Директора Департаменту охорони здоров'я ІФ ОДА підозрюють у нищенні лісу (фото)

Проблема незаконної рубки лісів на Прикарпатті залишається незмінно однією з найбільш актуальних. Рубки завдають значної шкоди природі, державі та місцевим мешканцям. Втім не зважаючи на наслідки, ними не гребують й місцеві чиновники.

У квітні 2019 року на території Державного підприємства «Івано-Франківський ЛГ», що розташоване в північно-східній частині Івано-Франківської області на території трьох адміністративних районів Тисменицького, Тлумацького, Надвірнянського та Івано-Франківська  зафіксували рубку дерев.

Як стало відомо Фіртці з власних джерел, тут було знищено пів сотні дубів, діаметром від 20 до 60 см.

Дана ділянка межує з кооперативом «Садівницьке товариство «Пролісок», яке розташоване в урочищі Дем’янів Лаз.

На території цього кооперативу розміщена приватна ділянка Миколи Селезінки, де також здійснили незаконну порубку 9 грабів, діаметром від 10 до 15 см, які росли там 26 років. Крім цього, на приватній землі викорчували два кущі ліщини діаметром від 30 до 40 см.

На думку членів кооперативу до обох вирубок причетний Микола Стовбан, який є директором Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Згідно з декларацією Миколи Стовбана йому належить земельна ділянка загальної площею 1200 м2.

У розмові з батьком Миколи Стовбана Микола Селезінка отримав відповідь, що дерева заважали проїзду машин для будівництва дачі його сина. Мовляв, на порубку він отримав згоду голови правління обслуговуючого кооперативу В. Сингаєвського. Проте Сингаєвський зазначив, що дозволяв підрізати тільки гілля, яке звисало на дорогу.

З цього приводу члени кооперативу звернулись до Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Начальника поліції та міського голови Івано-Франківська, з проханням провести перевірку щодо незаконної порубки дерев та кущів.

У виконавчому комітеті Івано-Франківської міськради на звернення Миколи Селезінки роз’яснили, що сектор нагляду муніципальної інспекції з благоустрою, як структурний підрозділ Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою уповноважені складати протоколи про адмінправопорушення за ст. 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів).

За чинним законодавством незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників згідно ст. 65 КУпАП кваліфікується, як адміністративне правопорушення. За це передбачений штраф від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, яка заподіяла істотну шкоду, вважається кримінальним правопорушенням згідно ст. 246 ККУ.

За це передбачається штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років чи позбавленням волі на той самий строк.

Через знищені дерева та кущі на приватній ділянці франківця у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради порадили звертатись до суду.

«Щодо порубки дерев на приватній ділянці повідомляємо, відповідно до ст. 154 Земельного кодексу України органи виконавчої влад та місцевого самоврядування без рішення суду не мають права втручатись у здійснення власником повноважень щодо володіння, користування і розпорядження належною йому земельною ділянкою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов’язки чи обмеження.», - йдеться у відповіді виконкому на звернення.

Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення містян, членів садового товариства «Пролісок» Д. Довзія, Ю.Тачинського, А.Маркова з приводу неправомірних дій Миколи Стовбана, що полягає у незаконній порубці дерев, розташованих на території садового товариства відправило в Івано-Франківське управління захисту економіки, для проведення перевірки та прийняття рішення.

Про це Миколі Селезінці повідомили 17 травня цього року в Івано-Франківському відділі поліції.

Після цього у червні цього року Державна екологічна інспекція Карпатського округу провела позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду в урочищі «Дем’янів Лаз» квартал №33, виділ 12 Ямницького лісництва ДП «Івано-Франківське лісове господарство».

Зокрема, на території лісництва виявили незаконну рубку, 69 пнів дерев різних порід, в об’ємі 38,33 м3. Шкоду, завдану лісу, оцінили у 321 155, 66 гривень.

Працівники державної лісової охорони ДП «Івано-Франківське лісове господарство» склали акт огляду місця вчинення правопорушення, який направили до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП в області. Поліція має встановити правопорушників, які скоїли незаконну рубку та притягнути їх до відповідальності.

Івано-Франківський відділ поліції ГУНП повідомив про початок досудового розслідування за кримінальним провадженням. Відомості щодо нього внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно з заявою ДП «Івано-Франківського лісового господарства» за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 246 Кримінального Кодексу України.

Фіртка звернулась за коментарем безпосередньо до Миколи Стовбана.

«На території, де знаходиться моя дача вирубки не проводилось. Питайте тих людей, які це кажуть. Не маю що сказати по цьому питанню. До мене особисто ніхто не звертався. Я не знаю про це, перший раз про це від вас почув. Я до того ніякого відношення не мав, я не знаю ні про що. Щоб вас не було введено в оману», - прокоментував Микола Стовбан.

Згідно закону у сфері охорони довкілля вживати заходи щодо своєчасного виявлення та ефективного розслідування кримінальних правопорушень у лісовій сфері, встановлення винних осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих державі збитків повинна прокуратура.

Зокрема за минулий рік на Прикарпатті було завершено досудове розслідування у 90 кримінальних провадженнях цієї категорії.

З них: 4 – за фактами вчинення злочинів службовими особами лісогосподарських підприємств, 2 – щодо незаконного експорту деревини та 84 – за фактами незаконних рубок лісу.

Такі цифри наводив у звіті про роботу прокурора Івано-Франківської області про результати діяльності органів прокуратури області за 2018 рік. 

З початку 2019 року розпочато 23 кримінальні провадження у сфері охорони лісових ресурсів. До суду скеровано 6 обвинувальних актів (3 – щодо незаконного експорту деревини, 2 – щодо незаконних порубок лісу, 1 – щодо неналежного виконання службових обов’язків стосовно забезпечення охорони лісу).

Таку статистику оприлюднили у пресслужбі прокуратури щодо роботи в цій галузі.

У закінчених кримінальних провадженнях указаної категорії встановлено близько 220 тис. грн збитків, спричинених кримінальними правопорушеннями, із яких 27 тис. грн відшкодовано під час досудового розслідування, питання відшкодування решти суми збитків вирішується в порядку цивільного судочинства.

Впродовж першого півріччя цього року суди розглянули 17 кримінальних проваджень у сфері лісокористування: 3 кримінальні провадження закрито у зв’язку із закінченням строків давності, 14 – у зв’язку з набранням чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

Станом на 16 липня у провадженні слідчих підрозділів територіальних органів поліції перебувають 32 кримінальні провадження за фактами кримінальних правопорушень, учинених у вказаній сфері, з яких 11 – щодо незаконного експорту деревини, 9 – щодо незаконних порубок лісу, 12 – про вчинення службових злочинів у сфері охорони лісових ресурсів.

Фотогалерея


06.08.2019 8928 2
Коментарі (2)

Кіндрат 2019.08.14, 20:27

Микола Стовбан дійсно нічого не знає.Він не знає як без рішення обласної ради призначили на посаду  директора Коломийського медколеджу,не знає як без  укладення контракту з обласною радою працює головний лікар обласного бюро медико-соціальної експертизи М.Кулаєць,не знає хто спалив машину доктору Олегу Атаманюку,не знає чи брав відкати при закупці медобладнання.А тому треба пану Миколі поміняти прізвище на Незнайко.

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1852
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1804
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1793
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5312 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2097 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1465

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

647

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

725

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

918

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

954
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1693
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3621
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10196
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26069
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10119 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7666
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

850
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1353
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

329
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1219
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

815
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1029