Гастромандри, екстрим і етнотури: Туристам пропонують 52 вікенди на Івано-Франківщині

Сьогодні відбулась презентація проєкту управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації та суб'єктів туристичної діяльності  області — "52 вікенди на Івано-Франківщині".

Це ініціатива, яка об’єднала бізнес і владу з метою створення туристичних продуктів, покликаних популяризувати внутрішній туризм. У рамках проєкту вдалось об’єднати практично різні види туризму – від гастромандрів до рафтингу, від етнотурів до польотів на параплані. Про це інформують на порталі "Івано-Франківщина туристична", пише Фіртка.

Ситуація з COVID-19 поставила питання про пріоритети туризму та індустрії гостинності на новий рівень як у глобальному вимірі, так і національному. І кожна держава для себе зараз вирішує, як вона буде виходити з кризи влітку 2020 року. Найімовірніший сценарій – це підтримка внутрішнього бізнесу, а, отже, і ринку внутрішнього туризму.

Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації ініціювало проєкт «52 вікенди на Івано-Франківщині» у липні минулого року. Він покликаний формувати культури подорожей рідною країною.

За словами начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталія Передерка, цей проєкт ініціювали рік тому, інформує Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

"Наша стратегічна мета -  розвиток внутрішнього туризму в Україні і на Прикарпатті зокрема. Ми підготували 52 пропозиції відпочинку. Це 2-3 денні гастромандри, етнотури, екстрімтури. Цей проєкт — ламання стереотипів про дороги, високі ціни і нецікавість. В нас є цікаві, достойні та інтерактивні атракції, які ми хочемо показати і вони вже є на сайті. Нам потрібно спільно відкривати Україну і вчитися її любити. Адже багато людей не знають, що є в сусідній області. Участь у розробці турів взяли 14 суб'єктів туристичної діяльності",- каже Передерко.

Чиновник каже, що карантин не надто негативно вплинув на туристичну галузь. 

"Кризу ми пройшли добре, бо вона попала на міжсезоння. Це також дало можливість бізнесу підготуватися до сезону. Втім, не відбулося кілька великих туристичних заходів. Та все ж наш моніторинг свідчить, що бронювання літа йде активно. Напливу ще немає, оскільки відкрили тільки кілька залізничних маршрутів і є обмеження в автобусних перевезеннях. Проте, з липня-серпня потік зросте",- запевняє Віталій Передерко.

Варто зауважити, що проєкт буде мати продовження. Зокрема тури будуть замінювати залежно від їх популярності серед туристів.

"Наша область - це не тільки 52 вікенди, ми можемо запропонувати 365 турів. Ми будемо проводити ротацію турів, аналізувати популярність, додавати нові і забирати непопулярні",- підсумував чиновник.

Водночас, за словами голови туристичного кластера сільського туризму "Бойківський колорит" Оксани Клебан, наша область тільки на початках туристичного бізнесу.

"В нас на Бойківщині туризм був прив'язаний тільки до трамваю. Зараз люди цікавляться нашими пропозиціями. Ми провели вже два гастрофестивалі. Також у нас також є подорожі. Наприклад, на Лису гору, де колись приносили жертви. Цього року ми розробляємо новий маршрут на гору Щавна. Хочемо зробити там кемпінг, приготування страви чир, вечерю при заході сонця і вночі повернення з ліхтариками. Сподіваємося, що люди будуть їхати. Майбутнє українського села в зеленому туризмі. Проте дуже потрібно відремонтувати трасу Долина-Хуст. Адже це дозволить нам значно збільшити кількість туристів",- каже Клебан.

Голова кластеру каже, що ціна турів залежить від побажань гостей. Тур на 3 дні "все включено", стартує від 1400 грн з людини.

Туроператори зауважують, що зараз поїхати відпочивати за кордон важче. Тож цей проєкт допоміг і їм розрекламуватися і дав вибір туристам.

Як зауважила Вікторія Ярема з Косівщини, цей регіон також має чим здивувати.

Зокрема, для туристів пропонують різноманітні майстер-класи з архаїчних ремесел.

"Уявіть собі людину з мегаполісу, яка може спробувати сама зробити глечик, чи ткати ліжник. В нас є також квести і майстер-класи у музеях. Цікавим для туристів є етнографічний шопінг і фестивальний туризм. Також туристи можуть долучитися до щоденного життя гуцулів. Косівщина має всі шанси стати потужним центром, навіть монополістом у представленні зникаючих етнографічних ремесел",- запевняє Ярема.

Водночас очільник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун наголосив, що перш за все потрібно було показати цікаві куточки для місцевих туристів.

"Ми почали працювати з розвитку екологічних стежок, веломережі, пішохідних маршрутів. В кінці червня ми презентуємо середньовічний дев'ятиметровий дракар для сплавів Дністром. Зараз у нас є багато різноманітних маршрутів. Дуже цікавими є польоти над Дністровським каньйоном на параплані з інструктором. Пандемія дала нам можливість звернути увагу на внутрішній туризм, щоб люди були зацікавлені відпочивати вдома",- переконаний Ковтун.

Нагадаємо, 5% суб’єктів туристичного ринку Прикарпаття не пережили карантин.


10.06.2020 6494
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

980
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

795
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1912
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3265
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2563
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2555

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

256

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

742

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

699

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1626
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

372
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

709
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

627
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

362
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

392
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27052
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

852
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19687
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

440
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

405
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

740
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1366 4