Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

«Язык – это принципиально…»

 «Язык – это же не принципиально…», -  говорять в Донбасі чи Криму, коли все навколо, наприклад, загальноукраїнське телебачення і радіо,  російською мовою і всі «іншомовні» мовчки пристосовуються. «Какая разница на каком языке разговаривать?», - тобто етнічному українцю не має бути байдуже, що все навколо російською. "Лишь бы человек был хорошим...", - говорять про того посадовця, що вперто нав’язує підлеглим російську. 

І діаметрально протилежний підхід демонструють «русскоязычные» в україномовних регіонах. «Язык – это принципиально…»,- говорять етнічні росіяни в регіонах, коли все навколо, українською мовою і всі «іншомовні» мають пристосовуватися. «Украинский язык нарушает мои права, меня лишают комфорта», - заводять вже іншу пісню російськомовні. «Да я понимаю, по-украински, да я умею на государственном языке, но не хочу…», - кажуть вони.

Толерантність і поступливість етнічних українців у мовному питанні можна проілюструвати ситуацією з державною мовою у Донбасі і Криму. Етнічні росіяни за межами Росії, в Україні, (у Донбасі та Криму), мають більше прав у мовно-культурній сфері, ніж етнічні українці у своїй власній країні. Дехто хотів би щоб такою як Донбас і Крим була вся Україна.

 

«Эти украинцы мешают нам нормально жить...»

Йде змагання між двома силами проукраїнською і проросійською. Причому антиукраїнська сторона раніше старанно маскувалася додаючи означення українська. Не хочуть назвати себе справжнім іменем, скажімо російська партія України, російська православна церква в Україні. Виявляється, що і партія їхня українська, і церква їхня українська також.

У антиукраїнських сил є свої політичні партії, партії які виступають за російську мову, і взагалі за Росію в Україні. Ці партії завжди виступають тільки за все російське. Ви чули щоб комуністи або регіонали коли-небудь захищали права україномовних українців, чи може щось зробили для української мови чи культури? Ніколи і нічого, крім шкоди. Ці партії виражають інтереси росіян, російськомовних і Росії загалом.

Комуністи, не дивлячись на розбіжності в ідеології, навіть з’єднались з «російським православним братством» і регіоналами, бо головним пріоритетом і комуністів, Партії регіонів і російської православної церкви в Україні є інтереси Росії, боротьба проти українського в усіх його проявах, чи то мова, культура, держава, гімн, прапор. Чого варта лише заява П.Симоненка зроблена ним нещодавно у Харкові.

Навіть в Радянському Союзі русифікація також зовсім не називалася русифікацією. Вона була науково обґрунтована і оповита благими намірами, і ніхто ніколи ні про Голодомор, ні про депортації, ні про русифікацію не говорив. Навіть єдиної державної мови не було, був лише "язык межнационального общения". Все робилось – по єзуїтськи: говорили одне, а робили інше, українців душили і нищили одягаючись при цьому у вишивані сорочки. По радіо і телебаченню баламкотіли про «розквіт націй і народностей» і водночас виморювали українців голодом та вивозили до Сибіру, говорили про «розвиток української мови», але такий розвиток передбачав повне знищення української мови.

До речі, ті процеси і їхні наслідки нині "захисниками російської мови" в Україні розцінюються дуже позитивно, і їх результати вони всіляко намагаються зберегти і  розвинути.

В чому різниця нинішньої України від Радянського Союзу? - Ніхто вже нічого не приховує і не маскується. При нинішній владі для русифікаторів настала повна свобода дій. А з прийняттям закону Ківалова-Колєснічєнка антиукраїнські сили взагалі перейшли у наступ…

 

Іноземці при владі. Що їх об'єднує?

По суті велику частину населення України становлять іноземці з українськими паспортами. В Україні існує російськомовний, по своїй суті антиукраїнський анклав – це Донецька, Луганська області і республіка Крим. Ці регіони є найпотужнішими фінансово, вони же становлять значну частку в населенні України – 8,5 млн. осіб з 47 млн. І саме вихідці з Російської Федерації і Донбасу, знаходяться нині при владі. І саме вони намагаються нав’язати решті своє бачення розвитку України. "Державні пріоритети" у них чіткі і прості: власне збагачення і відстоювання інтересів Росії, російської мови і культури.

Дослідники кажуть, що на Донбасі живуть "радянські люди" – суміш, сурогат різних народів, багато хто з них емігранти. На перший погляд дивно, але у них дуже багато спільного з американцями, котрі теж є нацією емігрантів. У американців є корінний народ індіанці, у наших донецьких – свої «індіанці» – корінні українці. Можна знайти і більш еквівалентне порівняння. Нині етнічні українці і українська мова у Криму, Луганській і Донецькій областях мають стільки ж прав як курди і курдська мова у Туреччині.

"Совєтскіє люді", "русскоязичноє насєлєніє" - люди без батьківщини, без національності - кінцевий продукт денаціоналізації, «новая общность людей». Той же культ споживацтва і так само головує в усьому містер долар. Вони готові продати все, готові переїхати будь-куди, де більше платять і краще годують. Це люди у яких штучно загострено тваринні інстинкти. Яка у них ідеологія? - Їхня ідеологія: їсти, спати і т.д. Алкоголізм, наркоманія, епідемія СНІДУ, туберкульозу, проституція, злочинність, найвища смертність і найкоротша тривалість життя – здобутки такої цивілізації.

Що їх привело іноземців до влади і що тримає при владі? - Низька національна свідомість, нікчемність, заляканість і безпорадність українців. Що об’єднує іноземців з українським паспортом? - Іноземців при владі об'єднали культ споживацтва, ненависть і зневага до українців.

Стефанко С.Л.

 

 


18.08.2012 Сергій Стефанко 1699 6
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

763
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

588
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1658
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2439
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2422

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

467

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

584

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1443

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1514
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

547
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

405
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

782
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

169
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

277
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26910
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

741
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

300
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

302
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

626
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

983 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

827