Івано-Франківщина долучається до шведсько-українського проєкту

У липні 2022 року розпочалась робота над дослідженням «Роль залучення зацікавлених сторін у роботі зі сталого управління туризмом».

Про це повідомила Світлана Онищук, очільниця Івано-Франківської області, передає Фіртка.

Дослідження проводиться з метою вивчення ролі публічно-приватного партнерства та аналізу кращих європейських практик розвитку туристичних дестинацій для сталого розвитку громад і територій у Швеції для подальшого поширення провідного досвіду та сучасних європейських практик в Україні.

Від 1 грудня управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації  на запрошення експерта з розвитку туристичних дестинацій, громад і територій програм міжнародної підтримки України, кандидата наук з державного управління Тетяни Тимошенко долучається до проєкту «Значення публічно-приватного партнерства для сталого розвитку туристичних дестинацій: шведський досвід для України».

Профільне управління облдержадміністрації виступатиме координатором реалізації проєкту в Івано-Франківській області. Участь у дослідженні візьмуть представники влади і бізнес-об’єднань гірської туристичної агломерації Прикарпаття – Верховинська, Ворохтянська, Косівська, Яремчанська територіальні громади, Карпатський національний природний парк, ГО «Асоціація готельєрів та власників садиб Яремчанщини» (м. Яремче), ГО «Туристична асоціація Гуцулія» (м. Косів).

З ініціативи ОДА до партнерської участі у проєкті запрошено Карпатський інститут аналітики «Frankolytics» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 

Довідково про проєкт:

Внаслідок військової агресії російської федерації інфраструктура України загалом та заклади індустрії гостинності та туризму зокрема зазнали значних пошкоджено чи навіть руйнувань. Туристична галузь України після закінчення війни потребуватиме нових сучасних підходів і ефективних інструментів для відновлення та розвитку, а також налагодження дієвих взаємозв’язків із партнерами у країнах ЄС.

Розвиток туризму та індустрії гостинності у сталому напрямку є важливим, але також і складним завданням, яке часто вимагає добре функціонуючої співпраці між приватними та державними суб’єктами. У цьому дослідницькому проєкті порівнюватиметься співпраця для сталого туризму в Україні та Швеції, з особливим акцентом на залученні різних зацікавлених сторін. Проєкт також має на меті уможливити обмін знаннями і навчання між стейкхолдерами в галузі туризму та індустрії гостинності в обох країнах.

Для проведення дослідження було обрано два регіони Швеції – регіон Даларна, який фокусує увагу на розвитку рекреаційного туризму (дзеркальна дестинація для гірської туристичної агломерації Івано-Франківської області), та регіон Оребру, де пріоритетом є розвиток ділового та подієвого туризму (дзеркальною дестинацією у цьому випадку обрано м. Львів).

Важливою частиною роботи є врахування внеску різних органів влади і  організацій, відповідальних за розвиток туризму, а також органів управління туристичними дестинаціями і учасників індустрії гостинності у Швеції та Україні.

Проєкт фінансується Фондом розвитку знань і компетенцій (Stiftelsen för kunskaps- och kompetensutveckling (KK-stiftelsen) в рамках конкурсу запрошених дослідників з України, проводиться Центром соціальних наук з питань навколишнього середовища та сталого розвитку (CESSS) у співпраці з кафедрою гуманітарних, освітніх і соціальних наук (курс «Культурна географія») Університету Оребру, Центром досліджень індустрії гостинності    (CeTLeR) Університету Даларна.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відпочинок під час війни: яка ситуація на туристичному ринку

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати


12.12.2022 6491
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1024
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

837
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1957
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3332
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2591
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2589

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

312

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

769

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

732

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1674
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

414
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

772
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

654
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

398
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

424
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27082
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

878
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19718
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

477
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

435
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

770
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1448 4