Новий чи старий Кабмін: однакові обіцянки Гончарука та Гройсмана (ІНФОГРАФІКА)

Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука часто звинувачують у тому, що він продовжує політику свого попередника.

Напередодні 100 днів роботи уряду «Слово і Діло» вирішило подивитись, чи багато обіцянок Гончарука повторюють те, що свого часу заповзявся зробити Володимир Гройсман на посаді очільника Кабміну.

За спостереженнями наших аналітиків, прем’єр-міністри завжди дають більше обіцянок, ніж президент, спікер Верховної ради чи міністри, адже ця посада передбачає оприлюднення планів та намірів виконавчої влади України.

Гончарук дав вже 532 обіцянки, з яких виконав 18 (3%), ще 8 – провалив, а решту має реалізувати.

Однакові обіцянки давали свого часу як Гройсман, так і Гончарук, щодо безпроблемного початку опалювального сезону в Україні. Гройсман запевняв, що Україна буде повністю готова до опалювального сезону 2017-2018 років. Але в жовтні-листопаді 2017 року батареї певний час залишалися холодними у Павлограді, Кривому Розі, Смілі, Славутичі. Серед основних причин зриву початку подачі тепла до осель містян були заборгованості, які вчасно не вдалося погасити постачальнику послуг.

Гончарук обіцяв забезпечити, щоб Україна увійшла в опалювальний сезон 2019-2020 років без проблем, але наприкінці листопада не було тепла у мешканців Новояворівська, Нового Роздолу, Світловодська та Куп’янська. У цих містах частина житлових будинків, шкіл та лікарень залишалася без теплопостачання. Серед основних причин зриву початку опалювального сезону були зношення інфраструктури та заборгованості, які вчасно не вдалося погасити.

Наприкінці літа Гончарук заявив, що планує завершити ремонт дороги Запоріжжя – Маріуполь: «Цього року для нас неймовірно важливо збудувати дорогу до Маріуполя. Це завдання номер один, бо це українське місто, яке зараз є таким собі логістичним островом. Це не повинно так бути. Попередня дата: 18 жовтня, – ми плануємо відкрити цю дорогу».

Дійсно, трасу, як і збирались, відкрили у жовтні 2019 року, зробили з двох шарів асфальтобетону з посиленим фундаментом. У роботах були задіяні майже 700 одиниць техніки та понад 1000 працівників.

Щоправда, до цього, у лютому 2019 року, тодішній прем'єр-міністр Гройсман заявив, що планує у 2020 році повністю завершити ремонт дороги Запоріжжя – Маріуполь. Але станом на кінець серпня, на час його відставки, будівництво ще було не завершено.

Цікаво, що практично збігаються суми, які планували виділити на ремонт доріг в Україні у 2020 році, які спочатку озвучував Гройсман, а трохи згодом, і Гончарук. Зокрема, 3 липня 2019 року експрем’єр Гройсман пообіцяв, що у проєкті Держбюджету 2020 року на ремонт доріг буде закладено 75 мільярдів гривень. Наприкінці серпня Гончарук в інтерв’ю «Українській правді» сказав, що виділив би більше, але все залежатиме від того, як люди купуватимуть паливо, оскільки у вартість бензину закладено такий собі податок на дороги.

«Ці кошти надійдуть у Дорожній фонд. І ми очікуємо, що отримаємо додаткові кошти, коли впорядкуємо ринок паливно-мастильних матеріалів. Ви ж знаєте, що у нас маса «сірих» заправок, яких ти не бачиш, бюджет нічого не отримує», – зазначив Гончарук.

Обидва прем’єри обіцяли стримувати ціни на газ для населення. Тільки Гройсман був більш впевнений, коли 27 квітня 2016 року Кабмін ухвалив рішення щодо єдиної ціни на газ для населення та промисловості. Тоді він заявив: «Переконаний у тому, що ми у цьому питанні поставимо крапку, і це буде остання зміна ціни на газ у житті нашої держави».

У лютому 2017 року Гройсман ще раз підтвердив, що ціни на природний газ для населення не зростатимуть. Але 19 жовтня 2018 року Кабмін ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада на 23,5%.

У свою чергу, Гончарук більш абстрактно сказав: «Ми як уряд робитимемо все можливе, щоб людина в платіжках не побачила більших цифр. Яким чином ми це робитимемо? Ми подивимось, я цього ще не знаю. Дуже багато чого залежить від ціни на газ у світі. Сценаріїв дуже багато».

Пересікаються у Гройсмана та Гончарука й обіцянки щодо НАК «Нафтогазу». У програмі діяльності Кабміну Гройсмана було зобов’язання реорганізувати «Нафтогаз», тобто провести розділення різних видів діяльності (видобування і транспортування газу, передачу і розподіл електроенергії).

У червні 2017 року Кабмін затвердив перелік матеріальних активів газотранспортної системи та план їх передачі до ПАТ «Магістральні газопроводи України» з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання природного газу.

Але коли уряд Гройсмана пішов у відставку, реорганізація «Нафтогазу» була не завершена, компанія продовжувала займатись розробкою родовищ, видобутком нафти та газу, їх транспортуванням. У компанії та в уряді розраховували завершити реформу до 1 січня 2020 року.

У свою чергу, прем’єр Гончарук 30 серпня заявив: «Анбандлінг у «Нафтогазі» потрібний, ми, безумовно, його зробимо, модель дискутується».

Також Гончарук пообіцяв створити Бюро фінансових розслідувань – аналітичний центр фінансових розслідувань «білокомірцевих» злочинів у сфері публічних фінансів, що співпрацюватиме з Комітетом з фінмоніторингу Національного банку. Раніше Гройсман обіцяв, що в Україні з’явиться Служба фінансових розслідувань, але далі законопроекту справа не просунулась.


08.12.2019 3807
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

731
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2294
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2015
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2036
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6137 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2324 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

196

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1007

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1005

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1266
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

111
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

491
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1953
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26381
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

438
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10352 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

445
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

293
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

452
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

523
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1458