агенція новин

Об'єднана опозиція взяла зобов'зання перед рухом ЧЕСНО

 

Громадянський рух ЧЕСНО провів зустріч з Об’єднаною опозицією. У результаті проведеного діалогу партійні лідери взяли на себе конкретні зобов’язання щодо збільшення прозорості та відповідальності перед виборцями.

 

Зокрема, голова ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк та керівник центрального виборчого штабу опозиції Олександр Турчинов  озвучили основні зобов’язання,  що були оприлюднені у формі декларації.

 

Під час проведення парламентської виборчої кампанії Об’єднана опозиція зобов’язалася, серед іншого:

- не застосовувати технологій прямого та непрямого підкупу виборців,

- відкрити виборчий партійний список та список кандидатів мажоритарників від опозиції із зазначенням їх майнових декларацій та автобіографій,

- не включати до виборчих списків кандидатів, які були причетні до порушення прав і свобод людини та корупційних дій; приховували своє майно; системно не відвідували парламент або змінювали свою  політичну позицію всупереч волевиявленню виборців.

 

На запитання журналіста Мустафи Найєма, чи готові опозиційні депутати вже в цій каденції голосувати персонально, Арсеній Яценюк заявив, що вони найближчим часом зберуть фракцію і спробують ухвалити відповідне  рішення.

 

В свою чергу, після обрання до парламенту наступного скликання опозиціонери обіцяють:не змінювати власну політичну позицію,

- постійно брати участь у роботі Верховної Ради та її органів,

- раз на рік оприлюднювати декларації про доходи та видатки,

- голосувати в парламенті виключно особисто та внести і підтримати закон про запровадження кримінальної відповідальності за голосування картками інших народних депутатів.

 

Представники громадськості заявили, що підтримують кроки політичних сил, зокрема Об’єднаної опозиції, на зустріч вимогам виборців та закликали провладні сили до аналогічних зобов’язань.

 

Якщо опозиція виконає озвучені зобов’язання, це матиме позитивний вплив на демократизацію всього політичного процесу в Україні. З одного боку, це трохи дивно, що елементарна обіцянка нарешті дотримуватися Конституції сприймається як неабияка рішучість опозиції. З іншого боку – ми не маємо жодної сили у Верховній Раді, яка б системно не порушувала Основного Закону”, - заявила одна з ініціаторів руху ЧЕСНО, директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

 

У зустрічі з рухом ЧЕСНО взяли участь представники Об’єднаної опозиції: лідер партії «Фронт змін»  Арсеній Яценюк, перший заступник Голови партії ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко, народні депутати України, представники фракції  БЮТ Сергій Пашинський, Сергій Соболєв, Андрій Шевченко та інші представники опозиційних сил.  Рух ЧЕСНО представляли – директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, голова правління «Інтерньюз-України» Костянтин Квурт, голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко, виконавчий директор «Центру UA» Світлана Заліщук.

 

«Зараз експертам, журналістам та громадським активістам потрібно дуже прискіпливо слідкувати за виконанням обіцянок і зобов’язань, які взяли на себе партійні лідери. Особлива увага повинна бути прикута до кандидатів на мажоритарних округах, адже раніше саме вони найчастіше змінювали політичну позиція і зраджували своїх виборців. Ці публічні обіцянки важливий крок в діалозі між громадськістю та опозицією. Хоча чи були вони щирі покаже лише час.», - прокоментував новину керівник регіонального відділення Інституту Політичної Освіти та один із Координаторів «ЧЕСНО» в Івано-Франківській області Тарас Случик.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


22.06.2012 225 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...
читач 2012.06.22, 13:31
а чому Фіртка не повідомляє ,що партія "УДАР" Віталія Кличка ще в квітні на своєму з'їзді в Запоріжжі одним з питань поставила підписяння угоди з рухом ЧЕСНО? Цитую : "Серед інших питань порядку денного була співпраця із громадським рухом ЧЕСНО. Делегати схвалили текст угоди та передали її представникам руху – для підписання. Під час з’їзду представник координаційної ради руху ЧЕСНО Богдан Кавулич публічно презентував «критерії доброчесності», розроблені громадськістю, та зачитав текст угоди про співпрацю з політичною партією. Кавулич зазначив, що «УДАР» - команда чесних людей, яка одна з перших підписує угоду з громадським рухом, щоб у Верховну Раду потрапили заслужені, чесні та порядні люди. «Ця ініціатива виникла на запит суспільства, яке потребує політиків нової якості. Ми всі розуміємо, що більшість нинішніх політиків, як у виконавчій так і законодавчій владі, довіряти складно. Як представники громадськості ми прагнемо оновлення влади, яка прокладе шлях до європейської України», - заявив представник руху ЧЕСНО.
Василь І. 2012.06.22, 18:12
Намагаюсь регулярно читати Фіртку. На зауваження Читача викладу власну думку - Фіртка, як газета, немає стільки працівників, щоб відстежувати всі заяви політсил. Читач - побачив і зауважив, проте докоряти Фіртку є недоречно. Фіртка, по суті, це ми всі з вами - постійні (непостійні) читачі.
Тарас Случик 2012.06.22, 20:08
До читача - на Фіртці було повідомлення (ми розсилали реліз) про те що УДАР підписав Меморандум і підтримав критерії доброчесності.
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

358 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

531
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

638
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

351
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

976
29.05.2019
Олена Британська

Ми розпитали, коли завершиться оновлення території міського озера, про капітальні ремонти вулиць, ОСББ, пішохідні фонтани, втрачені мільйони та доставку померлих.

2427

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

272

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

493

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

450

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

1712 2
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

573
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34231
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

931
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

764 1
01.06.2019

Її створили 47-річний столяр Дмитро Фаринович та 37-річний дизайнер Володимир Сандалович.

865 5
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

494 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2276
14.06.2019

Деякі слухали хіти ОЕ з дахів будинків. Як зазначив Вакарчук, концерт не є політичною агітацією.  

1834
14.06.2019

Металева стружка, скляні блоки та залишки труб. Думаєте, що все це сміття і непотрібні відходи?

569
14.06.2019

День на роверах: цієї п'ятниці чиновники міської ради Івано-Франківська пересіли на велосипеди.

1464