3e1b474209ca7e0815df1bbb2f8d8ab4.jpg

 

Ви мені заздрите? А я собі ні. Час іде, оминаючи мене. Незвично, що чимало подій відбуваються без моєї присутності. Уперше. Я так не звикла. Усе чекаю дня, коли остаточно набридне спокій і сама собі скажу: “Досить! Ти так більше не можеш і не хочеш”. Прокидаюся. І... Совість мовчить. Вона мене не осуджує. Чи то надто несміливо це робить.

 

Пройшло більше місяця. Говорити, що нічого за цей період не сталося було б помилкою. Він став найнасиченішим — в емоційному плані. Можливо, так починається новий етап? Чи це все від того, що немає кому потягнути мене за руку і кинути знову у круговерть шалених інформаційних буднів і відсутності нормальних вихідних? Мені  ж це подобалося, я цим жила практично 5 років. За цей час я ні разу не поставила під сумнів свій вибір займатися журналістикою. Хоча мене перед таким вибором ставили... Що тепер не так? Що змінилося? Світ, люди, я?

 

Мені відомо лише одне — зараз я по-справжньому щаслива. Без усіляких  “а може, напевно, частково”. Я на порозі змін. Не знаю, яких. Можливо, ці зміни прийдуть без мого вибору чи то дозволу. Чи станеться те, чого я не планувала. Мій досвід показує, що інколи незаплановані речі бувають набагато приємнішіими і кращими за очікуване. А можливо, я відновлюю свій баланс. І після повної зайнятості кар”єрою настав час зайнятися особистим життям. Зробити видих. І з новим диханням повернутися до того, чим я живу.


30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

874
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

675
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3115
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2500
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2484

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

137

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

672

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

639

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1510
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

262
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

607
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

568
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

270
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

334
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26973
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

793
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

366
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

354
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

680
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1176 1