Китай приховує обсяги спалаху вірусу: повідомляє американська розвідка

За даними трьох американських чиновників, американська розвідка подала секретний звіт у  Білий дім про те, що Китай приховав масштаби спалаху коронавірусу у своїй країні.


Чиновники попросили його не розголошувати, оскільки звіт є секретним, і вони відмовилися деталізувати його зміст. Але, по їх словах, суть полягає в тому, що публічне повідомлення Китаю про випадки смерті навмисно є неповним. Двоє чиновників сказали, що у звіті робиться висновок про те, що цифри Китаю є фальшивими.

Один із чиновників повідомив, що звіт надійшов у Білий дім минулого тижня.

Спалах почався в китайській провінції Хубей наприкінці 2019 року, але країна публічно повідомила лише про 82 000 випадків і 3 300 смертей, згідно з даними, зібраними університетом Джона Хопкінса. Ці дані порівнюються з більш ніж 189 000 випадків і понад 4 000 смертей в США, де найбільша  у світі кількість офіційно оприлюдненої інформації про спалах.

Президент США Дональд Трамп заявив у середу, що відомості про віруси Китаю, схоже, є "легкими сторонами", але він на той час ще не отримав звіту розвідки про те, що країна приховала масштаби її спалаху.

"Їх кількість здається трохи меншою, і мені добре, коли я це кажу", - сказав він на щоденному брифінгу щодо коронавірусу в Білому домі.

Трамп додав, що США та Китай постійно підтримують спілкування і що Пекін витратить 250 мільярдів доларів на придбання американської продукції. "Ми хотіли б зберегти її, вони хотіли б зберегти її", - сказав він про торговельну угоду між США та Китаєм.

Пресслужба Білого дому та посольства Китаю у Вашингтоні не одразу відповіли на запити щодо коментарів.

"Ситуація могла б бути кращою, якби Китай був передбачуваним", - сказав віцепрезидент Майк Пенс в середу в ефірі CNN. "Зараз очевидним є те, що спалах був задовго до того, як світ дізнався про це у грудні".

У той час як Китай врешті-решт застосував жорсткі карантинні заходи, що мають менш демократичні країни, існував значний скептицизм щодо зареєстрованих в Китаї цифр як за межами країни, так і всередині країни. Китайський уряд неодноразово переглядав свою методологію підрахунку випадків, протягом тижнів повністю виключаючи людей без симптомів, і лише у вівторок до її загальної кількості додано понад 1500 безсимптомних випадків.

Склади із тисячами урн поза похоронними будинками в провінції Хубей викликали сумніви щодо даних в офіційному звіті Пекіна.

Республіканські законодавці в США особливо жорстоко ставляться до ролі Китаю у спалаху. Звинувачення щодо ролі Пекіна в пандемії можуть бути політично вигідними для Трампа, який прагнув перекласти вину за спалах у США у зв'язку із затримками адміністрації в проведенні широкомасштабних тестувань на вірус та мобілізації більшого виробництва товарів, таких як маски для обличчя та апарати штучної вентиляції легень.

"Твердження про те, що в США більше смертності від коронавірусу, ніж у Китаю, помилкове", - заявив сенатор Бен Сасс, республіканець Небраски, після того, як Bloomberg News опублікував свій звіт. "Не коментуючи жодної засекреченої інформації, це дуже болісно та очевидно: Комуністична партія Китаю брехала, бреше і продовжує брехати про коронавірус для захисту режиму".

Дебора Біркс, імунолог Державного департаменту, що консультувала Білий дім щодо його реакції на спалах, заявила у вівторок, що публічна звітність Китаю вплинула на припущення про природу вірусу.

"Медична спільнота трактувала китайські дані як серйозні, але менше, ніж слід було очікувати", - сказала вона на пресконференції у вівторок. "На мою думку, нам не вистачало значної кількості даних, тепер, коли ми бачимо те, що робиться в Італії, і що відбувається з Іспанією".

Повідомлення підозрюваних

Висновок американської розвідувальної спільноти - це спроба відвернути увагу від зростаючих смертей у США та інших західних країнах, заявив Хуан Сідін, головний редактор китайської державної газети Global Times, у своєму акаунті на китайській платформі соціальних медіа Weibo.

Хуан зазначає, не було жодного уявлення та попередньої інформації, які допомогли б передбачити, що станеться в Китаї. За його словами, Китаю вдалося зменшити кількість загиблих в Хубеї, провінції, де вірус вперше з'явився наприкінці минулого року, пославши туди медичних працівників та обладнання з інших частин країни.

"Для підробки даних про кількість жертв, які підрозділи треба розгортати? Хто здійснить такий план ?, - сказав Ху. "У багатьох місцях були б задіяні багато різних відділів, щоб отримати загальну кількість. Якщо один з цих підрозділів підробляє один раз, вони мусять його постійно підробляти. Ризики викриття дуже високі".

Китай - не єдина країна, яка підозрюється у недостовірності офіційної звітності. Західні чиновники також вказали на Іран, Росію, Індонезію та, особливо, Північну Корею, яка не повідомила жодного випадку захворювання. Інші, включаючи Саудівську Аравію та Єгипет, також можуть знижувати кількість смертей у своїх країнах

Державний секретар США Майкл Помпео публічно закликав Китай та інші країни бути чесними щодо кількості спалахів інфекції у них. Він неодноразово звинувачував Китай у приховуванні масштабів проблеми та у повільному обміні інформацією, особливо у перші тижні після появи вірусу та блокуванні пропозицій допомоги американських експертів.

"Цей набір даних має значення", - сказав він на пресконференції у Вашингтоні у вівторок. "Розробка медикаментозної терапії та заходів охорони здоров'я для боротьби з вірусом, щоб ми могли врятувати життя, залежить від можливості мати достовірну інформацію про те, що насправді діється", - сказав він.

"Я закликаю кожну націю: зробіть все можливе, щоб зібрати дані. Зробіть все можливе, щоб поділитися цією інформацією", - сказав державний секретар США Майкл Помпео. "Ми це робимо".

за матеріалами Bloomberg


03.04.2020 2391
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

566
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1752 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1089 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

524
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6871 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11326 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

301

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1032

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1086

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1077
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

240
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1047
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

812
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

681
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2911
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4409
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18404
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

260
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

325
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

634
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

736