Криза Раціонального

 

Було б логічним довести тезу: кризи раціонального в контексті тріумфу ірраціонального. Зараз усе є дизайном й умовою комфортної теплої смерті. Щоби не розказували й не доводили, але суті не змінились, лишень проблемно поглибились.

А кому потрібна правдива суть - хіба Зеленому слоніку..але ми маємо розуміти, що увесь світ й уся історія цивілізацій твориться на рівні мікроорганізмів. Еволюцію, війни та усі спалахи діалектичного маркування- це наслідок активації бактерій й найпростіших. Про це писав свого часу геній злий Вернадського, про це декілька томів розписав Гумільов, Менделєєв й багато інших дослідників. Цікаво, чи знали про це Гьоте та Фауст. Фаустівський гомункулус є прототипом сучасного біоробота, а гіперболоїд певною мірою в перспективі, якщо китайці почнуть читати Толстого.
В біологію варто вірити. Можна в Бога вірити, можна вірити богам, можна зрештою повірити собі одному й неперевершеному, але вірити варто, як казав Петроній. Вірити в богів варто, щоб вони чогось не зробили в знак свого підтвердження...
Вірити в цитоплазму й ядро, в міжклітинну плазму й сік. Хоча зрештою мікроорганізм рушить еволюційний звив в одну секунду зовсім в протилежний бік, в перших й других світових війнах найбільше помирали від діарей та дізентерій. Сотнями тисяч. Згадаймо Наполеона й Ватерло , із шістсоттисячного війська на поле війни прийшло лишень сто двадцять...
Після першої світової більше трьохсоттисяч померло від кишківної палочки... Війна це статистика- їжа та зброя; наука зараз також - це фінанси й ресурс людської кадровості. До того ж міжетнічної, страшно уявити , що в колайдері заведеться якась бактерія й знищить півсвіту. Чи в простій лабораторії.
В живих матеріях мало ірраціонального, навіть, якщо і є моменти - вони є біологічно закономірними.
Будь-який з мудрих шодня сідає й далі клопотає себе одвічним: що є бог, звідки людина, чи є вакуум, чи є межа розширенню галактик, що на дні океанів, чому не було апокаліпсису, чому людина не еволюціонує. 
Відповідь проста : криза раціонального. Раціонального як доброго й ірраціонального - як злого; зле тріумфує в комфорті дизайну й атрибутів, а добро - в комфорті теплої смерті. Довга історія, як історія Однієї бактерії, яка внаслідок відсутності поживного почала ділитись й поїдати свої частини; потім із непоживних створили колонії антиорганізмів й розпочала новий шлях становлення....
В людині все як було нелюдським- так і залишилось, лишень смерть та проїдження часу стали теплими й безболісними...


24.09.2017 Роман Бончук 2162 0
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1945 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1137 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11401 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1087

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

76
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1086
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

756
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

79
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667