Корупція від Держлісагентства чи спецоперація ФСБ?

Нещодавно у багатьох засобах масової інформації опублікували матеріали розслідування журналістки «СтопКору»  Олександри Сербін, які оформлені у статтю "Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства".

В матеріалі описується низка фактів можливої корупції при закупівлі на мільйони гривень меблів, авто тощо.

А наочно (з відеоматеріалом) проілюстровано закупівлю на сотні тисяч гривень подарункових наборів горілки «Президентський стандарт», яка оформлена в упаковування вартістю від 3700 до 5000 гривень з логотипом-емблемою Держлісагентства.

Цікаво, що Голова Держлісагентства не розуміє, звідки взялися ці подарунки з емблемою державного органу, який він очолює. Якщо це не замовлення Держлісагентства, то велика ймовірність, що це є провокація російської спецслужби ФСБ, яка вчинила провокацію проти центрального органу виконавчої гілки влади для того, щоб очорнити українську  владу перед очима Заходу і послабити допомогу у боротьбі з російським агресором.

Зокрема, видання «Wall Street Journal» у своїй статті пише про корупційні скандали в Міноборони України та інших урядових відомствах і вказує, що вони посилили заклики в США посилити контроль над допомогою, яку отримує Київ: 

«Все більше американських виборців та політиків починають скептично ставитися до ціні фінансової та військової підтримки України через корупційні скандали, що може стати причиною скорочення допомоги.

У США та ЄС корупція у міністерстві оборони та крадіжка гуманітарної допомоги сприймаються як злочин проти західних цінностей, що позначиться у майбутньому на підтримці України».

Більше, того подарунок «Президентський стандарт» є підакцизним продуктом, призначеним для внутрішнього споживання. Тож, якщо Голова Держлісагентства впевнений, що подарунки з логотипом агентства з’явились  невідомо звідки, то можна припустити, що це ворожа провокація держави-агресора, спрямована на завдання шкоди здоров’ю громадянам України.

Виходячи з ціни подарунка, до плебеїв «Президентський стандарт», зрозуміло, не дійде. А отже, під загрозою фізичного знищення може опинитись політична еліта України представники якої можуть спокуситись на VIP-подарунок. Вірно поступив Президент України Володимир Зеленський коли 26 березня змушений був відмовитися від шоколадки, яку йому запропонував британський телеведучий і мандрівник Едвард Майкл "Беар" Гріллз. І все це - через ризик убивства.

Якщо перейти до втрати репутаційної складової України, то стаття Пів мільйона на “подарунки” керівництву: журналісти викрили корупційну схему в системі Держлісагентства лише на сайті «Лісовод» лише за 5 днів набрала 12, 5 тис. переглядів.

Вона також розміщена ще на 5 інших сайтах. Тому можна констатувати, що її перегляд доходить до 100 тисяч читань, що безперечно має негативний вплив в частині мотивації поваги до влади. На додаток, такі дії центрально органу виконавчої влади не сприяє іміджу України на міжнародній арені.

У засобах масової інформації висвітлюється робота українських спецслужб щодо блокування роботи любителів «русского міра» за підтримку його наративів у соцмережах за гроші росії. До слова, такі дії, на мою думку, справедливо караються досить великими термінами ув’язненнями.

Тож, якщо за лайки у соцмережах злочинці отримують 5-8 років ув’язнення, то яким повинно бути покарання за цю подарунково-підривну диверсію, яка негативно впливає на свідомість та поведінку українців в умовах воєнного стану і тим самим знижує психологічний потенціал відбиття агресії росії.

Можливо, що до подарунка «Президентський стандарт» не причетні наші українські чиновники, в такому випадку діяльність іноземних спецслужб кваліфікується вже як ІПСО англ. – Psychological Operations, PSYOP.

Тому я хочу запропонувати нашим спецслужбам, владі та антикорупційній інфраструктурі поцікавитись роботою українських посадовців, в яких мотивацією до продажу країни стають цинізм, жадібність, зухвальство. На моє переконання, розслідувати цю справу буде не складно. 

Та попри всі корупційно-диверсійні скандали останнього часу с ж надію вселяє той факт, що 24 березня ц.р. Рада Європи викреслила Україну з «чорного списку» країн, які руйнують протидію корупції, а Антикорупційна стратегія на 2021-2025 роки передбачає невідворотність покарання за корупційні злочини.


11.04.2023 Олег Проців 4025 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

252
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1515
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2765
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2251
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2333
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6948 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

214

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

495

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1339

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1422
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

449
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

312
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

703
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

193
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26672
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

667
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10612 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

210
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

227
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

539
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

687
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

744