Прихистили близько 30 тисяч переселенців: як в Івано-Франківську функціонує Спільнота святого Егідія

Ідея виникнення "Спільноти святого Егідія" в Івано-Франківську.

Про це розповів учасник "Спільноти святого Егідія" Іван Харук в програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.

Зі слів учасника, ідея виникла в 1968 році, коли в Римі, студенти, школярі, підлітки мали бажання робити щось потрібне, корисне.

"Тоді Італія була в іншій економічній ситуації чим зараз. Було багато бідних людей, бараків, де вони жили. Вони вирішили робити корисні справи, робили з дітьми з бідних сімей домашнє завдання, дружили.

Виконували важливі слова, які ми часто чуємо на Святій Літургії, проводили на практику. Тобто дружили з бідними, допомагали, самі прикладалися практично до таких корисних ініціатив, щоб розуміти, відчувати, бути другом з тими людьми, які потребують.

Це були молоді люди, які хотіли змінювати своє середовище навколо якого вони проживали в тому місці, тих околицях", - каже Іван Харук.

Як зазначає Іван Харук, з 1968 року багато чого змінилося. Зараз спільнота є по всьому світі, зокрема, в Києві, Львові та в Івано-Франківську.

"Ми в Івано-Франківську з 2004 року, також на одній з міжнародних поїздок познайомилися зі спільнотою. Допомагали людям малозабезпеченим. Я ще тоді був студентом. Роздавали їжу бідним, що ми й продовжуємо робити й надалі зараз. Але спочатку повномасштабного вторгнення наші друзі в Італії  почали формувати вантажі допомоги для українців, які потребують та переселенців.

У нас не було, як такої ідеї спочатку обов'язку відкривати центри в наших містах. Ми побачили, що є допомога, є бажання допомагати. Тому що до нас телефонували, підтримували практично і духовно. Зрозуміли, що нам потрібно відкривати в Івано-Франківську центр допомоги, де могли б налагодити роботу і приймати регулярно людей", - розповідає Іван Харук.

Іван Харук додає: днями виповнюється два роки роботи нашого центру. За цей час прийняли близько 30 000 переселенців в Івано-Франківську. Центр також є у Львові та три в Києві.

"Також ставимо собі за мету не тільки надавати допомогу конкретну. Тобто це продукти, на початку війни були теплі речі, але підтримувати людей морально, дружити з ними. Багатьох людей ми вже знаємо й тішимося, що маємо можливість в такий непростий час бути корисними народу, країні в якій проживаємо.

Зараз переживаємо час який є непростим для України. "Спільнота святого Егідія" також є скрізь, де є біда, де є потреба, де є потреба підтримки, де є потреба дружнього плеча, де є потреба великої кількості людей які солідарні з Україною в цей час біди", - резюмує Харук. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прибирають парки, сквери та висаджують дерева: мешканці Франківська вийшли на толоку

Відомо, чи планується третій ярмарок "Солодка допомога" в Івано-Франківську

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1446
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2705
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2215
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2290
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6868 61
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2571 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

455

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1294

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1384

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1566
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

410
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

270
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

675
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

164
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26637
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

640
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10568 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

174
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

196
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

507
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

648
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

715