Причини виникнення болю у попереку та методи його лікування

Сильний та різкий біль у попереку стабільно посідає 2-ге місце серед гострих больових синдромів. Випереджає його лише головний біль. На те, що «болить спина у поясниці», час від часу скаржиться чи не кожен.

Та головне не «заїдати» біль знеболювальними, а звернутися до лікаря, який проведе діагностику, призначить правильне лікування і порадить, що робити, щоб зняти симптоматику. Інакше проблема може перерости у хронічну. 

Причини болю у попереку

На жаль, статистика говорить, що залежно від віку постійний ниючий біль в попереку турбує від ¼ до ½ населення України. Достеменно встановити причини захворювання у конкретного пацієнта, якщо це не явні вроджені патології, майже неможливо зокрема й тому, що часто спочатку воно має безсимптомний характер.

Це, до речі, вагомий аргумент, щоб періодично проходити профілактичні медичні огляди в ортопеда. В клініці IVR https://ivr.ua/ua/boli-v-poyasnice використовують сучасні методи діагностики, з допомогою яких можна виявити безсимптомні протрузії та грижі дисків, дегенеративні зміни міжхребцевих суглобів на ранніх стадіях, що дозволяє вчасно зупинити їхнє прогресування.

Сьогодні у медицині виділяють цілу низку патологічних станів, які спричиняють хронічний біль в області попереку, та від яких залежить подальша схема лікування.

До них належать:

  • пролапс міжхребцевих дисків внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін у структурі хрящів;
  • стеноз хребетного каналу;
  • важкі форми лордозу, кіфозу або сколіозу;
  • травматичні та компресійні переломи хребців;
  • вроджені аномалії попереково-крижового відділу хребта (напр., спондилоліз, перехідні хребці);
  • доброякісні або злоякісні пухлини з локалізацією в тканинах, що оточують хребетний стовп;
  • системні захворювання скелетно-м’язової системи (напр., остеопороз) та ін.

Комплексне лікування болю у попереку

Тоді вже як жодні домашні фізичні вправи та компреси не допомагають, фаховою допомогою на варто нехтувати. У запущених випадках захворювання може нагадувати про себе не лише під час руху, як от при згинанні чи ходінні, але й у статичному положенні. Біль у попереку також може супроводжуватися спазмом та люмбаго (простріл). Часто він розповсюджується й на інші ділянки тіла.

Лікарі Інституту вертебрології та реабілітації при гострій стадії проводять інтенсивну терапію. Вона включає в себе застосування знеболювальних медикаментів або й лікувальних блокад, коли препарати вводяться локально в епіцентр болю.

Для того щоб встановити етіологію болю у попереку, в IVR в Києві, Львові та Івано-Франківську застосовують сучасні методи діагностики. Після первинного огляду, пальпації та аналізу історії хвороби пацієнту можуть призначити додаткове обстеження:

  • магнітно-резонансну томографію;
  • комп’ютерну томографію;
  • рентгенографічний знімок та ін.

Подальше лікування відбувається за індивідуально підібраною методикою та не лише усуває симптоми, але й впливає на першопричину патології. Саме комплексний підхід допомагає пришвидшити процес одужання та повернути пацієнта до повноцінного життя без болю.


29.10.2019 4498
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1938 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6904 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11396 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

337

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1083

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1111
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

68
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2950
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4445
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18441
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

72
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

324
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

664