Душелюбіє

Роки беруть своє… З кожним роком я стаю все добрішим – починаю любити людей. Ну, не те, щоб любити, а – жаліти.

От, наприклад, ходить сусідка зверху по своєму помешканні важко, як слон, метається туди-сюди, гупає, наче в неї на ногах чугунні колодки, та ще й кілька пар. А в мене налякано тремтять плафони на люстрі, нервово здригаються скляні дверцята в шафі, непевно похитуються фотографії і картини на стіні. А я не злюся, я розумію. У неї, мабуть, зайві кілограми від обжерства і постійний цейтнот від суєтного життя. І мені її шкода, адже крила її душі не впораються з таким тягарем і вона не зможе далеко відлетіти від цієї Землі, а в наступному житті знову втілиться в якесь суєтне створіння, схильне до обжерства.

А от під моїм вікном стоїть якийсь середнього віку колишній пролетарій, котрий втратив у житті все, разом із оковами. Зате здобув мобільний телефон, по якому він комусь до-себе-подібному розповідає про нестерпну легкість існування. Нічого цікавого у цій розповіді немає, окрім матюків. Я як дипломований філолог можу оцінити всю їхню формальну вишуканість, тематичне різноманіття, смислову насиченість. Але я теж знаю, що лайливі слова нищать карму – тож його душа вже, напевно, подірявлена як «голландський сир» і майже не тримається купи. Відтак і крила її будуть такими ж дірявими, а значить і нездатними відірватися далеко від Землі. Отож, дядьку, приготуйся до того, що в наступному існуванні найбільшим твоїм набутком знову будуть кайдани пролетаріату – думаю я – і мені його стає шкода.

Тоді я спускаюся по сходах, щоб зайти в магазин з алкогольними напоями, а під сходами у напівтемряві навпочіпки сидить бідне дівча з сусідньої брами. Воно мене не зауважує, бо в вухах навушники, з яких гупають якісь примітивні ритми, до того ж воно шелестить фольговою обгорткою чи то чіпсів, чи то сємок. Виглядає жахливо – як великий щур. Ой шкода-шкода – у щурячої душі ніколи не виростуть людські крила. Хоч шанс в неї по-молодості ще є.

В магазині я купую пляшку дорожчого абсенту в надії, що він справжній, принаймні, справжніший від того дешевшого, який я купив минулого разу. Йду додому і дорогою починаю превентивно жаліти виробника – бо якщо абсент виявиться «паленим», то я виріжу з картону ляльку умовного виробника і буду в неї встромляти цілком реальні голки, промовляючи при цьому страшні гуцульські прокляття, які діють ще гірше, ніж заклинання вуду. А особливу увагу в цій процедурі я приділю крилам душі умовного виробника – я їх так подірявлю, що для нього не залишиться ніяких надій на те, щоб покинути коли-небуть всесвіт підробного алкоголю.

Але, на щастя, абсент хороший. Нарешті я можу розслабитись і запросити в гості Блакитну Фею. Вона, прекрасна як завжди, приходить повільно, грайливо, граціозно. Струнка і зґрабна, в майже прозорій сукні і з вишуканим капелюшком на вигадливій зачісці. Вона підходить впритул, поблажливо, але з любов’ю посміхається, розтуляє свої вологі і пристрасні вуста і промовляє….чомусь несподівано грубим голосом:

«Людей йому, сука, шкода. Себе пожалів би, балбадоб!».


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1846
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5445 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1499

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

978

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7700
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

168
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

241
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

370
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

865