Голі щиколотки взимку – модний тренд чи загроза здоров’ю

На що тільки не йдуть сучасні люди заради стильного вигляду і красивого фото у соцмережах. Якщо колись мініспідниця і тонкі колготки взимку були вершиною моди, то зараз вже декілька років не зникає звичка робити підкати штанів до того рівня, щоб виднілися оголені щиколотки. 

Сучасна молодь вважає це модним, сучасним і стильним, і закріплюють цю думку улюблені блогери та відомі селебріті.  Та чи завжди «мейнстрімні» звички несуть позитивний вплив на наше здоров’я?

ЯКІ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ МОЖЕ ПРИНЕСТИ ЦЕЙ «ТРЕНД»?

Наскільки ми знаємо, даний тренд завітав до нас з країн Європи. Але! Варто зауважити, що там переважає субтропічний клімат і взимку рідко можна зустріти мінусову температуру. В той час в Україні переважає помірний клімат з холодними зимами.

Якою б не була погода чи пора року, попри холод і дискомфорт, сучасні модники та модниці не перестають підкочувати штани. Якщо влітку ризик появи в майбутньому проблем мізерний, то взимку на них чекають такі порушення з боку здоров’я:

  • локальне обмороження оголеної шкіри, що несе за собою біль, набряк, поколювання, надалі існує ризик інфікування ураженої ділянки;
  • вплив холоду на судини спричинює їх спазм, надалі – порушення кровообігу та лімфообігу у ногах, що спричиняє періодичні болі, ішемію;
  • холодове ураження гомілково-ступневого суглоба, яке з часом відгукнеться походами до лікаря ревматолога, адже спочатку при цьому порушується функція суглоба, а надалі виникають дегенеративні зміни (артроз, артрит та інші порушення суглоба);
  • загальне переохолодження організму, як наслідок – зниження імунітету та опірності вашого організму до різних вірусних та бактеріальних інфекцій;
  • високий ризик загострення вже наявних хронічних захворювань – урологічних (цистит, простатит), гінекологічних (аднексит), ревматологічних та інших.

Як уникнути даних проблем?

Всі ми розуміємо, що бути стильним – це одна за найголовніших речей у житті сучасної людини. На щастя, наразі придумали багато варіантів комбінування одягу, яке дозволить як залишитися в тренді, так і не зашкодити здоров’ю.

Наприклад, якщо переглянути сучасні молодіжні інтернет-магазини, ви можете побачити широкий асортимент високих теплих шкарпеток з різними написами та кольорами, які допоможуть сховати оголену шкіру від дії холоду. Також дівчатам не варто забувати про звичайні теплі однотонні колготки.

Також для профілактики загального переохолодження старайтесь не бути надворі у морозну погоду тривалий час і в жодному раз не виходьте надвір голодним. Адже, щоб зігрітись, наш організм робить цикли неперервної роботи затрат енергії з виділенням тепла. І без потрібної кількості «палива» просто не впорається зі своїм завданням.

Берегти своє здоров’я — тепер це модно!

До речі, як не дивно, голі щиколотки поступово відходять на задній план, адже люди дослухаються до застережень лікарів. Піддавати себе небезпеці тільки заради стилю – зараз це вважать непотрібним, і людина з голими щиколотками надворі, при температурі нижче нуля, виглядає дещо недолуго. З часом ми починаємо розуміти застереження наших батьків: чому потрібно носити теплу шапку, чому потрібно ховати обличчя від вітру та морозу, чому не бажано ходити з голими щиколотками. 

Тому пам’ятайте, бути здоровим – модно! Турбуйтесь про себе і не зневажайте теплом!

При появі проблем зі здоров’ям не затягуйте час, звертайтесь до лікаря. Зустріньте новорічні та різдвяні свята з задоволенням та добрим здоров’ям!

На фото Луговська Ольга Василівна – сімейний лікар медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ»


04.01.2020 6720
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5386 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

700

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

754

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

948

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1733
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

19
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053