Допомога військовим могла припинитися: як в Івано-Франківську функціонує Перший добровольчий хірургічний шпиталь

З 2024 року міська рада Івано-Франківська ухвалила рішення про фінансову підтримку Першого добровольчого хірургічного шпиталю «Брасс», який займається реабілітацією військовослужбовців.

Про це під час брифінгу розповів директор Першого добровольчого хірургічного шпиталю «Брасс» Станіслав Онищук, пише Фіртка.

З його слів, мета шпиталю є більш комплексною, аніж просто хірургічні операції та реабілітація. Головним завданням є повернути захисника чи захисницю після поранення або травми у сім’ю, суспільство, дати повноцінну якість життя після лікування.

"Від початку створення шпиталю ми не обмежувалися власними силами, зверталися до інших організацій, які теж допомагають ветеранам, родинам учасників бойових дій та працюють у цьому напрямку. Передусім Перший добровольчий хірургічний шпиталь орієнтований на захисників, що вже не в полі зору системи медицини, але ще не в полі зору соціальних служб.

Такі захисники вже не в системі госпітально-військової допомоги, але їх фізичний та психологічний стан не дозволяє назвати їх здоровими. Вони потребують реабілітації, ментальної підтримки й навіть перебування на стаціонарі. В них військові травми, на які цивільні лікарні не фокусуються.

Національна служба здоров‘я не повністю покриває лікування військовослужбовців. Можливі два курси стаціонарної реабілітації тривалістю 21 день та два курси по два тижні амбулаторної реабілітації", - зазначає Станіслав Онищук.

Як розповідає директор шпиталю, часто бійці після складних травм потребують більше часу та реабілітації ніж та, що покривається Національною службою здоров‘я:

"Лікарні виписують їх, бо є черга наступних пацієнтів, і вони опиняються вдома. Часто родичі телефонують до лікарень та до нас з проханням допомогти, тому що вдома не можуть забезпечити потрібних умов. Більшість з бійців, які у нас лікувалися, були саме з такої категорії. Для них єдиний шанс — лікуватися в недержавних реабілітаційних центрах. Їм та їх сім‘ям така допомога більш, ніж потрібна.

Наш шпиталь і для сімей військовослужбовців, які мають можливість до нас приїхати. Психологи можуть паралельно працювати і з пораненим бійцем, і з членами його сім’ї для того, щоб після повернення в сім’ю вони могли спільно будувати плани на оптимістичне майбутнє."

За словами Станіслава Онищука, Перший добровольчий хірургічний шпиталь працює над мотивацією пораненого бійця повернутися на фронт або перейти в цивільне повноцінне життя:

"Десь 75% нашої роботи — це не лікування чи операції, а повернення мотивації. Це робота з іншими бійцями, що пройшли ті чи інші етапи повернення до нормального життя і можуть поділитися досвідом. Це робота над тим, аби з нашим колективом чи пацієнтами інших лікарень вони могли поїхати на риболовлю, відвідати музей чи кінотеатр, робити глиняні глечики, будувати мости між фронтом і цивільним життям."

Одним із напрямів роботи шпиталю є й надання допомоги звільненим з полону військовослужбовцям:

"В один час ми працювали тільки з полком окремого призначення «Азов», велику частину полонених ми приймали в себе після обмінів. Наша програма реабілітації включає відновлення після таких особливих травм як перебування в полоні. Це не фізичні травми, однак досить важкі", - говорить Станіслав Онищук.

Від початку повномасштабної війни в Першому добровольчому хірургічному шпиталі курс лікування та реабілітації (фізичної, психологічної та соціальної) пройшли понад 400 військових та членів родин УБД Проведено понад 100 різноманітних заходів соціальної реабілітації, в тому числі із залученням пацієнтів інших лікувальних установ.

У 2024 році шпиталь має можливість щомісяця приймати до 20 бійців (переважно з Івано-Франківської територіальної громади) на курс реабілітації в стаціонарі медичного закладу. Додатково проводиться робота в амбулаторних умовах (без перебування в стаціонарі).

Як зазначив Станіслав Онищук, майже всі міжнародні програми, які надавали фінансування, завершувалися до початку 2024 року, тому шпиталь опинився під ризиком закриття і не мав би змоги продовжити роботу:

"Ми проводили комунікації з різними міжнародними організаціями для того, щоб продовжувати нашу роботу, тому що кожен день ми маємо військових. Для багатьох з них ми — єдина можливість повернутись або наблизитись до повноцінного життя. Вся комунікація з міжнародними організаціями станом на новий рік не давала жодних результатів. Не маючи фінансування на наступний рік я думав, що нам доведеться закритися.

Перед початком 2024 року ми звернулись до міського голови з тим, що перебуваємо під загрозою закриття, а допомога військовим може припинитися. Просили про фінансову підтримку від міста, яка покриє частину витрат.

Ми маємо частину своїх ресурсів, а також договори з міжнародними благодійниками, але цього не вистачає, для того, щоб забезпечити поточне функціонування. Дякуємо, що ця пропозиція здобула схвалення і ми продовжуватимемо робити те, що любимо і вміємо".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пріоритет — підтримка захисників: в Івано-Франківській громаді діють програми допомоги для військових

На психологічну реабілітацію: бійцям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть кошти


05.02.2024 759
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

914
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

731
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1842
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3171
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2519
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2506

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

185

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

697

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

656

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1548
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

314
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

644
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

584
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

292
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

352
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26994
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

808
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19646
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

392
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

370
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

696
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1227 1