Гнійність Гнапиків

Ми маємо вже зараз чимало претендентів на посаду президента, що стане, очевидно, ненадовго вакантною в році прийдешньому.

Деякі з-посеред них вражають своєю на перший погляд наївністю.

Ось палкий борець з корупцією журналіст Дмитро Гнап. Отримує гранти з Заходу, що зовсім непогано, на свою діяльність, спілкується з купою осіб по роду діяльності від топ-революціонерів до топ-корупціонерів.

Чи є в нього шанс теоретично  перемогти, а не відтяти голоси  "просуного електорату", активних хіпстерів і айтістерів в кандидатів, що мають реально більше ваги і шансів  перемогти в гонці -19?

Станом на сьогодні і за рік - немає. При всій повазі, це  політик - сумнівного майбутнього.  Збір коштів в громадян на свою політичну кампанію і інші давно не нові на  Заході методи промо в нашій реальності автоматично  блокуються незаможністю наших громадян і залежністю  "нових облич" від неспорожненного гаманця  старих  магнатів. Нові П-лідери. Плоду древа олігархічного.

Ну є серед нові, які рвуться на місце старих. І-шо ? Ну є Гнап, ще прибудуть, але "да прибудет сила" - пшик  без шику.

З таким самим ульотом є шанси в Іво Бобула. Не менші. Зате за  менші гроші, з розрахунку на упізнаваність медійну -   більшу. І кого гребе, що електорат не фейсбушний ?..

Вибори ж бо не президента Фейсбука, а країни, що є доволі архаїчною, хоч вже і не дикунською відверто.

До-речі, саме в сильно архаїчних країнах, наполовину дикунських  перемогти може будь-хто, навіть звіздар  фейсбуку чи звізда інстаграма, бо все залежить від картинки.

Українці не настільки страхітливо залежні від телекартинок, всупереч усталеним думкам, але достатньо для того, щоб  консервативний кандидат (давно знаний) і при цьому, який намагатиметься йти в ногу з часом розумною розмірністю, нагнув своїх конкурентів переможно.  

Потуги "гнапиків" замалі і засмальцьовані гнійністю їхніх противсіхів і его-всіхів через кризу середньогов віку,  через кризу середнього класу, через кризу середнього  роду (гендерного)...

От коли пройде етап "корисного авторитаризму"- читай: гібридної демократії -  в країні,  от тоді можна буде не гратися у політстартапінг, а  створювати його в реалі. А він поки що навіть не прийшов, він на підході - є резон сподіватися.

Гнійність гнапиків має два боки медалі, чи то пак два  ефекти, яко гній і смердить і удобрює. Один - негативний, він грає, хоч і зовсім не  першу скрипку і не значну роль, на користь поразки кращого серед наявних (інакших нема) претендентів, а добрий ефект - він прокладає дорогу, ні, не новим обличчям, не люблю цього поняття, новішим моделям політики і державотворення. В яких не все не від лукавого, але плюсів теж, слава Богу, вистачає.

І вистачить і на Гнапа слави нового політика не у статусі топ-кандидата.

А для Слави слави мало не буде. А особливо, в році так 2029, коли ми нарешті отримаємо, сподіваємося, країну в іншому стані і президента з нефейковим документом науковця. Лиш би Слава свій славний бекграунд не замазав поганим гноєм до того часу занадто.


20.08.2018 Назар Яв 4335
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

714
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2280
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2005
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2031
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6104 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2313 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

189

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1002

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

998

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1258
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

99
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

486
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1946
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26373
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

432
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10346 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7890
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

438
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

286
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

446
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

517
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1451