Перші побічні ефекти вакцинації від СOVID-19: чи є це допустимою нормою

В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації проти коронавірусу вакциною Covishield виробництва індійського підприємства Serum Institute. За дві доби щеплення зробили вже понад 1100 медпрацівників та військових. Також проявилися і перші побічні ефекти після вакцинації.

Суспільне зібрало дані про побічні реакції на щеплення та дізналося, якою є їх допустима норма за медичними протоколами, передає Фіртка.

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, станом на 25 лютого медики зафіксували сім повідомлень про несприятливі події після імунізації. Він зазначив, що всі вони несерйозні.

"Одне зареєстроване в Чернігівській області та шість у Черкаській. Але не потрібно розганяти ніякої інформаційної паніки. Тому що це передбачено інструкцією виробника. Ми всі несприятливі випадки відстежуємо і звертаємо на це увагу", – заявив він.


Як почуваються лікарі

Кілька побічних ефектів відчула одна вакцинована медпрацівниця на Чернігівщині. У неї з'явилося почервоніння на місці уколу, а також підвищилася температура. За словами начальника Чернігівського обласного центру громадського здоров'я Володимира Тарасовського, наразі ніякого розвитку ускладнення не мають і це нормальне явище для будь-якої вакцини.

На Черкащині шість лікарів відчули слабкість і головний біль. Головна імунологиня Черкаського обласного управління здоров'я Наталія Гармаш повідомила, що таким чином відбувається формування імунної відповіді на щеплення. Вона додала, що симптоми зникли доволі швидко і наразі медики почуваються добре.


Які побічні ефекти

Професор та завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Крамарьов пояснив Суспільному, що поява певних побічних ефектів після вакцини є нормальним явищем, оскільки вони прописані в інструкції.

"Це прописано в інструкції вакцини, що побічні реакції можуть бути. Не часто, але можуть бути. Для кожної вакцини є свої побічні ефекти, це законно, і це може бути", - наголосив він.

За словами лікаря, реакції можуть проявляться по-різному. Він також додав, що цілком допустимо, якщо до 15% вакцинованих матимуть побічну реакцію на препарат.

"Наприклад, мільйон провакцинували, 15% мали температуру чи ще щось подібне. Це вважається допустимим. Але я ще раз наголошую, для кожної вакцини свої норми залежно від інструкції", - зазначив професор.

Виробники вакцин також стверджують, що побічна реакція на щеплення будь-якою вакциною є нормальним явищем. Так, після введення ін'єкції людина може спостерігати почервоніння на місці уколу, припухлість або відчувати біль. Також іноді може підвищуватися температура, боліти голова або суглоби.

За словами медиків, подібні реакції є легкими та минають вже за кілька днів, а така реакція організму засвідчує ефективність дії вакцини. Щодо вакцин AstraZeneca, то типовими побічними реакціями після вакцинації були біль на ділянці уколу, біль у м'язах, головний біль і втома, а також підвищення температури.

Варто додати, що на Прикарпатті зробили перше щеплення від COVID-19 лікарці з Надвірної Лесі Возняк.

На її переконання, вакцинація - єдине розв'язання проблеми з ковідом.

«Я довіряю цій вакцині на 99%, - підкреслила лікарка. - Відколи дізналася, що до нас прибуде вакцина, вирішила вакцинуватися. Старалася бути спокійною, не панікувати. Знаю, що можуть бути побічні ефекти, але готова до цього. Переконана, що вакцинація потрібна, бо це єдиний спосіб зупинити пандемію коронавірусу».

Варто додати, що у Чернігові медики масово відмовляються від вакцинації. Менше третини - погодилися. Крім того, в Україні вже понад тисяча людей вакцинувались від COVID-19, на Прикарпатті — два десятки.

На Прикарпатті за минулу добу 857 підтверджених випадків, — дванадцять летальні.

Івано-Франківщина потрапила до "червоної" зони. Відсьогодні в області діє жорсткий карантин. 


Читайте також:

ВООЗ платитиме за серйозні наслідки від побічних ефектів вакцин проти СOVID-19

Основною «мішенню» мутованого коронавірусу є серце - кардіолог

Covid-19: Китай обґрунтовує теорію походження вірусу з США

«Британський» штам коронавірусу виявили вже у 94 країнах – ВООЗ

На депресію скаржилась майже половина людей, які хворіли на COVID-19


27.02.2021 2251
Коментарі ()

31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

406
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3969
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12562 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2710
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2560
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3508

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1477

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1785

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2310

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1971
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

325
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

565
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

476
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

138
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

596
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

1129 2
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9506
01.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21204
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

487
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

387
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

543
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

1004