Фільм "1941", пропоную поміркувати

Нажаль, святкування 9 травня, «дня перемоги» в СРСР, та і в нинішніх Україні чи Росії перетворилося на пропагандистський акт, у якому простих ветеранів другої світової війни різні політичні сили часто використовують як масовку. Нині мало хто пригадує, що «день перемоги» радянський народ почав святкувати чомусь тільки починаючи з 1965 року. Саме з цього часу радянська пропаганда цілеспрямовано почала формувати у свідомості людей міф про «велику вітчизняну війну». 

Отож, лише 26 квітня 1965 року Президія Верховної Ради СРСР зробила 9 травня не робочим днем.  

Багато нового про другу світову війну ми дізналися з робіт В.Суворова.

(Ось перелік книжок Віктора Богдановича Суворова (Різуна) на цю тему: "Криголам". "День«М». "Контроль". "Очищення". "Вибір". "Визволитель". "Остання республіка". "Тінь перемоги". "Беру свої слова назад").

Чого хотів Сталін? Чому він виграну війну не вважав переможною?  

Сталін мав намір 6 липня 1941 року першим розпочати війну проти Німеччини, війну справедливу і визвольну. Саме для цього Сталін від самого початку ростив і леліяв режим А.Гітлера. Неспроста Сталін надавав німцям економічну підтримку та потурав окупацію Німеччиною сусідніх країн, всіляко сприяв його безкарності. Зрештою мав настати час, коли б усі усвідомили - Гітлер став загрозою усьому світу, а Сталін є єдино можливим «визволителем».

Для початку Сталін хотів, розпочавши наступальну «визвольну» війну, війну на чужій території, захопити всю Європу. Політична еліта і суспільна думка, особливо серед робочого класу окупованих німцями європейських країн до цього була вже готова, все було готове і в СРСР, - проведено кілька прихованих мобілізацій і десятки армій, мільйони червоноармійців чекали на наказ наступати. В результаті увесь світ мало охопити полум’я пролетарських і соціалістичних революцій, громадянських війн, а радянський солдат мав пройти переможною ходою по всьому світі. У світі мала залишитися одна країна - СРСР, бо як відомо комунізм можна було побудувати тільки у світовому масштабі. Та Гітлер, напавши на Радянський Союз, зіграв на випередження та зірвав усі плани…

Тому і святкувати товаришеві Сталіну було нічого і для радості не було приводу. Другу світову війну було програно. Сталін це знав. І всі його найближчі соратники це знали і розуміли…

Ніби на підтвердження моїх міркувань, зроблених на основі книжок В.Суворова, на телеканалі "Україна" пройшла прем'єра 5-тисерійного документального авторського фільму "1941". У ньому розкриваються факти другої світової війни, про які мовчать підручники історії.

Ви можете подивитися всі серії документального фільму "1941", які були в ефірі каналу "Україна", на сайті  http://1941.kanalukraina.tv/ua/

Фільм, створений відомим режисером-документалістом Ігорем Кобриним.

Фільм "1941" цілком побудований на унікальних архівних документах з використанням кадрів кінохроніки 30-40-х років XX сторіччя.

У фільмі наведені докази недостовірності і відвертої брехні радянської пропагандистської машини стосовно багатьох усталених думок про ту війну, якими забили і продовжують забивати в голову кожному жителю України ще в школі.

Отож, період початку другої світової війни, який в радянській історіографії висвітлений так однозначно і беззаперечно, як виявляється ґрунтувався на вигадках, міфах і брехні… 

Пропоную поміркувати над такими  питаннями:

Чим насправді була друга світова війна для СРСР, для керівної верхівки і простого народу?

Чим насправді була друга світова війна для етнічних росіян, станового хребта тодішньої радянської імперії?

Для тих хто забув нагадаю слова Сталіна, сказані 25 червня 1945 року. Отже: "Інший народ міг би сказати уряду: ви не виправдали наших сподівань, йдіть геть… Проте російський народ (в ориґіналі: "русский народ") не пішов на це... І ця  довіра російського народу Радянському уряду виявилась тією вирішальною силою, що забезпечила історичну перемогу над ворогом людства, - над фашизмом. Спасибі йому, російському народу, за цю довіру!"

Чим насправді була друга світова війна для нацменів СРСР, на кшталт українців чи казахів, корінних мешканців України чи Казахстану? 

Також, нагадаю про те, що від Голодомору українців і казахів (1932-1933 років) і до початку другої світової війни минуло лише вісім років. Фактично, потрібно було вставати на захист режиму який перетворив країну у концтабіір.

Чим насправді була друга світова війна для мешканців окупованих у 1939-1940 роках земель Прибалтики, Західної Білорусі і Західної України, Бессарабії і т.д.? Люди, з окупованих радянськими військами земель, прожили в Радянському Союзі не повних два роки... І  вони теж повинні були ставати на захист "совєтской родіни", яка наводячи новий порядок, потрохи відстрілювала інтелігенцію і відправляла цілі ешелони репресованих до Сибіру.

Чим залишається друга світова війна для сучасних українців вже за незалежної України?

Отож, Ви можете подивитися серії документального фільму "1941", які були в ефірі каналу "Україна", на сайті oll.tv

 

Стефанко С.Л.


09.05.2013 Сергій Стефанко 1893 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

742
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

569
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1648
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2940
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2430
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2415

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

451

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

579

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1434

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1508
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

537
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

399
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

774
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

161
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

272
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26894
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

735
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

293
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

296
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

620
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

958 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

820