На вихідні в Європу: Куди поїхати і не за всі гроші світу?

Довгоочікуваний безвіз з Євросоюзом у масах прирівнювався ледь не до воріт у рай.

А за чарівною синьою книжечкою, яка їх відкриває, натовп стояв в чергах ледь не днями у сервісних центрах. Проте, як тільки безвіз таки надали – масово подорожувати Європою українці не "рванули", хоч і кількість подорожуючих збільшилася. Загалом за останні півтора року безвізом скористалися понад мільйон українців.

Не подорожують здебільшого через брак коштів. Але зараз, коли на вітчизняний ринок зайшли лоукости, а залізниця запустила прямі потяги до європейських міст, організувати бюджетну та цікаву подорож цілком реально. Наприклад, поїхати не у популярні міста, у яких через великий потік туристі завищені ціни на житло, а обрати менш популярний, але не менш цікавий та видовищний напрямок.

Туристичний метапошуковик Momondo.ua дослідив ціни на проживання у різних містах Європи і запропонував альтернативні напрямки топовим туристичним точкам.

Амстердам – Роттердам

Так, замість Амстердаму можна поїхати у Роттердам. Якщо у столиці Нідерландів в середньому номер у готелі обійдеться в 136 євро, то у Роттердамі середня ціна 90 євро. І подивитися там є на що. У місті розташований найбільший порт Європи, площа якого складає 100 квадратних кілометрів. Роттердам – місто майбутнього, і славиться цікавою сучасною архітектурою. Сумувати там точно не доведеться.

Роттердам – місто, у якому поєднались іновації та історія
Роттердам – місто, у якому поєднались інновації та історія

Прага – Оломоуц

Якщо планувати поїздку до Чехії, то на місто Оломоуц потрібно обов'язково звернути увагу. Тут готель на двох на добу обійдеться приблизно у 53 євро в той час як у Празі – 68 євро. Мальовниче місто Оломоуц розташоване на сході Чеської республіки у винному регіоні Моравія. Візитна картка міста – колона Святої Трійці. У 2000 році вона була включена до списку ЮНЕСКО як видатний витвір центральноєвропейського бароко. Та й загалом архітектура міста вражає своєю красою. А через відносно невеликий потік туристів там можна повністю зануритись та відчути на собі атмосферу та культуру життя у Чехії.

Празькі собори дихають старовиною
Празькі собори дихають старовиною

Лісабон – Евора

Різниця у вартості житла складає майже 20 євро на добу. Місто-музей Евора є одним з найкрасивіших міст Португалії. Тут добре збереглися архітектурні пам'ятки різних історичних епох. Одна головних – Римський храм датований І століттям до нашої ери.

Римський храм у місті Евора
Римський храм у місті Евора

Ще одна видовищна пам'ятка бароко – Церква Святого Франциска. В її стінах поховані черепи та кістки 5 тисяч ченців. Точніше, з їхні кістки вмуровані у стіни.

Париж – Бордо

Місто-мільйонник розташоване на південному заході Франції, ніч в готелі у Бордо обійдеться приблизно 90 євро. Тоді як у Парижі доведеться викласти в середньому 114 євро. Зрозуміло, що у Бордо не буде можливості побачити мистецькі шедеври у Луврі та заселфетись на фоні Ейфелевої вежі. Але є свої беззаперечні переваги.

Бордо – місто, яке варто продегустувати
Бордо – місто, яке варто продегустувати

Місто є батьківщиною бордоських вин, які вважають одними з кращих у світі. А 2 роки тому там з'явився великий тематичний парк "Місто вина". У величезному комплексі розташовані ресторани, виставкові зали, кінотеатри, погреби з вином та дегустаційні зони.

Єлизавета Герасимюк


24.09.2018 1686
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1051
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2440
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2066
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2103
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6403 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2397 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

267

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1088

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1125

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1334
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

211
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

547
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2004
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26447
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

508
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10407 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7949
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

491
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

352
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

506
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

578
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1524