Найбільш незвичайні мости світу (12 фото)

 

Міст – один із найдревніших винаходів людства. Сьогодні в усьому світі збудовано тисячі мостів найрізноманітніших архітектурних форм. Одні такі ж прості, як і століття тому – десятки колод, кинутих через лісовий струмок, інші стали справжніми шедеврами архітектури та геніальними інженерними конструкціями.

 


Вони оригінальні та вражають своєю красою і величчю мости. Їх зведено досить багато по всій земній кулі, але є такі, які навіть самі по собі можуть стати основною метою подорожі, пише Всвіті.

 

Золоті ворота, США

Цей міст довгий час був найдовшим у світі і заслужено вважається однією з найголовніших визначних пам’яток Сполучених Штатів. Він з’єднує Сан-Франциско і південну частину округу Марін. «Золоті ворота» були і залишаються гордістю США, є головним символом міста. Міст у Сан-Франциско в свій час став проривом в технології побудови підвісних переправ, затьмаривши своєю величчю навіть нью-йоркський Бруклінський міст. Завдяки своїй фотогенічності він часто з’являється в голлівудському кіно.


Віадук Мійо, Франція

Міст, який обігнав за висотою Ейфелеву вежу і лише трохи поступився «Емпайер Стейт білдінг», – це Віадук Мійо. Його найвища точка – на позначці 341 метр. Цей гвинтовий міст, прокладений з кривизною для кращого огляду водіїв, знаходиться на півдні Франції і вважається еталоном інженерного мистецтва. Дивно, що будівництво такої грандіозної споруди тривало всього три роки. Щоправда, на дослідження місцевості і складання проекту пішло майже десятиліття. Треба відзначити, що проїзд по цьому мосту не безкоштовний.


Тауерський міст, Великобританія

Цей міст, відомий на весь світ, був побудований в кінці дев’ятнадцятого століття. Від моменту створення архітектурного проекту до урочистого відкриття цього шедевра пройшло всього десять років.
Для дев’ятнадцятого століття, враховуючи розміри Тауерського моста, це неймовірно мало. У ті часи найголовнішою і найскладнішою проблемою для проектувальників було створення розвідного механізму. Стійкість масивному спорудженню, вага якого кілька тисяч тонн, забезпечує занурений в Темзу фундамент. Уже більше тридцяти років у колись пішохідних галереях моста працює музей, де можна дізнатися все про історію його створення.


Магдебурзький водний міст, Німеччина

Грандіозний міст створений для судноплавства і є найдовшим подібним спорудженням у світі (918 метрів). Його будували майже шість років і відкрили наприкінці 2003 року. Сміливий проект міг бути здійснений ще в першій половині двадцятого століття, будівництво вже було розпочато, проте його заморозили через те, що почалася Друга світова війна. Повернення до проекту в кінці століття себе виправдало: сьогодні Магдебурзький водний міст – це не тільки туристична пам’ятка, але і найважливіша транспортна артерія Німеччини.


Міст через Guaitara, Колумбія

В цілому сам собою міст не є нічим особливим. Але прямо на ньому знаходиться … грандіозний католицький собор Las Lajas Cathedral, який просто вражає своїм виглядом. У Колумбії він найвідвідуваніший. А вся справа в наскельній іконі, яка з’явилася за стінами храму. За легендою, ікона абсолютно несподівано з’явилася сама. Спочатку на мосту була лише каплиця, пізніше собор перебудовували чотири рази, бо щоразу він здавався прихожанам і духовенству недостатньо розкішним.


Hangzhou Bay Bridge, Китай

Цей трансокеанський міст довжиною тридцять шість кілометрів з’єднує місто Нінбо з Шанхаєм. Його вважають одночасно і одним з найдовших, і одним з найкрасивіших у світі. Міст економить наземному транспорту 120 кілометрів шляху, а за своєю формою нагадує величезну англійську букву S. Приблизно на половині шляху є острів площею близько десяти тисяч квадратних метрів, побудований на пірсі і створений спеціально для відпочинку водіїв, де надається весь обсяг необхідних послуг. Будівництво моста велося п’ять років, рух по ньому запустили в 2009 році. Згідно з розрахунками фахівців, він прослужить мінімум сто років, після чого його зможуть реконструювати.



30.12.2014 1945 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

963
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

778
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1896
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3243
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2551
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2542

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

236

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

733

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

686

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1600
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

356
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

695
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

615
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

335
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

381
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27036
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

841
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19674
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

424
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

398
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

731
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1328 3