ДЕНЬ СОБОРНОСТІ КЛОУНІВ

У представників влади, політичних партій та громадських організацій є традиція відслідковувати всі більш-менш актуальні свята і річниці, а відтак проводити веселі театралізовані флеш-моби. Останні полягають у прогулянках містом з прапорами нашої Неньки («для годиться» і, якщо ніхто не забуде) та, звісно, рекламними полотнищами своєї організації.

 

Коли свято значиме і «об’єднуюче», то одержуємо барвистий салат із кольорових тканин. На такі акції гарно приводити дітей. Можна неквапом прогулятися містом і відвідати певний монумент, установу, місце, де, за заздалегідь «продуманим» сценарієм представники влади, політичних партій та громадських організацій виголошують промови, покладають квіти, перерізають стрічки.

 

Ще, обов’язково має бути священик (в ідеалі, кілька і різних конфесій). Вочевидь, вже є певні усталені складові таких заходів і це один з них. Звісно, я тільки «за», коли люди стають учасниками спільної молитви, і чим більше тим краще. Але часом, мимоволі, хвилюєшся за їхню одіж, бо, буває, так натхненно хрестяться перед об’єктивами камер, що, здається, можуть сорочки на грудях порвати. І присутність священиків на деяких заходах, справді, є цинізмом.

 

Окрема історія з пресою. Власне, заради неї все й робиться. Часом аж дивно буває. От маємо віче, мітинг, демонстрацію і народу сила-силенна. А всі такі щирі і добрі, що аж розчулює від думки, у якій прекрасній країні живеш. Виступають всі по-черзі. Ведучий має список з вірно написаними іменами і регаліями. Кожен з виступаючих має свій текст, як на шкільних ранках. Хіба часом біда, як хтось, окрім планового тексту починає додавати щось від себе. Тоді все виглядає недоладно і безглуздо, а окрім того затягується час, що якраз найбільше непокоїть пресу.

 

Власне, такі заходи нагадують якісь сектантські збори. Волею долі скупчилися в одному місці представники влади, політичних партій та громадських організацій, сказали вітальне чи поминальне слово і, як вітром здуло. Кожен виконав свою функцію – одні попатякали, інші зафіксували і вже за годину свідченням нещодавніх подій можуть бути хіба повітряні кульки, якщо це відкриття чогось, або утоптаний сніг, якщо акція відбувалась взимку і надворі. А вже у вечірніх випусках дивіться і слухайте репортажі з такої-то поважної події. На сайтах інформація з’явиться ще швидше.

 

І от знову маємо веселе свято – День Соборності України. Знову будуть гарні сюжети з «толковими» коментарями і барвистим відеорядом. Звісно, дітей ніхто не запросить, хоча клоунів буде доволі. Але чия це соборність, – хочеться запитати, – і кого вона об’єднує? Тут мова якраз про саме відзначення. Невже під гаслом такої великої ідеї об’єднуються самі лише клоуни? А де діти, – хочеться запитати, – де діти?


20.01.2011 Василь Карп'юк 1828 8
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1014
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

825
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1940
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3315
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2583
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2574

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

292

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

764

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

722

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1661
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

403
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

763
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

647
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

387
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

417
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27073
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

871
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19709
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

470
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

427
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

762
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1428 4