Молодь – майбутнє Української Держави

 

Українська молодь чула від політиків багато компліментів, обіцянок та обнадійливих слів. Її називали надією нації, їй обіцяли світле майбутнє, але, насправді, мало що робили для неї. Державні програми для молоді, ініційовані в останні десятиліття, були дуже локальними, та й призначались, здебільшого, для підтримки дітей чиновників. Спазматичні роздачі стипендій і бонусів молодим талантам не виходили за межі звичайних піар-акцій. Зрозуміло, що українська молодь сама шукала собі життєвих шляхів, здійснювала самореалізацію, так би мовити, власним коштом.

В принципі, це не зле. Виборене власними силами майбутнє рідко розчаровує й майже завжди є результативним. Проте не всім насправді талановитим молодим українцям доля дає міцні лікті і стартові майданчики у вигляді заможних батьків. Всі країни, котрі думають про майбуття, інвестують в нові покоління своїх громадян. Інакше молодь обиратиме для своїх мрій і проектів інші, більш далекоглядні, країни.

Готуючись до роботи в парламенті, я вивчав досвід передових країн в сфері молодіжної політики. Буде зайвим казати, що усі вони активно й цілеспрямовано інвестують в молодь, інвестують в своє майбутнє. Державна підтримка перспективних молодих людей там багатогранна, навіть – на як на нашу реальність – надлишкова.

Молодь – багатство нації, дорожче за золото і валюту. Для молодих відкриті державні інформаційні ресурси і громадські бібліотеки, інтелектуальні центри і університетські лабораторії. Суспільство підтримує профосвітні і тренінгові структури, дає гранти для молодих пошуковців, пільгові кредити для молодих родин, фінансує дослідницькі подорожі молодих науковців та інвестує в молодіжні розваги та відпочинок.

Українська молодь вартує того, щоби мати таку саму увагу від суспільства. Тому, пройшовши до Верховної ради, я працюватиму над наступними законодавчими ініціативами:

1) Створення на державному рівні спеціального Фонду Майбутнього, який б займався фінансуванням перспективних молодих команд у науці, мистецтві та громадянському житті;

2) Введення в перелік захищених статей бюджету фінансування будівництва молодіжного житла та розбудови студентських містечок;

3) Розширення програми державної підтримки молодих науковців;

4) Запровадженнястудентського самоврядування в університетах та рейтингової оцінки викладачів;

5) Розробка державних програм підтримки громадських ініціатив молоді, державних грантових програм для молодіжних громадських організацій.

Проблеми молоді невіддільні від проблем держави. І в першу чергу, від проблем державної системи освіти, як такої, що забов’язана готувати молоде покоління до життя. І жодні «вітри лібералізації» не звільняють владу від її обов’язків.

Тому вважаю за потрібне приділити особливу увагу освітянському напрямку. Ми повинні остаточно звільнити молодь від тягаря освітянської пострадянщини. В школах та вищих навчальних закладах молодь має почувати себе гідно і захищено. Свобода особистості у всіх її проявах повинна стати наріжнім фундаментом виховання дітей та підлітків. Вчителі та викладачі мають поважати суспільну і творчу ініціативу молодих людей, забезпечувати цій ініціативі простір прикладення зусиль та розвитку.

Освітні заклади потрібно «озброїти» найсучаснішою інформаційною та комунікативною технікою. Інакше молоді люди будуть дивитись на освіту, як на полігон відсталості та суспільної консервативності.

Ми повинні відчути молодь, як «камертон епохи». Інакше ми її втратимо. Разом з майбутнім нації і держави


30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1034
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

845
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1967
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3338
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2600
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2593

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

321

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

777

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

737

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1688
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

778
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

658
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

404
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

431
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27089
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

883
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19727
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

482
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

441
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

775
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1459 4