Чи є залежність між постійним фарбуванням, хімічним випрямленням волосся та раком грудей?

Жінки, які регулярно користуються перманентною фарбою для волосся, можуть підвищити ризик раку молочної залози до 60 відсотків, повідомляють вчені в Міжнародному журналі раку.

Дослідження, засноване на медичних записах понад 45 000 жінок, виявило позитивну кореляцію між перманентною фарбою для волосся та раком молочної залози, особливо це стосується чорношкірих жінок.

Стаття базується на закономірностях та тенденціях і не підтверджує пряму залежність, проте припускають, що у звичайних косметичних засобах можуть ховатися канцерогени.

"Результати мене не дивують", - сказала в Newsweek Otis W. Brawley, лікар-онколог та епідеміолог Центру раку Хопкінса-Кіммеля. - "Багато хто з нас побоюються, що хімічні речовини, особливо в перманентних фарбах для волосся та випрямлячах волосся, можуть викликати рак".

Жінки, які регулярно фарбували волосся, збільшували ризик розвитку раку молочної залози на 9%. Однак для чорношкірих жінок ризик розвитку раку молочної залози був значно вищим – 45%.

Показник збільшується до 60% серед чорношкірих жінок, які постійно використовували фарбу для волосся, що визначається в цьому випадку як один раз (або більше) кожні п’ять-вісім тижнів.

Асоційований ризик для білих жінок, навпаки, становив 7% при регулярному вживанні та 8% при інтенсивному використанні.

Також виявились відмінності залежно від типу фарби для волосся, що використовується. Темна фарба для волосся була пов'язана зі збільшенням ризику для чорношкірих на 51% та для білих жінок на 8%. Що стосується легкої фарби для волосся, виявляється, що на 46% збільшується ризик для чорношкірих жінок і на 12% збільшується ризик для білих жінок.

Чому існують расові відмінності, незрозуміло, але дослідники припускають, що це може бути пов’язано з відмінностями у використанні або різницею у способі виготовлення товарів, що продаються для різних споживачів.

Автори дослідження посилаються на попередні дослідження, які дозволяють припустити, що ті, які були зроблені для чорношкірих жінок, можуть мати вищий рівень хімікатів, що порушують ендокринну систему.

"Чорношкірі жінки вже мають підвищений ризик раку молочної залози, і скласти чітку лінію щодо продуктів для волосся важко", - сказала Стефані Берник, доктор медицини, начальник хірургії молочної залози на горі Синай-Вест у Нью-Йорку.

"Сказавши це, я вважаю, що дослідження дає нам достатньо доказів для того, щоб закликати до перспективного випробування, розробленого спеціально для розгляду цього одного фактора, щоб побачити, чи існує підвищений ризик раку. Тим часом, я попередила би пацієнтів про наявність зв’язку між фарбами для волосся та раком, хоча потрібні додаткові дослідження."

Вони також виявили значну кореляцію між ризиком раку молочної залози та хімічним випрямленням волосся, при цьому наголошували дослідники, що це потрібно підкріпити іншими дослідженнями. (Інші дослідження підтвердили відсутність ризику раку молочної залози, пов'язаного з релаксаторами волосся).
Однак у цьому випадку ризик був послідовним, збільшуючись у всіх расах на 30% для жінок, які використовують хімічні випрямлячі для волосся кожні п’ять-вісім тижнів і більше. Хоча, як зазначають автори дослідження, це, швидше за все, вплине на чорношкірих жінок, оскільки хімічні випрямлячі вони використовують частіше, ніж білі жінки.

Що стосується їх порад для жінок, які фарбують або хімічно випрямляють волосся, то Дейл Сендлер, доктор філософії, керівник відділу епідеміології NIEHS, який брав участь у дослідженні, вказує на численні інші канцерогенні хімічні речовини, під дію яких люди регулярно потрапляють.

Броулі радить жінкам дуже обережно використовувати фарбу для волосся та хімічні випрямлячі для волосся, але каже, що є й інші речі, які матимуть більший вплив на те, чи у когось буде розвиватися рак чи ні.

"Я також зазначив, що поєднання ожиріння, споживання занадто багато калорій та недостатньої фізичної активності має значно більший відносний ризик розвитку раку молочної залози як у чорно-білих жінок", - сказав Броулі, колишній головний медичний та науковий директор Американське товариство з раком.

Майкл Джонс, старший науковий співробітник з епідеміології в Інституті досліджень раку, сказав: "Занадто рано робити тверду рекомендацію на основі одного дослідження. Потрібні подальші дослідження. Вся література повинна бути оцінена експертними групами, збираючи докази, щоб зробити рекомендації ", - сказав він у" Newsweek ". Він додає, що в дослідженні є обмеження.

"Дослідження є хорошим перспективним дослідженням, але у жінок, яких було залучено до дослідження, була сестра з раком молочної залози, тому висновки не обов'язково мали би бути справедливими для жінок у широкій популяції, отже, є необхідність подальшого підтвердження. "

Дослідження ґрунтувалося на медичній документації понад 46 000 жінок у віці від 35 до 74 років із «сестерного» дослідження, тобто усі жінки, мали близького родича, який помер від раку молочної залози. Результати включають інформацію з періоду спостереження приблизно 8 років, коли виявили 2 794 випадків раку молочної залози. 

за матеріалами Newsweek


05.12.2019 5318
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

664
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1920 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

552
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1072

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1114

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

31
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

281
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

749
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

22
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

319
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662