«ІДУ НА ВИ». Кодекс українця нової доби – лицаря честі, духу та гідності

 

 

Великий князь київський Святослав Ігорович, керманич Русі, який свого часу проводив активну зовнішню політику, спрямовану на становлення та розбудову власної держави, 965 року послав хозарському кагану своє знамените історичне попередження «Іду на ви!» (тобто «Я йду на вас!»).

Відтоді минуло понад тисячу літ, сповнених тріумфу і трагедії. Тепер ми вкотре розпочали свою ходу і знову зупинилися на початку шляху. Боротьба ведеться за все, що уособлює нашу ідентичність, а майбутнє не відоме. Та, на превеликий жаль, кожен веде цю боротьбу здебільшого тільки в межах свого світогляду та світосприйняття. З цього й випливає: яка боротьба  – такі й результати. Можна стверджувати: нині не існує вагомого об’єднавчого чинника, який призвів би до згуртування суспільства. Небажання прилучитися до чогось одного справжнього (величного) або одного сильного (харизматичного) лідера створює передумови  для розрізнення і згасання надії про велику державу Україна.

Майже кожен вважає себе мудрішим за іншого і возносить себе на п’єдестал. Тільки окремі можуть затиснути в собі це непереборне бажання і уміють побачити  провідником іншого. Можливо, це не завжди правильно, але те, що ви спроможні відкрити очі і роздивитися довкола, ставить вас в один ряд з мислячими людьми.

Можливо, ви той, за ким люди готові іти? З одного боку, ви в цьому глибоко переконані, і це заволоділо вашою свідомістю. З іншого – чи готові ви вибрати інший шлях – шлях служіння? Ми знаємо, що: «Кожна душа приходить в цей світ себе реалізувати, а не жертвувати собою заради іншого». Але ми й не повинні забувати: «Де два українці, там три гетьмани». І чим це закінчується? Руїною! Тому, допоки ми не перестанемо займатися поборенням один одного і не навчимося жертовності й служінню, доти ми не збудуємо насправді щось Велике. Це стосується не тільки тих, хто жертвує собою і прирікає себе на служіння, але й того, для кого це служіння передбачене.

«Служити – шляхетно, прислужуватися – гидко», – ось девіз заради великої мети. І перше, що ми повинні зробити – навчитись один одного чути, даліпочати однаково думати, а згодом... і однаково діяти! Шлях служіння не означає, що у нас не може бути учнів та послідовників. Служіння великій меті означає сформувати стабільну, ієрархічно-систематизовану когорту, яка стане найяскравішим променем у великому потоці світла.

“ІДУ НА ВИ” – це спроба тверезого усвідомлення нашого сьогодення, що має стати висхідною точкою для побудови майбутнього, в якому ми і наші нащадки повинні жити. Це узагальнення і систематизація окремих бачень та думок української та світової спільноти для пошуку власної ідентичності, що набула трансформації і переродилися, з метою закріпити істинне там, де його справжнє місце.

Настав час написати власний кодекс – кодекс, який має відобразити наші чесноти та філософію, яку ми сповідуємо. Тільки нам до снаги усвідомити, якою ми хочемо бачити власну націю та своє місце в ній.

 

 Василь Даниш

фінансист, управлінець

 

P.S. Презентація книги "ІДУ НА ВИ" відбудеться у вівторок, 25 березня, 2014р  о 18.00 в книгарні "Є".


19.03.2014 Василь Даниш 2885 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

239
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1509
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2763
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2249
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2330
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6942 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

206

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

494

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1334

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1417
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

447
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

304
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

702
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

192
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26670
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

666
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10608 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

209
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

224
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

537
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

686
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

742