агенція новин

Круглий стіл на тему «Мирослав Стельмахович і сучасність» відбувся у Франківську (фото)

 

Круглий стіл на тему «Мирослав Стельмахович і сучасність: ідеї, пошуки, перспективи» відбувся на базі Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Об’єднав він студентів, викладачів та науковців. Такий захід в Коломиї — данина пам’яті доктору педагогічних наук, академіку Академії педагогічних наук, професору Прикарпатського університету Мирославу Стельмаховичу, життя якого тісно перепліталося з Коломиєю. Нині його ідеями та напрацюваннями активно послуговуються викладачі та студенти Коломийського педколеджу, вони дослідили життєвий і творчий шлях академіка та уклали його праці в двотомне видання.  


13 років як відійшов у вічність Мирослав Стельмахович, а от його працями послуговуються дотепер і з кожним роком вони набувають все більшої популярності як серед науковців так і серед пересічних українців.  Головна ідея виховання академіка – відродження автентичної педагогіки й шкільництв на засадах національної педагогічної культури рідного народу.

 

 Директор наукової бібліотеки імені Василя Стефаника Івано-Франківська Івано-Франківська Івано-Франківська Михайло Бігусяк, знав Мирослава Стельмаховича, ще будучи студенто, потім, мав честь з ним працювати. Пан Михайло переконаний, що праці Стельмаховича, нині актуальні як ніколи. «Велика цінність цих праць у тому, що вони є актуальні і сьогодні. Народознавств, а з нього можна виділити як окрему газузь і дитинознавство, Мирослав Стельмахович дослідив досконало. Ця людина зібрала колосально велику кількість  народних прикмет, прислів’їв, приказок, в яких закладено педагогічний хист. Сучасним батькам, сучасним педагогам можна щоденно звертатись до двотомника, який уклав колектив Коломийського педагогічного коледжу, щоденно і там знайдуться відповіді на найскладніші запитання», – наголосив Михайло Бігуся.

 

Уже два роки в Коломийському педагогічному коледжі функціонує світлиця Мирослава Стельмаховича. Його ім’я носить обласна педагогічна премія. А нещодавно вийшов другий том – зібрання праць Мирослава Стельмаховича, укладений колективом Коломийського педагогічного коледжу.

 

Любомира Калуська доцент кафедри педагогіки Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти переконана, що така праця на сьогодні є дуже необхідною.

 

«Я маю надію, що це наше двотомне видання, що ці посібники і збірники які ми готували спільно з колегами стануть добрим набутком для того щоб ідеї Мирослава Стельмаховича, ідеї нашої народної педагогіки поширювалися, активно використовувалися педагогами і батьками і дістали друге нове життя», – наголосила Л. Калуська.

 

Продовжуючи ідеї видатного педагога на базі Коломийського педагогічномго коледжу створено Центр української етнопедагогіки,  де вже розпочато роботу над систематизацією та упорядкуванням інформації про кращий досвід у різних галузях етнопедагогіки Прикарпатського регіону. До пошуково-досліницької роботи залучають викладачів та студентів, а вже невдовзі в планах директора закладу Валерія Ковтуна, проведення науково-практичних конференцій для педагогів нашого краю.

 

А для того, щоб про надбання Мирослава Стельмаховича дізналося якомога більше людей, перший том зібрання праць академіка був розісланий в 17 провідних бібліотек України, туди ж вже незабаром надішлють і другу частину.
 

Оксана Островська, шеф-редактор тижневика «Коломийські ВІСТИ»

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


22.04.2012 257 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
20.02.2019

У системі публічних закупівель Prozorro трапляються випадки, коли бюджетні установи укладають угоди з підрядниками ледь не відразу після їх реєстрації.

358 2
16.02.2019

Усе в домі мешканки прикарпатського селища Обертина Мирослави Погорєлової нагадує про сина Михайла, загиблого бійця батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Івано-Франківськ”...

466
15.02.2019
Юлія Ободянська

Дисципліна депутатів Івано-Франківської облради значно погіршилася. Якщо 2017 року прогульником був кожен третій, то за рік до парламентських виборів цей показник зріс майже до 50%.

586
04.02.2019
Лілія Горковенко

Володимир Ільків та Назар Морозко – талановиті майстри по роботі з деревом з Івано-Франківська, які сьогодні займаються справді унікальним проектом «Середньовічна корабельня».

3503 1
01.02.2019

За три роки Івано-Франківська міська рада утворила сім нових комунальних підприємств, заклавши у їхні статутні фонди десятки мільйонів гривень.

997 1
30.01.2019
Віталій ДАНКЕВИЧ

Допоки 18-й рік поспіль в українському суспільстві триває дискусія про необхідність впровадження чи не впровадження ринку земель, він давно існує, діє і навіть розвивається...

697 1

Дохідна частина бюджету Франківська 2-й рік поспіль становить 3 млрд.грн. без змін, без росту.

864

Роздати майно бідним. Церква знає, що для того, щоб врятувати світ, треба відійти від нього, бути ззовні, а не всередині.

258

Предки наші по дрова - до лісу йшли. А кабінетні "наші" - заготовляють просто в місті.

919

Якось на тренування не прийшов наш воротар, і він став у рамку воріт. З того часу фактично завжди займав місце у воротах.

1372
21.02.2019

Дослідження проводяться в рамках SETI - міжнародного проекту з пошуку позаземних цивілізацій.

83
13.02.2019

Центральне Розвідувальне Управління розсекретило інформацію про таємничі пошуки. Дані були опубліковані в мережі. Співробітників ЦРУ зацікавили події, які відбувалися на території Непалу і Бутану (відомий як "королівство щастя") у 1968 році. Ці держави р

397
04.02.2019

Поховання було виявлено в провінції Ель-Мінья, що на півдні від Каїра.

582
22.01.2019

13 січня парафія Миколаєво-Успенського собору міста Коломиї вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви.

2449 2
14.01.2019

В Івано-Франківську завершився ювілейний фестиваль "Коляда на Майзлях".

1274
04.02.2019

Одного разу чоловік сидів в оазисі, біля входу в одне близькосхідне місто.

466
20.02.2019

На Прикарпатті з’явились перші весняні квіти — первоцвіти.

1721 2
20.02.2019

Цього року управління капітального будівництва відремонтує низку франківських доріг на загальну суму 70 млн грн.

1500
19.02.2019

Водій та пасажир автівки, яку поліцейські зупинили за порушення правил дорожнього руху, влаштували бійку.

2223
19.02.2019

Рівно п`ять років тому, ввечері 18 лютого іванофранківці взяли штурмом і ледь не спалили обласне управління міліції та Служби безпеки України.

1345