Про циклічність часу та «журналістську солідарність»

 

 

Розізлили троха вчора колєги-журналісти…

 

Хоча я не журналіст і ніколи себе ним не вважав, але був близько коло журналістики останні 15 років, то дозволю собі на неї (місцеву журналістику) подивитися «збоку». Івано-Франківська журналістика загалом сіра і передбачувана – сорок стандартних сценаріїв статей про місцеві події та їх комбінації з заміною прізвищ, назв, дат. Нове, смачне і несподіване з’являється рідко. Дуже... Зміст і багатослів'я переважають над формою. Смачних текстів... - один-два на місяць.

 

З’явився 20 жовтня на івано-франківському інтернет-сайті «Правда.іф» «Огляд преси по-повому». Я спочатку навіть не відкрив цю інформацію, а звернув на неї увагу тільки після запису Андрієм Філіпським на своїй сторінці у Фейсбуці. (Про Фейсбук – тема окрема, - я вбив свою там сторінку вже давно, але є ще сторінка «Фіртки», на яку захожу рідко – раз в місяць, тільки якщо хтось затягне мене туди на якусь конкретну інформацію. Так і сталося на цей раз…).

 

Прочитавши запис Андрія Філіпського, я згадав чомусь як колись один з «метрів» журналістів-«шестидесятників» з позиції «бронзового пам’ятника» 10 років тому говорив мені: «Та ваша 3-Студія це взагалі невідомо що, у вас навіть немає фахових журналістів…» Під фаховістю він розумів наявність диплому. В його розумінні і я, і Андрій Філіпський були неуками і самозванцями. І довго вчив він тоді мене як треба працювати… Було смішно…

 

Але до теми. Автор фейсбучного посту, висловлюючи публічно своє незадоволення тим оглядом преси, так трохи зверхньо і, на його думку, іронічно радить колезі – редактору інтернет-сайту: «Автор цього щастя, вживаючи прикметник «актуальний», не розуміє його значення. Знайди в неті тлумачення, почитай сам і покажи дівчинці-оглядачу, може вона зрозуміє…» Ну і далі – багато пафосу, іронії і зневаги і т.п. по відношенню до «дівчинки».

 

Отже час завершив свій цикл, подумав я, - мій «неук»-колега в класифікації журналіста-«фахівця» став тим самим повчаючим бронзовим пам’ятником.

 

Зайшов на «Правду», прочитав огляд. Не знаю чи «дівчинка» сама придумала концепт огляду, чи звідкись зкалькувала, - але його сценарій якраз виходить за межі тих сорока сірих стандартних сценаріїв місцевої журналістики. Звичайно є забагато максималізму і категоричності в оцінюванні. А ще більша проблема в одноколірності. Можливо варто було б в тому потоці сірості спрбувати пошукати хоч якісь натяки на «перли». Ну але це перша тільки спроба. Вона концептуальна, незвична, стильна (а ще Конфуцій казав, що «в світі все фігня – головне, -  Стиль!»). «Але як вона сміє, нас, «метрів», зачіпати, вона навіть не вміє користуватися словником…))». «Мачіть»! Публічно…

 

А потім по ходу ще один колєга – Володимир Заник, - почав розказувати про «журналістську солідарність».

 

Ваш покірний слуга має великий досвід спостерігання за цією химерою та відчуття її «проявів». Її немає. Про це вам можуть сказати Василь Артим, Богдан Федьків, Ігор Никорович…

 

Колись Василь Гордієнко, якого публічно на сесії «вбивав» саме за свою журналістську позицію наш колишній «найдемократичніший» мер, дочекався солідарності від того, від кого найменше чекав її – від «Репортера» і «3-Студії». Всі решта якраз і засунули язики як в твоєму, Володю, анекдоті. Когось посада журналіста-держслужбовця «не пущала» солідаризуватися, когось банальний страх, а когось «перспективи»…

 

Колись я відчув цю «солідарність» публікацією на першій сторінці однієї газети величезними червоними позаформатними і «радісними» буквами «Мер виграв в «3-Студії» 50 тисяч гривень!» Хоча всі знали, що «некорумпований» мер під час суду виділив «некорумпованому» судді двокімнатний польський люкс. Так «випадково співпало»)). А мер же ж був «за Ющенка»… Яка там «солідарність»?))

 

І ще раз - в іншій справі, коли один «демократичний» політик-міністр подав позов на «3-Студію» на 10 мільйонів гривень і прямо говорив – «моя мета вбити цю студію»… Про це писали в Києві, але в Івано-Франківську місцеві язики були знов в тому самому «анекдотичному» місці.

 

Тому, друже, те що ти називаєш журналістською солідарністю насправді – химера. Вона існує тільки в нашій уяві.

 

Бо журналітська солідарність це абсолютне слідування 10 статті Європейської Конвенції з прав і свобод людини, яка каже, що «Кожна людина має право мати ідеї та вільно їх розповсюджувати». Навіть коли я оппонент цих ідей. А те про що ти говориш – це політично- і тусовочно-мотивована солідарність. Вона залежить від того, з ким треба солідаризуватися, з якої він тусні, яких він політичних поглядів, які в мене з ним особисті стосунки, які стосунки з ним в моєї тусовки… Але коли навіть людина нібито і «політично близька» не факт, що язик вистачить духу витягути з того місця. 

 

І наостанок. Колєги, без образ, - нічого собистого, - це «світоглядна суперечка»:)). Можемо продовжити її «на пиві», або в коментах і блогах.

 


30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1061
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

871
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2003
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3371
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2614
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2612

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

351

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

794

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

753

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1711
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

796
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

775
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

424
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

455
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27111
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

899
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19744
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

505
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

460
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

788
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1510 5