Як з мене намагалися зробити «гречкосія»

 

 

В нас тепер, перед виборами, багато кажуть про політиків-«гречкосіїв», які йдуть на підкуп виборців, роздають людям пакети з гречкою та продуктові набори, тільки за кілька місяців до виборів «раптом» прозрівають, що треба допомагати бібліотекам, школам, лікарням...

 

Ми критикуємо такий спосіб ведення передвиборчої агітації. Але ж люди самі часто-густо провокують політиків на такий стиль проведення виборчої компанії.

 

Пригадую, як йшов на попередні президентські вибори. Одразу з як тільки я зареєструвався під прізвищем Противсіх, - одразу ж «море» дзвінків, привітань, побажань, запитань..

 

Зустрівся я в той час і з нашим відомим місцевим поетом Степаном Пушиком, який висловлював своє захоплення моїм висуненням кандидатом в президенти та його способом в тому числі... Говорили-балакали про те про се, а він раптом каже: «Василю, ти як кандидат в президенти - дай двісті тисяч на видання моїх книг, на часопис «Перевал». Така, мовляв, умова підтримки на виборах. При тому то було так казано, між іншим, ніби «по дружньому». Не дав… (Не тільки тому, що не мав, а й тому, що не вважаю ефективною і потрібною таку «куплену» підтримку).

 

Вже поточні вибори. Один мій добрий знайомий, професор, навіть листа написав наступного змісту (дослівно): «Шановний Василь Васильович! Прочитав в газеті, що Ви знову йдете на вибори. Виходить, що маєте багато грошей, а мені говорили, що їх у Вас немає. А як з обіцянкою, яку Ви давали Матері Божій, перебуваючи в її містечку – Маріямполі. До речі, всі, крім Вас, хто побував там, внесли свій певний вклад, включаючи Михайла Васильовича Вишиванюка. Можете запитати в нього – він Вам розкаже. Хотілося би отримати відповідь з піднятого питання. З повагою, …».

 

Користуючись нагодою, даю відповідь і на цього листа – обов’язково допоможу, але тільки після виборів (і незалежно від їх результатів), щоб ніхто не подумав, що я таким чином намагаюся «купити» прихильність виборців.

 

Навіщо будемо загортати щось «погано пахнуче» у кольорові папірці? Давайте чесно скажемо, що ми такі які є. Тому знов попроходять до Верховної Ради «тушки». Бо в «тушок» повно грошей, а ще більше гречки.

 

Від чого така психологія?

 

По перше, від бідності. Незаможна людина не може стратегічно мислити. Вона мислить на рівні тактики виживання, мислить сьогоденням.

 

По друге, багато у нашому суспільстві накопичилося лицемірства. Зранку на мітингах «патріоти» рвуть вишиванки «за Україну», а ввечері за кілька папірців готові все продати першому ліпшому зайді.

 

Народ сприймає політика як завідомо заможну людину, або як таку, що має доступ до дурних грошей. А така «дійна корова» має бути здоєна і в тому багато вбачають «справедливість». Може на побутовому рівні така «хлопська мудрість» й має сенс, але якщо державно мислити, то філософія «здоювання політиків» неминуче обертається тим, що політики сприймають таке відношення до них за норму і діють відповідно (деякі навіть сприймають депутатство як бізнес – рахують скільки грошей вклали і планують скільки «відбити» після виборів можливим депутатством).

 

А попит породжує пропозицію. Хочеш продати свій голос? Прошу дуже, «друже бобер»! Тримай пакет з гречкою і голосуй за «благодійника»!

 

 


30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

855
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

669
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1775
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3099
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2491
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2474

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

125

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

664

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

633

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1503
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

256
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

600
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

563
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

256
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

328
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26964
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

787
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19621
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

358
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

349
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

673
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1161 1