БАРИГИ І РЕВОЛЮЦІОНЕРИ

Всі ми, люди, ділимося на бариг і революціонерів.

Хто такі бариги здогадуються всі. Накопичення – їх сенс. Їх «бог» – «норма прибутку».

Хто такі революціонери? Цей тип сьогодні нам не відомий. Це ідеалісти. Як правило харизмати. Хоча іноді і відлюдники, революція яких – джихад проти внутрішнього демона. Революціонери, як правило особистості «з історії». Сучасники в більшості своїй бариги. В основному дрібні. Інколи й великі (топ-менеджери). Але всі, за дуже невеликим виключенням, ниці духом.

Бариг стає все більше, а революціонери як тип практично виродилися.

…Калі-Юга, одним словом. Що воно таке, та Калі-Юга, бариги не знають. Вони читають інші тексти. Там про це немає.  «Контейнерний бізнес», «Поглощения и слияния», «Оптом и врозницу», «Деловой журнал «Миллион»- їх «біблії».

Бариги носять дорогі речі, але носити їх не вміють. Розуміння і відчуття естетики – не їх сильна риса. Тому виходить «дорого і несмачно».

Бариги люблять «благодіяти». Але благодійність їх груба – як правило для піару. Найбільш просунуті бариги «благодіють» для нарцисування.

Насправді бариги не здатні на Вчинок. «Наступного разу…, – завжди думають вони, – От ще трохи підзароблю, і…».

Бариги за формою – це «бухгалтери» за змістом. «Нічого особистого, тільки бізнес», - стало модним говорити в їх середовищі. Хоча цитата ця в абсолюті – революційна. Але бариги не знають, що таке Абсолют. А все, що звучить «красиво» вони пере-пояснють на своє барижне розуміння. Бізнес для них – це як обдурити, недоплатити, кинути. Причому не особисто, очі в очі (для цього треба бути хоч трішки революціонером), а через прокладку-посередника. Божа заповідь «Не кради» в східному (буддистському) варіанті звучить ширше: «Не бери чужого». Їм всім треба б стати буддистами. Але не стануть, бо це пошкодить їх «бізнесу».

Бариги прагматики, вони все прораховують. Вони завжди «в плюсі». На Страшному Суді вони, смішні, сподіваються відкупитися, не розуміючи, що і все «їхнє», нажите «непосильним трудом», як зрештою і вони самі, з потрохами і так належать Тому, хто буде Судити. З цього приводу є цікава єврейська хохма (мудрість). Приходять двоє євреїв до ребе: «Розсуди нас вчителю. От я кажу, що моя земля з діда-прадіда від цеї межі вліво на три кілометри і вперед на двадцять кілометрів, а Моше каже межа на пів-метра лівіше, а все що справа на п’ять кілометрів і десять кілометрів вперед – то його земля». Ребе раптом впав вухом в болото… «Що ти робиш, ребе?» - здивувалися ходоки. «Та слухаю, що земля скаже, чия вона…» «А хіба вона щось може сказати?» «Так…, земля каже, що цих двоє дурнів думають, що я їхня, а вже скоро вони обоє стануть моїми…»

Революціонер не завжди позитивний герой, як і не завжди негативний. Революціонер діє за законом дхарми (санскритський термін, що означає персональний закон, власне призначення). Він ніби за межами добра і зла. Або над ними. Він завжди ірраціоналіст. Ідея для нього понад усе. Його не можна купити (навіть за дуже великі гроші).

Революціонер Махно, через руки якого пройшли тони золота в громадянську війну, закінчував життя в Парижі, підробляючи ремонтом взуття. Не заникав на старість… «Во дурень», – скаже барига. …Їм пінгвінам (в смислі баригам) , як казав Максим Горький, не доступно…

І хоча, Махно, як кажуть, не наш герой. Але і до нього баригам як до неба…

Здається такий розподіл людності (на бариг і революціонерів) запровадива кілька років тому Корчинський. Тому можна цей текст вважати ремейком по ньому.


10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

9185 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1633
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1516
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2548
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4309
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3061

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

868

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1284

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1184

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2211
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1549
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1307
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1077
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

420
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

505
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1715
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1613 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20202
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

176
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

537 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

582
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

928