Франківець робить щитки для медиків та розгалужувачі до кисневих систем

Талановитим і небайдужим людям не сидиться на місці: франківський підприємець Олексій Трелевський започаткував у мережі Facebook челендж #Підтримай_медиків і разом з тим ініціативу з виготовлення захисних щитків для лікарів.

Засоби захисту Трелевський робить разом з найкращою командою – дружиною та донькою. А порізкою займається франківсь­ка компанія «Реклама-Центр», пише Фіртка з посиланням на газету Репортер.

Від початку проєкту, який триває трохи довше тижня, вони зробили уже більше тисячі щитків. Їх Олексій розвозить у різні лікарні міста й області. Серед інших, у Франківську, партії щитків уже отримали обласна інфекційна, обласна клінічна лікарні, а також лікарі швидкої допомоги.

"Це ідея італійського інженера, який поділився нею у світовій спільноті інженерів, що бореться проти коронавірусу, – розповідає Олексій Трелевський. – Вони викладають свої ідеї у вільний доступ, щоб ними могли скористатися інші. Я побачив креслення і зрозумів, що це – найшвидший і найдешевший спосіб зробити захисний щиток, тож втілив її в життя".

Собівартість маски – десь 65 грн, враховуючи роботу. Самі матеріали – приблизно 35 грн.

"Спочатку наша команда власним коштом виготовила й роздала 123 щитки. Зараз небайдужі оплачують собівартість щитка, і ми їх передаємо медикам або відправляємо по області чи по Україні поштою, – каже Трелевсь­кий. – Гроші наперед я не беру, лише за потребою. Є запит на певну кількість щитків у якусь лікарню – ми їх робимо, передає­мо медикам, і тоді хтось долучаєть­ся з оплатою."

Також Олексій виготовив розгалужувачі до кисневих систем у лікарні. Завдяки винаходу, до одного кисневого крана можна під'єднати одразу три апарати штучної вентиляції легень або три кисневі маски.

Досвід волонтерів можна повто­рити: для цього Трелевсь­кий ділиться в інтернеті відео, в яких розповідає, як швидко й недорого можна робити щитки в домашніх умовах.

Ми використали листовий акрил товщиною чотири мілімет­ри та порізали його на лазерному порізчику для виготовлення обруча, – каже Олексій Трелевський. – Для самого щитка взяли листовий полі­естер товщиною 0,5 або 0,7 мм. Не всі хочуть різати поліестер лазером, бо це може пошкодити лінзу. Тому різали по шаблону вручну по вісім штук одночасно. У шаблоні свердлили отвори 5 мм, можна трішки розсвердлювати, це полегшить збірку.

Поліестером волонтери поки що забезпечені. А щоб долучитися до ініціативи та оплатити щитки для медиків, треба написати Олексію Трелевському в соцмережі Facebook. І це буде маленький вклад у спільну перемогу.


03.04.2020 2248
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1293
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2210
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6635 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

437
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653