Економимо у Стамбулі

 

/data/blog/107408/ea8af1c99e70e1b83821f3e04c0ce9a2.jpg

 

Для багатьох подорожі здаються дорогим задоволенням, однак це не зовсім так. Пропонуємо вирушити до колишньої столиці Османської імперії, щоб встановити, де і як можна поринути в автентичний світ турецької історії та культури і відчути справжній пульс життя міста без особливих витрат.

 

Відвідайте цю країну чудес на стику континентів, щоб на власні очі побачити стародавні скарби Стамбулу, при цьому не витративши ні копійки! 

 

Стамбул вважається одним з найбільш густонаселених міст світу, тому варто прискіпливо поставитися до вибору екскурсії містом. Замість пропозицій компаній з відверто завищеними цінами зверніть увагу на безкоштовні тури.

 

Серед місць в обов’язковому переліку для відвідування є легендарний магазин старовинних книг, в якому можна познайомитися зі стародавніми мусульманськими манускриптами, та Візантійський собор, перетворений пізніше на імператорську мечеть, а потім на державний музей Ая-Софія. Екскурсія проводиться щодня з відправною точкою у парку Султана Ахмета триває 2,5 години – і все це абсолютно безкоштовно.

 

Серце району Бейоглу, квартал Сиханджир, приваблює туристів яскравою франкофонською архітектурою та можливістю спостерігати за вируючим місцевим життям зсередини.

 

Наприклад, досить цікаво виглядають щоранку на одній вулиці одягнені з голочки модні стамбульці та набожні і скромні віряни. Незважаючи на близькість до тихого й сонного старого міста Султанахмет, це – надзвичайно жвава місцина з неповторними вуличними музикантами та яскравим підходом до оформлення міського житла.

 

Стамбул може похвалитися великою кількістю торгових точок, які варто відвідати, однак нашою улюбленою є, без сумніву, розташований у районі Еміненю Єгипетський базар, вік якого налічує близько 400 років.

 

Прогулюючись його численними різнобарвними вуличками і вдихаючи аромат тисячі екзотичних трав і спецій, ненароком дивуєшся, наскільки гармонійно базар увібрав у себе етнічну багатогранність міста, поєднавши трави з Європейського заходу зі спеціями Далекого сходу на радість місцевим любителям гостренького та туристам.

 

Зупиніться на мить, щоб поспостерігати за місцевими рибалками, які зранку до ночі чекають на улов у протоці Босфор, зіграйте в триктрак з місцевими ентузіастами або пройдіться критим ринком у пошуках цікавих дрібничок. При цьому не забудьте насолодитися розкішними панорамами міста, що відкриваються з моста.

 

Одразу біля Галацького мосту розташувалася Єні Джамі, що в перекладі означає Нова мечеть. Однак нехай назва не вводить вас в оману – будівництво цієї видовищної споруди розпочалося у далекому 1597 році, що робить цю мечеть однією з найстаріших місць для релігійного поклоніння в усьому місті.

 

Це дійсно розкішна споруда! Справжній острівок тиші та ідилії посеред метушні великого міста. Мечеть підтримують мармурові та золоті колони, а її стіни прикрашені дорогоцінними ізницькими кахлями XVII століття зеленого, білого та синього кольорів. У Стамбулі є багато вражаючих пам’ятників імперської архітектури, однак ніщо не може зрівнятися з величчю цього місця.

 

Якщо ж вам захочеться дізнатися більше чи інтелектуально розважитись, обов’язково завітайте до мистецького комплексу SALT, що є найкращим місцем для ознайомлення з економічною історією міста та мішаниною архітектурних стилів. Розташовані у Бейоглу та Галата обидва центри цього комплексу пропонують гостям відвідати дослідницький центр, відкритий кінозал та просторі виставкові площі, у яких завжди виставляються приголомшливі роботи, часто з політичним підтекстом, і завжди – безкоштовно!

 

Після активного дня, проведеного за оглядом визначних пам’яток та історичних місць, так хочеться повернутися до епіцентру пульсуючого життя Стамбула і поринути у вир нічних пригод. Найкраще місце для цього – Ортакой! Удень ця місцевість вщерть заповнена людьми, які відвідують мечеть Ортакой, та енергійними митцями, які продають свої роботи на стихійно організованих ринках. Під вечір прохолодне повітря прогрівається вогнями нічного життя, при цьому багато клубів – включаючи багатьом відомий Anjelique – пропонує безкоштовний вхід (що компенсується трохи завищеними цінами на коктейлі).

 

Якщо ви не прихильник нічних дискотек, Ортакой варто відвідати для романтичної прогулянки вздовж набережної. Вдихаючи легкий бриз з Мармурового моря і милуючись золотими відблисками нічних ліхтарів на воді, розумієш, що кращого завершення дня у Стамбулі не придумаєш. Насправді, інколи найкращі моменти в житті не коштують ні копійки.

 

uainworld.com


25.05.2016 1510 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10265 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1737
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1632
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2656
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4470
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3146

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

198

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

954

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1364

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1252
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1629
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1402
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1153
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

511
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

583
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1791
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1837 7
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20278
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

261
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

613 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

656
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

995