Підсумки тижня. Популізм на прапорах

 

«Совкові» вихідні позначились кефіром, вилитим на Петра Симоненка під час першотравневого мітингу та судовим тріумфом Фірташа, змальованого командою фахових юристів ледь не жертвою політичних переслідувань з боку «світового зла» уособленого США, які вимагали екстрадиції українського олігарха через бізнес оборудки. В Івано-Франківську ж впевнено тримався політичний штиль на фоні традиційних городніх робіт та пікніків початку останнього місяця весни, який спробувала розбавити ВО «Свобода» власною акцією проти підняття тарифів на комунальні послуги для населення.

Недільне акція «свободівців» мала типовий характер: активісти з районів, місцевий актив плюс члени молодіжного партійного крила, які виконували роль прапороносців. Та й спікери традиційні. Єдина цікавинка – лівацькі гасла, використані «свободівцями» на кшталт: «Чим вищі тарифи, тим багатші олігархи!» На це можна дивитись під різними кутами. З одного боку населення не задоволено підняттям тарифів й «Свобода» як все ще одна з провідних політичних сил Прикарпаття, виражаючи волю мешканців краю та будучи фактично опозиційною до київської влади, має бути рупором протестних настроїв. З іншого – використання правими лівих гасел є сумним виразом тенденції підім’ятих під владу профспілок. Недільна акція мала бути аж ніяк не партійною…

«Профспілки проти передачі народної власності у відомчі руки», «Позиція профспілок: потрібно зберегти санаторно-курортне лікування і дитяче оздоровлення», «Профспілки будуть послідовно боротись за реалізацію вимог трудящих», - відносно свіжі заголовки новин з веб-сайту Федерації профспілок України, а разом з тим круглі столи з урядовцями, практику яких заклав ще минулий голова організації, ставленик регіоналів Василь Хара. Кажуть, з того часу там небагато помінялось, окрім портретів Президента в кабінетах керівників.

Наприкінці минулого року вчительська профспілка Івано-Франківська змогла організувати більш-менш пристойну акцію під стінами ОДА з чітким висловленням вимог. Саме акцію, бо захід пройшов в позаурочний час тому не претендував на статус страйку як тоді написали деякі наші ЗМІ. Голова Івано-Франківської профспілки працівників освіти Анна Гривнак цілком могла б не дозволити підходити до мікрофона Руслану Марцінківу, який на той час вже активно вів мерську виборчу кампанію. А так отримали знову акцію з не зовсім чітким соціальним забарвленням, мікс політики і соціалки, що вигідно перш за все політикам, а вже потім решті громадян.

Натомість на рівні тієї ж обласної ради після голосування за дозвіл розробки для компанії «Chevron» на території Івано-Франківщини сланцевого газу (коли до слова та ж  фракція «Свободи» була відсутня на сесії, начебто, щоб уникнути спекуляцій щодо корупційної складової голосування) жодних важливих енергетичних питань не ухвалювалось. Немає дієвих програм енергоефективності, немає податкових пільг для підприємців, які погодяться використовувати енергозберігаючі технології – нема й мови про зменшення використання енергетики , а відтак зміну тарифної сітки.

Якось забув написати, що на згадану недільну акцію «Свободи» в Івано-Франківську завітав Олег Тягнибок. Втім його спіч не викликав особливо зацікавлення мешканців та гостей міста. До сцени підійшло кілька десятків людей, та не більше. Звісно, це суб’єктивно, але важко зрозуміти навіщо Тягнибок, наприклад, говорив про Одеський припортовий завод в Івано-Франківську, коли згідно з урядовими планами, вже цього року уряд планує виставити на приватизацію франківський локомотиворемонтний завод, в зв’язку з цим деякі працівники можуть втратити роботу (а може й не деякі…) Люди люблять слухати про близькі і важливі для них речі не залежно чи готуються на місцевому рівні партійні аналітичні довідки для виступів політиків з Києва.

Громадський люстраційний комітет створив онлайн-реєстр осіб, які підлягають люстрації. Він містить інформацію про чиновників, яким багатостраждальним законом «Про очищення влади» заборонено обіймати посади в органах державної влади протягом 10 років. При цьому фактор заяви на звільнення очевидно не враховувався. Цікаво, що від Івано-Франківщини там можна знайти прізвища 42 осіб, більшість з яких працювали головами районних адміністрацій за президентства Януковича як ось багаторічний голова Тлумацької РДА Василь Сенів чи колишній очільник Косівської РДА Ярослав Шинкарук. Також там можна знайти прізвище Петра Шкутяка, який очолював Долинську РДА за двох президентів (вересень 2009 – листопад 2011), хоч він й звільнився за власним бажанням задовго до подій Революції гідності та, як кажуть, під «роздачу» потрапив.

Однією з скандальних повідомлень тижня стала новина, яку поширив сайт «Галка» щодо кримінальної справи проти колишнього голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка та Василя Бруса за фактом зловживання владою. Начебто, йдеться про ймовірне зловживання з використанням державних коштів на території «Синьогори» в селі Гута. Справу, закриту десять років тому, почали переглядати через можливу необ’єктивність розслідування. Важко повірити, що реальне розслідування з залученням матеріалів та свідків таки буде вестися. Надто вже міцно пустив коріння на Прикарпатті сам Вишиванюк, який залишився чи не єдиним головою Івано-Франківської ОДА з часу проголошення Незалежності, що залишив помітний слід в розвитку області. Подейкують, що навіть зараз Вишиванюк, який не так вже давно говорив, що працюватиме з Віктором Януковичем до 2020 року, через наближених людей в чиновницькому апараті  точково впливає на процеси в області.  

Окремо хочеться привітати іванофранківців з Днем міста! З нагоди свята хочеться побажати мешканцям міста віри у власні сили та віри в те, що завдяки спільним зусиллям та адекватній міській владі Івано-Франківськ в майбутньому по-справжньому розкриє власний потенціал.

 

http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47904


08.05.2015 Василь Кедик 2060 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

639
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2244
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1993
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2017
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6031 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2296 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

173

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

987

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

988

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

469
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1923
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3825
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26339
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

420
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10333 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

425
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

258
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

424
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

508
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1437