Манявський водоспад: маршрут, як доїхати та цікаві факти про природню пам'ятку

Манявський водоспад – це одна з найкрасивіших природних пам'яток Івано-Франківської області. Цей водоспад розташований серед Карпатських гір, біля села Манява.

Висота водоспаду становить 20 метрів.

Водоспад утворюється з річки Бистриця, що протікає в карпатському лісі. Манявський водоспад заслуговує на увагу туристів не тільки своєю красою, але й історією та значенням для розвитку туризму в області.

Історія Манявського водоспаду налічує понад 200 років. Вперше про водоспад згадують у літописах 1801 року. У 19 столітті водоспад став популярним серед відвідувачів, які приїздили з різних куточків України, щоб помилуватися його красою та спокоєм.

Сьогодні Манявський водоспад є одним з найвідоміших туристичних об'єктів області. Крім того, водоспад має велике значення для туристичного розвитку області, оскільки привертає багато туристів, що дозволяє розвивати інфраструктуру та залучати інвестиції в регіон.


Розташування та доступність Манявського водоспаду


Манявський водоспад розташований в Карпатських горах, на території Івано-Франківської області, біля села Манява. Відстань від обласного центру Івано-Франківська до Маняви становить близько 100 кілометрів.

Для доїзду до Манявського водоспаду можна скористатись різними видами транспорту. Зокрема, з Івано-Франківська можна дістатись до Маняви на автомобілі, автобусі або орендувати бус. Також можна скористатись залізничним транспортом та дістатись до найближчого залізничного вокзалу села Микитинці, а далі – на автобусі або таксі.

У Маняві є спеціальна стоянка, де можна залишити свій автомобіль. Вартість стоянки залежить від тривалості стоянки та розміру автомобіля. Для тих, хто прибуває на автобусі або іншому транспорті, вхід на територію водоспаду безплатний.


Детальніше про водоспад


Манявський водоспад є одним з найвищих в Україні. Висота водоспаду становить близько 20 метрів.

Водоспад розташований серед густого лісу, що створює особливу атмосферу. Вода стікає з великої висоти, утворюючи білу піну та створюючи мініатюрні дощові бризки.

Манявський водоспад утворюється з джерела Манявки. Вода, що стікає з гір, збирається в джерелі та потім падає з висоти 16 метрів, утворюючи Манявський водоспад. Вода Манявки має особливу чистоту та кришталеву прозорість, завдяки чому має світло-блакитний відтінок.

Фотографії Манявського водоспаду красиві та захоплюючі. На них можна побачити водоспад з різних кутів, в різних порах року та при різному освітленні.


Цікаві факти про Манявський водоспад


Окрім своєї вражаючої краси та історії, Манявський водоспад має кілька цікавих фактів:

  1. Він є найвищим водоспадом в Україні.
  2. Вода Манявки має дуже високу якість та прозорість. За даними досліджень, вода у джерелі Манявки має високу ступінь очищення та відповідає стандартам питної води.
  3. Манявський водоспад відкрили для відвідувачів у 1984 році. З того часу він став однією з найбільш популярних туристичних визначних пам'яток Івано-Франківської області.
  4. У 2011 році Манявський водоспад став одним з переможців відбору на нові сім чудес України. Це свідчить про велику популярність та значення водоспаду як туристичної визначної пам'ятки.
  5. У сезон туристичних подорожей до Манявського водоспаду можна побачити багато різних видів дикої природи, таких як олені, кабани, борсуки та інші. Водоспад також є домівкою для багатьох видів птахів, які можна побачити в період їхньої міграції.

Розваги та рекреаційні можливості


Манявський водоспад не тільки приваблює туристів своєю красою та історією, але й надає можливості для різних розваг та відпочинку. Деякі з них:

  1. Туристичні маршрути: В районі водоспаду є багато туристичних маршрутів різної складності та довжини. Так, наприклад, можна пройти маршрут "Водоспад Манява - гора Гимба - гора Магура", який має довжину більше 10 кілометрів.
  2. Прогулянки та піші походи: В районі водоспаду є багато мальовничих місць, де можна прогулятися або пройти піший похід. Наприклад, до водоспаду можна дійти пішки з села Манява, що займає близько 2-3 годин.
  3. Пікніки: На території водоспаду є спеціально обладнані майданчики для пікніків. Тут можна зупинитися, насолодитися красою природи та перекусити.
  4. Екскурсії: В районі водоспаду є багато інших туристичних пам'яток, які можна відвідати. Наприклад, церква св. Йоана Хрестителя в селі Манява, яка має більше 300-річну історію, або Гірський курорт "Буковель", який знаходиться у 30 кілометрах від водоспаду.

Всі ці розваги та рекреаційні можливості роблять Манявський водоспад прекрасним місцем для відпочинку та відпочинку на природі.


Рекомендації для туристів – як доїхати до водоспаду


Для доїзду до Манявського водоспаду можна використовувати різні види транспорту. Найбільш зручним варіантом буде власний автомобіль. Якщо ви не маєте свого транспорту, ви можете скористатися автобусом або замовити бус з Івано-Франківська до села Манява, далі пішки до водоспаду (близько 3 км).


Рекомендації щодо екскурсійного маршруту


Перш за все, рекомендується взяти з собою зручне взуття та одяг, що дозволяє вільно рухатися і не обмежує рухів. Якщо ви плануєте пішохідну екскурсію, то краще взяти з собою пляшку з водою та легку закуску. На місці можна придбати сувеніри та напої.


Інформація про безпеку в районі водоспаду


Будьте обережні під час підйому та спуску до водоспаду, оскільки стежки можуть бути складними та крутими. Не відхиляйтеся від означених маршрутів та не збирайте рослини, що ростуть на території заповідника. Не купайтеся у воді, оскільки це небезпечно через течію та змінність глибини.


Рекомендації щодо одягу та взуття


Рекомендується надягати зручне взуття з гарною амортизацією, щоб забезпечити стійкість та попередити травми. Одяг повинен бути легким та дихаючим, щоб не перегріватися на сонці.

Важливо дотримуватися правил безпеки в районі водоспаду, а також бути готовими до погодних умов та непередбачуваних ситуацій. Рекомендують одягатися та взуватися залежно від погодних умов та досвіду походів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


03.03.2023 8129
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1050
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

862
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1988
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3358
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2606
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2603

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

338

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

783

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

745

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1700
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

431
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

787
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

665
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

412
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

445
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27099
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

892
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19734
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

493
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

449
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

781
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1489 5