Фахові школи, майстер-класи та семінари: як в ІФНМУ лікарі вдосконалюють професійні навички (ФОТО)

Впродовж п’яти днів на кафедрі стоматології післядипломної освіти в ІФНМУ лікарі взяли участь у тематичному навчанні. Ідейницею та авторкою навчальних програм є доцентка кафедри – Олександра Ільницька.

До слова, теми актуальні для лікарів усіх стоматологічних спеціальностей, пише Фіртка.

Відтак, у перші два дні провели фахову школу на тему: «Застосування лазеру і озону у стоматології».

читайте також: З турботою про тих, хто нас захищає: в ІФНМУ безплатно встановили дентальні імплантати військовослужбовцю (ФОТО)

«Чому ми запропонували саме таку тему? Тому що сучасний лікар-стоматолог ставить перед собою мету – застосування новітніх технологій у лікувальному процесі. Одним з актуальних методів лікування на сьогодні є використання лазерних апаратів у щоденній стоматологічній практиці.

Саме викладач-науковець, лікар-практик може обґрунтувати і пояснити вплив лазерних променів на тканини ротової порожнини та принцип роботи лазерних апаратів в цілому.

Насправді, дуже велика проблема є у тому, що в нас немає розроблених навчальних програм по лазеру, які були б впроваджені в освітню складову навчання лікаря на післядипломній освіті», - каже Олександра Ільницька.

Що стосується озонотерапії – це сучасний немедикаментозний високоефективний метод лікування, який полягає у застосуванні медичного озону для загального і місцевого впливу на організм людини.

Таким був перший блок навчання, який тривав два дні. Що важливо – географія лікарів – учасників програми – не обмежується Івано-Франківськом. У тематичному навчанні взяли участь фахівці із Волині, зокрема Луцька та Ковеля, з Коростеня, Рівненщини та Хмельниччини.

Наступним етапом став майстер-клас, який також тривав протягом двох днів. У його рамках обговорили методи сучасної ізоляції робочого поля та відновлення контактних пунктів і застосування сучасних матричних систем.

Щодо п’ятого – останнього дня навчань – відбувся семінар на тему: «Шинування зубів у комплексному лікуванні захворювань тканин пародонту».

Знову ж таки, відбулася теоретична частина навчання, під час якої лікарі ознайомилися з сучасними шинуючими стрічками, зокрема їхньою будовою, властивостями та у якій із клінічних ситуацій їх доречно використовувати.

Водночас Любомир Пелехан, директор навчально-наукового інституту післядипломної освіти, наголосив, що постійний розвиток є обов’язковою складовою підготовки і функціонування кожного лікаря. Своєю чергою ІФНМУ є провайдером безперервного професійного розвитку (БПР). Всі проведені заходи зареєстровані у центрі тестування МОЗ України, а лікарі отримують бали БПР.

«Післядипломна освіта зорієнтувалася на такий виклик і тому ми запровадили тематичне навчання: фахові школи, майстер-класи, семінари чи тренінги.

У лікарів є велика потреба  володіти новими технологіями і методиками, а тим паче у стоматології, коли все розвивається дуже стрімко. Такі заходи ми проводимо вже другий рік. Спостерігаємо, що попит тільки зростає на такий вид навчання.

У цьому році ми плануємо ще 96 подібних навчань, зокрема весною триватимуть для лікарів-отоларингологів, неврологів, рентгенологів, лікарів УЗД, педіатрів та акушер-гінекологів. Вже восени цей вид навчання буде доступний й для інших спеціальностей: «Інфекційні хвороби», «Офтальмологія», «Фтизіатрія», «Пульмонологія», «Хірургія», «Патологічна анатомія», «Судово-медична експертиза», «Травматологія та ортопедія», «Терапія», «Загальна практика сімейна медицина», «Медицина невідкладних станів», «Кардіологія», «Гастроентерологія», «Дерматовенерологія», «Організація і управління охороною здоров’я», «Анестезіологія та інтенсивна терапія» та всіх спеціальностей стоматологічного профілю», - каже Любомир Пелехан.

За його словами, такі навчання потребують клопіткої роботи щодо звітності та підготовки. Кафедрам необхідно підготувати чимало методичного матеріалу.

Новопризначений ректор ІФНМУ Роман Яцишин зазначає:

«Всі розглянуті тематики є актуальними  і сучасними на ринку освітніх послуг. Лікар-стоматолог має постійно вчитися і вдосконалюватися у своїх знаннях і вміннях. Стоматологія розвивається шаленими темпами, тому важливо, щоб у лікарів завжди був доступ до науково обґрунтованих знань із застосуванням сучасних методик лікування, новітніх апаратів та матеріалів у своїй щоденній практиці.

Все це і є відповідним рівнем професійності лікаря, до якого ми всі прагнемо. Такі фахові знання можна отримати в стінах ІФНМУ, де працюють молоді науковці з практичним лікарським досвідом.

Сьогодні дуже важливо, щоб молоді науковці залишалися в Україні, а отже надіємось, що праця таких співробітників цінуватиметься і всесторонньо підтримуватиметься».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


16.04.2024 Тіна Любчик 1145
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

645
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11163 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1876
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1773
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2771
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4628

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

384

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1072

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1479

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1346
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1728
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1543
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1252
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

622
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

701
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1892
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2192 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20390
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

369
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

719 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

755
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1104