Інтимна пластика та естетична хірургія: франківський гінеколог розповів, чого хочуть сучасні жінки

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога, який здатний не тільки якісно виконувати свою роботу, а й вміти уважно слухати та знаходити підхід до свого пацієнта.

Впевненість та довіра  до свого лікаря здатна переконати систематично дбати про своє здоров’я. Профілактичний огляд повинен стати невід’ємною складовою життя жінки. З цим погоджується кандидат медичних наук, лікар-гінеколог, онкогінеколог Калуської ЦРЛ та ЛДЦ «Мед-Атлант» Павло Долик.

Про унікальні та типові випадки у своїй професії Павло Долик розповів у інтерв’ю Фіртці.


Доброго дня, пане Павло. Для початку розкажіть трішки про себе, зокрема, чому стали лікарем?


Мій батько лікар. Кращого вчителя ніж він, не знайти. Завдяки його прикладу професія лікаря є для мене однією з найблагородніших.  

У 2004-2010 рр. навчався в Івано-Франківському Медичному Університеті за напрямком лікувальна справа. Після проходження інтернатури, з 2013 року, працюю в м. Калуші в Центральній районній лікарні, а також в медичному центрі "Мед-Атлант". Є членом асоціації акушерів-гінекологів України.


Часто жінки бояться йти до гінеколога. Як думаєте, з чим це пов’язано? Ну, і відповідно кому довіряють більше – лікарям жінкам чи чоловікам?


У нашому суспільстві інтимна сфера є закритою, «незручною» на ментальному рівні, що є наслідком консервативного виховання радянських часів, впливу стереотипів. Жінки швидше не бояться, а соромляться, відтягуючи до останнього - поки ситуація не стане критичною. Проте, тішить тенденція збільшення свідомих людей, які відвідують гінеколога регулярно.

Я маю можливість порівняти Івано-Франківськ та Калуський район. Сільські жителі частіше нехтують відвідинами лікарів.   

У кабінеті лікаря-гінеколога жінка оголює не тільки тіло, а часом і душу, тому деяким пацієнтам легше знайти спільну мову на консультації у гінеколога жіночої статі, але це не точно ;) Що стосується оперативноі гінекології, то тут перевагу віддають гінекологам чоловікам і це зрозуміло, адже хірургія належить до, так званих, «чоловічих» професій.

Мабуть, чоловіча стриманість та витривалість особливо у  випадках, які потребують фізичної сили, справді надають деякі переваги. Хоча, на мою думку, найважливіше бути професіоналом у своїй справі і не важливо якої ти статі. 


З якими проблемами найчастіше звертаються до Вас пацієнтки?


Я займаюся оперативною гінекологією, тому більшість жінок звертаються для проведення оперативного лікування.

Проводимо операції у жінок з передпухлинними захворюваннями шийки матки, тіла матки, яєчників, доброякісними пухлинами – намагаємося не допустити розвитку онкологічних захворювань.

Чи часто зустрічається рак? Часто. У порівнянні з іншими видами онкологічних захворювань, гінекологічний зустрічається досить часто.

За останні роки «рак» дуже «помолодшав». Зустрічаються жінки, яким  20 років, з наявними запущеними формами онкології.

Причин є безліч, якусь конкретну назвати вкрай важко. В основному причиною є генетична схильність.


Вашим основним напрямком діяльності є оперативна гінекологія з використанням сучасних методик хірургічних втручань. Зокрема, ви проводите лапароскопічні операції. Розкажіть про це.


Лапароскопія – це оперативний доступ шляхом введення в живіт через 5 чи 10 мм отвори, провідників (троакарів).

В ці отвори вводяться спеціальні інструменти і камера. І тоді під час операції зображення виводиться на медичний монітор. На даний момент лапароскопічно можливо провести операцію практично у всіх  випадках, незалежно від розміру пухлини чи її розташування.

Основними перевагами таких операцій є швидка реабілітація, косметичний ефект, а також, лапароскопія являється золотим стандартом в хірургічному лікуванні безпліддя.


Ще одним напрямом діяльності є естетична гінекологія. Лабіопоастика (зміна форми, розміру статевих губ). Чи популярний цей напрям?


Естетична гінекологія стрімко розвивається, з’являється безліч доступної інформації і сучасна жінка дедалі частіше рішуче настроєна позбутись проблем, через які відчуває дискомфорт або комплекси.

Сьогодні медицина легко може усунути будь-які естетичні проблеми в гінекології. Наприклад, зміна розміру, форми, симетрії статевих губ, відновлення цноти, звуження або розширення піхви і т.п.

Потреба в таких операціях здебільшого є тоді, коли наявні післяпологові  розриви, опущення стінок піхви та матки, нетримання або затримка сечі.

Такі операції є абсолютно безпечними і мають відмінний косметичний ефект.


Чи були у Вас унікальні випадки?


Так. Була в нас операція у жінки, яка мала вроджену ваду розвитку – відсутність піхви та матки. Ми виконали реконструктивну операцію - сформували піхву.

Дана пацієнтка зможе вести повноцінне статеве життя, а в подальшому бути донором яйцеклітини, і таким чином стати матір’ю.


На заході популярно, коли жінки повертають собі «цнотливість». Чи роблять таку процедуру в нас?


Хірургічне повернення цнотливості – гіменопластика, давно в арсеналі ЛДЦ «Мед – Атлант». Це сучасна та безболісна процедура, яка виконується виключно за особистим бажанням.

Є абсолютно безпечною, не складною у виконанні та недорогою в порівнянні з іншими пластичними операціями.

Проводиться в умовах денного стаціонару – пацієнтка може в той самий день повернутися додому і вести звичний спосіб життя.


Ми заговорили про порівняння лікарів. Як на рахунок внутрішньої конкуренції?


Медицина - це сфера, яка постійно розвивається. Потрібно йти в ногу з часом.  Ми всі дуже тісно спілкуємося і обмінюємося досвідом.

Я завжди за здорову конкуренцію. Дуже поважаю професіоналів прогресивних у своїй сфері. Вони мене мотивують.

Лікар, в першу чергу, має бути людиною, яка любить свою роботу. Медицина - це покликання, а не бізнес.


А чого можете навчити закордонних колег Ви? Чи сильно різниться наша та їхня медицина?


Своїх закордонних колег можу навчити робити операції з мінімальним технічним оснащенням.

За кордоном не краща хірургія, там краща діагностика. Є в Україні лікарі, які проводять унікальні операції на світовому рівні .


І на останок, розкажіть,  будь ласка, про рекомендації щодо того, як має дбати про своє здоров’я жінка? 


Це мають бути регулярні профілактичні огляди. Ми рекомендуємо жінкам у репродуктивному віці приходити на обстеження не рідше, ніж раз на рік.

При менопаузі можна раз у два роки, але обов’язково проходити планові обстеження. Найлегше зупинити, попередити, вилікувати, коли проблему виявлено на початковій стадії.

Багато жінок, коли чують, що пухлина доброякісна зникають, а потім приходять із запущеними формами захворювань, коли вже дуже складно допомогти.

Люди мають бути свідомими. Ми рекомендуємо, а рішення кожен приймає сам.

Люся Грибик


09.09.2019 Люся Грибик 12395 2
Коментарі (2)

Вася 2019.09.11, 14:40

Брехуни. Медицина, а особливо відновлення цнотливості-це 100% бізнес, і ще який!

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1991
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1874
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1873
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5557 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2165 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1524

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

759

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

825

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1024

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1015
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1789
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3696
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10273
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26164
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10201 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7725
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

243
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

398
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1297
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

899