Буде тобі наука: добірка освітніх подкастів

Ілюстрація: Ніка Назаренко

Першого вересня в Україні розпочався новий навчальний рік, і попри війну учні та студенти повинні мати можливість здобути якісну освіту.

Та зараз складно уявити процес навчання без додаткових цікавих та корисних мультимедійних проєктів. Мабуть, тому тема освіти в подкастах є третьою за популярністю серед усіх категорій та нараховує понад 500 000 шоу в усьому світі за даними платформи podchaser.

В Україні також створюють все більше аудіопроєктів, які допомогають слухачам поглибити знання з цікавої сфери або почути поради та історії професіоналів своєї справи.

Суспільне Культура зібрало подкасти, які допоможуть учням, батькам, вчителям, студентам, викладачам та будь-кому, хто прагне саморозвитку, знайти для себе нові джерела для отримання знань.

Дофамін для освіти

Про тренди та зміни в освіті, а також про те, як допомогти дітям зрозуміти свої цілі, як їх досягати та як знайти мотивацію вчитися. Подкаст для батьків та вчителів, а також для всіх, кому цікава тема освіти, від громадської організації "Смарт освіта".

Валентність

Про пам'ять, освіту і пізнання. Ведуча Валентина Мержиєвська зі співрозмовниками розбирає одвічні теми виховання, підліткового віку, боротьби поколінь, історію освіти та багато іншого.

Теорія неймовірності

Подкаст від "Українського Радіо", який здатен закохати у науку. У які наукові міфи ми схильні вірити та чому? Чи діє на нас 25-ий кадр? Чи здатні електромобілі замінити весь транспорт? Розвінчання цих та інших стереотипів з автором найвідоміших українських технотрилерів Максом Кідруком.

Буде тобі наука

Обговорення проблемних питань науки, які кидають виклики сучасному суспільству, від наукового журналу "Куншт". Що таке емпатія? Як працюють заспокійливі ліки? Як сплять солдати на полі бою та в мирний час? Відповіді на ці та багато інших цікавих питань – у подкасті.

Український культ

Розмови з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно про видатних українських митців. Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Проєкт від авторів Kult: Podcast та Суспільного.

Наша класика

Знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Радіо "Культура", озвучені українськими акторами театру та кіно. Більшість творів першого сезону подкасту включені до шкільної програми, що допоможе швидше підготуватися до уроків літератури або просто насолодитися культовими текстами.

Колумбова Географія

Ще один подкаст, який допоможе учням приготуватися до уроків та іспитів. Детальний розбір усіх тем від географічних відкриттів Колумба до сільського господарства країн Африки та Азії.

ФОП 3-ї групи

Подкаст, який не є суто освітнім, проте довгий час посідає перші позиції в цій категорії в Apple Podcasts. Ведучий Петро Заставний разом з гостями обговорює питання бізнесу, інвестицій, історії, релігій та інших цікавих тем для загального розвитку особистості.

Дій! Подкаст про бізнес

Бізнес-освіті не завжди приділяють достатньо уваги, але ця тема корисна для будь-кого незалежно від віку та сфери зайнятості. Головне питання, у якому намагається допомогти слухачам ведучий, – який бізнес почати? А відповідями стають захопливі історії від підприємців, які звикли діяти.

TED Talks Education

Подкаст для тих, хто добре володіє англійською або хоче поєднати практику мови з отримання нових знань. Якою буде освіта майбутнього? Як навчається наш мозок? Найкращі педагоги, дослідники та громадські лідери діляться своїми історіями та баченнями на сцені конференції TED. Також на платформах є багато інших подкастів серії Ted Talks, які можна знайти у пошуку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Вступна кампанія, формат занять та безпека: ректор ІФНМУ розповів, наскільки заклад готовий до початку навчального року (ФОТО)


03.09.2022 10377
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

813
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11358 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1971
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1859
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2858
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4751

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

505

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1148

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1661

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1411
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1803
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1625
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8863
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

705
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

784
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1970
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

950
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

448
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

366 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

789 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

831