Як на Західній Україні будують сучасні спортивні поля

У яких громадах відкрились зразкові майданчики, скільки довелось вкласти фінансових ресурсів та який отримали результат – читайте нижче.

Прикарпаття

Школярі невеликого села Угринів, що поряд з Івано-Франківськом, довгий час ганяли м’яча де-небудь. Сільська рада не мала ресурсів на будівництво нового поля, тому довелось трохи почекати. Збудували його уже в 2018 році, а відкрили в “День першого дзвоника”. Нове поле будували спільними зусиллями громади та влади. Написали проект і відправили до Мінрегіону.

Там його погодили та виділили частину суми від вартості поля, а решту коштів профінансував місцевий бюджет.
За словами сільського голови Мирослава Вівчаренка, в результаті отримали сучасний стадіон від “ТОВ “ФФУ Продакшн” – українського заводу з виробництва штучних полів за технологією Polytan, провідного німецького виробника штучного покриття.

Тернопільщина

Ця область також не пасе задніх в оновленні спортивної інфраструктури. Тільки у 2018 році в області запланували будівництво 11-ти штучних полів. Один з них знаходиться у Великій Березовиці. Ініціатором побудови майданчика ще в 2017 році виступив сільський голова Костюк Ілля-Михайло, а депутати його підтримали. Так почали готувати проектну документацію і стали учасниками державної програми зі співфінансування.

Як зазначив Ілля – Михайло Ігорович, будувати вирішили біля школи, бо діти не мали як такого місця для занять спортом. Тут було старе ґрунтове поле.

“Зараз на майданчику займаються школярі, в позаурочний час грають діти з безкоштовної футбольної секції для соціально незабезпечених, та й старші селяни часто ганяють м’яча на новому полі”, – розповів голова.

Місцеві тішаться майданчику, а голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначає, що оновлюючи інфраструктуру в селах, привчають дітей більше любити спорт та частіше відкладати гаджети з рук.

Закарпаття

Найбільша ужгородська школа І-ІІІ ступенів №8 тривалий час потребувала оновлення спортивної інфраструктури. Змінити ситуацію вдалось у 2018 році з відкриттям нового стадіону.
Самостійно оплатити вартість його будівництва Ужгород не міг, тому взяв участь в державній програмі “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”.
Загальна сума нового стадіону склала 1,6 мільйона гривень. Виплату частини цих коштів взяла на себе держава.
Зараз на новому полі займаються команди ДЮСШ та проводять товариські матчі.

Рівненщина

Протягом 2018 року декілька сіл та селищ області також отримали нові міні-поля. Так у Дубно, Рокитному та Володимирці вже й не хочуть пригадувати, як то ганяти м’яча поміж калюж і забивати його у ворота без сітки. Тепер тут все оновили. Замість витоптаної і випаленої сонцем трави постелили штучне покриття, є розмітка та огорожа. Місцеві команди на цих полях сміливо влаштовують матчі між селами, а в школярів навесні та восени проходять заняття з фізкультури.

Поле кожній громаді

Отримати фінансування на побудову штучного поля може кожна громада. Для цього треба стати учасником державної програми “Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України”, за якою половину коштів виділяє держава, а іншу половину – органи місцевого самоврядування.
Селища, райони та ОТГ мають подати проект в обласну державну адміністрацію, а вже та направляє увесь перелік по області в Мінрегіон, де і затверджується встановлення нового майданчика. Ця програма діє за підтримки ФФУ. Спільними зусиллями з громадами вони планують побудувати близько двох тисяч штучних полів на території всієї України до 2020 року.


03.04.2019 1433
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1926
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1840
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1840
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5430 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1493

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

714

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

776

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

974

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1749
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3658
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10231
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26117
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10164 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

150
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

236
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1259
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858