Підсумки тижня. Пристрасті одного міста

 

В політиці все приховане, як правило, стає явним під час виборів, а різні багатоскладові плани будуються саме до виборчого періоду. Натомість фаза кулуарності питань залежить від інтересів гравців, яких  стосується проблематика та їх готовності до яскравої публічної гри.  В Івано-Франківську заговорили про підготовку місцевої «Свободи» до затяжної війни з «Самопоміччю». Мовляв, свої невдачі свободівське керівництво, яке в 2010 році здобуло перемогу на виборах до міської ради та отримало абсолютну більшість в самому органі самоврядування,  вирішило замаскувати за жорсткими заявами в бік представників «Самопомочі» пік яких припаде на період місцевих виборів. Подейкують, над тим як би ефективніше «засадити» Самопомочі працює Інститут розвитку міста, недавно створений одним з вірогідних претендентів на посаду міського голови з «свободівського» середовища. Вірогідно, ціллю виявилась партія Андрія Садового саме тому, що її активісти протягом останнього часу провели кілька успішних акцій в Івано-Франківську та й сам рейтинг «Самопомочі», якщо вірити останній соціології з Центру Разумкова, протягом останніх місяців дещо зріс. Натомість активності  інших парламентських партій у місті поки взагалі не спостерігається. Атакувати ціль, яка рухається, завдання не з простих, але від того має бути ще цікавіше спостерігати з боку незаангажованому глядачу.

   Останнім часом серед чиновників стало дуже модним грати на боці громади. Прагне не відставати в цьому плані директор Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак, який запропонував створити в Івано-Франківську інститут громадських інспекторів з тими ж повноваженнями, які мають існуючі органи – Інспекція з благоустрою, ДАІ, Укртрансіспекція тощо. Мовляв, в місті з’явилось чимало громадських активістів, які прагнуть боротись з незаконною зовнішньою рекламою, паркуванням автомобілів у заборонених місцях, незаконною торгівлею, але не мають на те відповідних повноважень. Однак начальник юридичного відділу міськвиконкому Надія Кедик майже одразу зазначила, що згідно з чинним законодавством таку ініціативу неможливо втілити в життя. Шкода, тому, що ідея справді цікава, якщо не розглядати її в контексті прояву первинного владного популізму.

 Тому ж Михайлу Смушаку за кількам днів випала вже не дуже приємна місія представляти на засіданні виконавчого комітету рішення про підняття тарифу на проїзд у міському громадському транспорті до 4 гривень. Це могло стати однією з топ-новин тижня. Згадане засідання виконкому на якому розглядалось питання підняття тарифів проїзду у міському громадському транспорті нагадало мені гру в поганого і хорошого поліцейського.

 Департамент комунального господарства транспорту та зв'язку підготував рішення на прохання перевізників. Вони просять підняти тарифи через зростання палива, мастильних матеріалів і пропонують після громадських слухань підвищити вартість проїзду з 2.75 грн. до 4 грн. Члени виконкому, звісно, апелюють до невиконання умов попередніх зобов'язань перевізників перед міською владою та громадою. Місто не володіє даними про реальний пасажиропотік та пробіг автобусів. Знову одним з ключових питань виявилось облаштування автобусів GPS-трекерами, підключеними до єдиної навігаційної системи. Член виконкому С.Федорців навіть пропонував перевізникам брати GPS-трекери в оренду, якщо немає змоги їх придбати. Але говорили вже традиційно й про обілечування, чистоту в автобусах, дотримання водіями ПДР. В кращих традиціях ролі негативного персонажа одна з представників перевізників сказала навіть про надання перевізникам муніципальної фінансової компенсації за те, щоб вони не сходили з маршрутів після 20 години вечора, а також, як кажуть, «спалила контору» визнавши, що якщо водій автобусу бачать, що рейс неприбутковий, то знімається з маршруту. А наприкінці все взагалі перетворилось у вільну розмову на тему «немає порядку  на франківських дорогах».

 Виконком не голосував, бо за словами міського голови не було узгодженої позиції. Втім така позиція має з'явитись після кулуарної чи то пак якоїсь напівзакритої зустрічі між Анушкевичусом, його заступником Фітелем і перевізниками, на яку вже більше нікого не запрошують. Це має відбутись в четвер. Натомість в п'ятницю підняття тарифів мають повторно винести на виконком. З громадських активістів, зокрема, представників групи Громадський контроль маршруток (Івано-Франківськ),які активно боролись за інтереси громади на громадських слуханнях і пробували контролювати перевізників, сьогодні не було майже нікого. А ті хто був мовчали. Цікаво, зрозуміли, що гра програна і піаритись вже немає на чому чи ПРОСТО не прийшли. Втім, це вже фактично немає значення. Здається, в п’ятницю ціна за проїзд в громадському транспорті зросте до 4 грн. Питання полягає в тому, чи громаду міста вчергове спробують повести за ніс, посадивши в брудні автобуси без GPS-навігації і обілечування. Нині це видається якимось сюром на фоні вчорашньої обіцянки президента Порошенка про відновлення економічного зростання в державі наступного року.

 

    Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47689


04.04.2015 Василь Кедик 2337 1
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1925
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1840
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1840
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5422 44
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1748
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10230
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26116
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10162 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

139
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

235
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1259
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858